Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Gdzie się podział Mars?

Gdzie się podział Mars?

Psycholodzy szukają prawdziwych mężczyzn, mężczyzna zastanawia się, czego pragnie kobieta, a kobieta radzi, jak kochać mężczyzn – czyli książki, które polecamy.

Psycholodzy szukają prawdziwych mężczyzn, mężczyzna zastanawia się, czego pragnie kobieta, a kobieta radzi, jak kochać mężczyzn – czyli nowości książkowe, które polecamy.

gdzie-ci-mezczyzni

Autorzy niepokoją się o młodych mężczyzn. Dlaczego? Bo wszystko robią inaczej niż ich ojcowie / fot. materiały prasowe

Daniel Bergner
Czego pragną kobiety?

image-9

Czego pragną kobiety, tego przez wieki nie udało się ustalić największym myślicielom. Ba, tego nie wiedzą nawet same zainteresowane. A jednak Daniel Bergner podejmuje kolejną próbę znalezienia odpowiedzi na tytułowe pytanie. W tym celu poddaje wnikliwej analizie całą dotychczasową wiedzę na temat kobiecego pożądania. Opiera się na badaniach i wywiadach ze światowej sławy psychologami, behawiorystami i oczywiście samymi kobietami. Wnioski są chwilami kontrowersyjne, chwilami niewygodne, ale czy prawdziwe? Najlepiej przeczytać i skonfrontować z własnymi doświadczeniami.

 

 

 

Philip G. Zimbardo, Nikita S. Coulombe
Gdzie ci mężczyźni?

image-10Autorzy niepokoją się o młodych mężczyzn. Dlaczego? Bo wszystko robią inaczej niż ich ojcowie. Zamiast zdobywać gruntowne wykształcenie i się rozwijać, gubią się na rynku pracy. Zamiast nawiązać dojrzałą relację z kobietą, wolą pielęgnować relację z matką. Opóźniają wyprowadzkę z rodzinnego domu, pozwalając rodzicom, by ich utrzymywali. Nie dbają o zdrowie i kondycję. W zamian za to spędzają czas na „męskich” rozrywkach, sukcesy odnosząc w grach komputerowych. Dokąd zmierza świat, skoro mężczyźni zupełnie się pogubili? Autorzy próbują odpowiedzieć na to pytanie, okraszając tekst przezabawnymi rysunkami. Do polecenia.

 

 

Katarzyna Miller, Danuta Kondratowicz
Bez cukru, proszę

image-8Tym razem Katarzyna Miller, najbardziej znana w Polsce psycholog, występuje w nietypowej roli pacjentki, która opowiada o swoich, często bolesnych, doświadczeniach. W szczerej rozmowie z Danutą Kondratowicz mówi o barwnym życiu, podejmując tematy seksu, zdrady, lęku, śmierci i starzenia się. Czy można być sobą i kochać siebie w rozmiarze XXL? Jak kochać mężczyzn i być przez nich kochaną? Jak nie wierzyć w czarną godzinę i co zrobić, żeby pieniądze nas lubiły? Jak unieść sukces i przejść przez porażki, zdrady i żałobę? Jak starzeć się z radością i nie bać się śmierci? To tylko niektóre z poruszonych w książce ważnych tematów.

redaguje Joanna Fortuna

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ