Wednesday, April 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Gdzie szukać akcesoriów w stylu boho?

Gdzie szukać akcesoriów w stylu boho?

Zindywidualizuj swoje wnętrze

narzuta w stylu boho

fot. Pixabay

Osoby poszukujące pomysłów na przełamanie sterylnych aranżacji coraz chętniej sięgają po rękodzieło, wyrafinowane gadżety w stylu vintage i drobne akcesoria tworzone z artystyczną nonszalancją. Doskonałym miejscem do zakupu tego typu przedmiotów są pchle targi, internetowe platformy z produktami handmade, a także takie miejsca jak sklep boho, w którym znaleźć można szeroki wybór akcesoriów pasujących do eklektycznych wnętrz, wzorowanych na stylu bohemy i hipisowskich ruchów lat 70. XX wieku

 

Akcesoria w stylu boho

Charakterystycznymi elementami współczesnego stylu boho, którego głównych źródeł należy upatrywać w hipisowskim upodobaniu do naturalności i tekstylnych dodatków, są plecione narzuty, dekoracyjne poduszki, jutowe dywany, ozdobione frędzlami pledy i koce o bogatych wzorach oraz naturalnej kolorystyce. W sklepach boho znajdziesz mnóstwo tekstylnych akcesoriów, które pomogą przełamać minimalizm nowoczesnego wnętrza, nadając mu większą oryginalność, budując przytulność i pozwalając użytkownikowi na złapanie bliższego kontaktu z naturą. Sklep boho zwykle sprzedaje również ozdoby drewniane. Często są to klasyczne przedmioty użytkowe, ale zaprezentowane w niezwykle dekoracyjnej, unikalnej formie. Doskonałym przykładem takich gadżetów są zegary ścienne, drewniane patery i różnego rodzaju pojemniki.

Zapachy eklektycznego wnętrza

Uzupełnieniem oryginalnych, często ręcznie robionych ozdób, tekstyliów, drewnianych i ceramicznych przedmiotów wyróżniających się wysokim poziomem dekoracyjności, które można kupić na pchlim targu lub w specjalistycznym sklepie, są oryginalne zapachy, które wzbogacają wystrój eklektycznych wnętrz, nadając im artystyczny wymiar. Świecie zapachowe, designerskie dyfuzory zapachów i dedykowane im olejki eteryczne ma w swojej ofercie praktycznie każdy dobrze zaopatrzony sklep boho. Oczywiście tego typu akcesoria można zakupić w tradycyjnej drogerii, ale wówczas nie ma co liczyć na ich artystyczny charakter. Dla wnętrz w tym  stylu liczy się unikalność, naturalność i ozdobność, którą zapewnią przedmioty designerskie, najlepiej ręcznie robione, pochodzące z niewielkich manufaktur, artystycznych pracowni i portali handmade.

 

Dzięki internetowi urządzenie mieszkania, domu jednorodzinnego lub letniskowego w eklektycznym, niezwykle bogatym stylu boho nie jest dzisiaj żadnym problemem. Wystarczy odwiedzić internetowe platformy grupujące sprzedawców akcesoriów handmade, zaglądać do specjalistycznych sklepów boho, a jeśli jest taka możliwość, odwiedzić lokalny bazar lub pchli targ z używanymi meblami, domowymi akcesoriami i ozdobami.

Źródło: materiał Partnera MK

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ