Saturday, March 2, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Gdzie wybrać się na targi staroci w Warszawie? Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najlepsze okazy!

Gdzie wybrać się na targi staroci w Warszawie? Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najlepsze okazy!

Drobiazgi z historią są potrzebne w każdym domu

Antyki

fot. Freepik

Targi staroci przeżywają swoją drugą młodość. Moda na retro artykuły powraca, a wraz z nią – ilość kupców na bazarach. Wizyta na targu staroci to niepowtarzalne doświadczenie, w trakcie którego możesz poznać świat antyków, porozmawiać ze sprzedawcami i kolekcjonerami, poznać obowiązujące ceny, nauczyć się targować, a także po prostu pospacerować wśród antycznych okazów i pozachwycać ich pięknem Targi staroci – Warszawa i okolice: gdzie się wybrać, by trafić na antyki w dobrym stanie?

 

Bazary i targi staroci dawniej

Mieszkańcom każdego większego miasta jak Warszawa, targi staroci, weekendowe bazary czy wyprzedaże garażowe na pewno są dobrze znane. W latach 80 i 90 ubiegłego wieku, w czasach świetności takich miejsc, na stoiskach często można było znaleźć jedyne w swoim rodzaju antyczne meble, a także kościelne rzeźby, dzieła sztuki, secesyjną porcelanę, kostiumy czy drogie tkaniny.

 

Targi staroci funkcjonowały zwykle w weekend, a tłumy klientów już od samego rana rozpoczynały polowanie na najlepsze okazy, połączone z żywymi negocjacjami. Bardzo znany był bazar staroci na warszawskim Kole czy na nieistniejącym już Stadionie Dziesięciolecia. Niestety, obecnie tego typu miejsca lata świetności mają za sobą – wciąż jednak istnieje kilka miejsc, na których można dostać prawdziwe perełki!

Co obecnie można kupić na targach staroci?

Na dawniej popularnych targach staroci dziś nie kupimy już raczej antycznych mebli w dobrym stanie. Możemy znaleźć tam natomiast stare elementy dekoracyjne, porcelanę, kieliszki, kryształy, biżuterię, historyczne zegarki, akcesoria modowe, okulary przeciwsłoneczne, a także popularne obecnie płyty winylowe.

 

Często możemy trafić również na przeróżne bibeloty, starocie i różnego rodzaju używane przedmioty, jak książki i czasopisma, zabawki, modele samochodów, monety, odzież, dewocjonalia, porcelanę czy sprzęt elektroniczny, instrumenty, maszyny do pisania, aparaty fotograficzne. Coraz mniej jest typowych bazarów antyków, które zmieniają się raczej w pchle targi z przedmiotami z drugiej ręki. Jest jednak jeden chlubny wyjątek! Wśród targów staroci zdecydowanie warto odwiedzić warszawskie targi staroci organizowane przez Antyki Bronisze.

Czym wyróżniają się Bronisze?

To niezwykłe miejsce czynne jest w każdy weekend, jednak pozwala na obejrzenie dostępnych przedmiotów wraz z cenami także przez Internet. Zadbane antyki dostępne na sprzedaż to nie tylko elementy dekoracyjne, ale też najlepsze okazy zabytkowych mebli. Targi odbywają się w ogrzewanej hali, więc spacerem wśród antyków można cieszyć się w każdą pogodę. Organizatorzy oferują również możliwość transportu zakupionych przedmiotów i ich ewentualnego montażu!

 

Warszawa i targ staroci? Tylko antyki Bronisze, które łączą wygodę nowoczesnego świata z dostępnością antycznych perełek. Możesz też mieć pewność, że na targu nie zgubisz się wśród stoisk z przedmiotami w gorszym stanie, z ryzykiem pominięcia prawdziwych skarbów – na Broniszach znajdziesz tylko wyselekcjonowane przedmioty w dobrym stanie technicznym.

A może wyprzedaże garażowe?

Ciekawym miejscem do zaopatrzenia się w antyczne elementy wyposażenia wnętrz są też wyprzedaże garażowe, tzw. garażówki. Odbywają się one nieregularnie w różnych miejscach Warszawy. Wystawcą może być każdy, kto chce sprzedać swoje używane przedmioty, a największym atutem garażówek jest spędzenie czasu z sąsiadami, by poczuć niepowtarzalny klimat sąsiedzkiego pikniku.
Jeśli jednak polujemy na prawdziwe perełki – mniej czasu i wysiłku zajmie nam poszukanie ich na sprawdzonym targu staroci, jak targ antyków Bronisze.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ