Friday, June 21, 2024
Home / Inne  / Nowe Miejsca  / Gdzie na wakacje w 2019 – 4 topowe kierunki

Gdzie na wakacje w 2019 – 4 topowe kierunki

W tym roku postaw na First Minute!

Czy i wy marzycie już o ciepłych dniach? / fot. materiały prasowe

Nie ma złej pory na planowanie wakacji! Zwłaszcza gdy po dziurki w nosie mamy już szarej i deszczowej zimy. Myślisz może, że na poszukiwanie ofert na 2019 rok jeszcze za wcześnie? Jest co najmniej kilka mocny ch argumentów za tym, by polowanie rozpocząć już teraz. Tylko gdzie wyjechać na tegoroczne wakacje? Oto nasze typy!

Czy i wy marzycie już o ciepłych dniach? / fot. materiały prasowe

Wakacje 2019 – dlaczego warto planować je już teraz?

Długie zimowe wieczory sprzyjają rozmyślaniom o ciepłym lecie i egzotycznych kierunkach podróży. Więcej czasu spędzamy w domu, więc wolne chwile warto poświęcić na poszukiwanie dobrych ofert na przyszły sezon. A tych nie brakuje! Im szybciej zaplanujesz wakacje, tym większy wybór wycieczek, terminów, pokojów z widokiem itd. Poza tym właśnie teraz masz szansę upolować tańsze wakacje z oferty first minute. Co jeszcze zyskasz? Spokojną głowę, gdy zacznie zbliżać się czas urlopu. Wszystko będziesz mieć już zaplanowane i dopięte na ostatni guzik, czego raczej nie dałyby ci wakacje last minute.

Gdzie jechać na wakacje w 2019 roku? 4 kierunki

Przedstawione miejsca znajdziemy w ofercie wielu biur podróży. To reprezentacja całkiem bliskich, średnio odległych i zupełnie dalekich kierunków, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie!

Grecja 

Kreta, Bali, Lesbos, Mykonos, Santorini, Rodos – greckie wyspy to niewyczerpany repertuar wakacyjnych możliwości. Odwiedzając ten kraj nawet co roku, nie można się nudzić. Również w tym roku wakacje w Grecji to must have. W ostatnim sezonie jedną z popularniejszych wysp w Grecji była Korfu i wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon będzie należał również do niej. Korfu przyciąga turystów niecodziennym połączeniem soczyście zielonej przyrody i szerokich, przyjaznych plaż z górzystymi terenami pełnymi tajemniczych, urwistych klifów.

fot. Fotolia

Hiszpania – Wyspy Kanaryjskie

Wakacje w Hiszpanii to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji, która jest dla nas jednocześnie bardzo egzotyczna i nie aż tak odległa. Szczególnie popularne są wycieczki na Wyspy Kanaryjskie. Przez lata najpopularniejszą wyspą była Teneryfa, w ostatnim czasie częściej wybieraliśmy Gran Canarię i Lanzarote. Na sezon 2018 polecamy powrót do Teneryfy, a także Fuertaventurę – obecnie najszybciej rozwijającą się wyspę regionu. Teneryfa zachęca swoją „podwójną naturą” – północna część wyspy jest zielona, południowa sucha i ascetyczna, środkowa zaś wulkaniczna. Fuertaventurę polecamy natomiast osobom, które szukają większego spokoju. Wyspę zamieszkuje zaledwie 100 tys. osób! To bardzo dobre miejsce do uprawiania kite i windsurfingu.

fot. Fotolia

Filipiny

Wakacje w raju? Polecamy Filipiny, a dokładniej wyspę Boracay znajdującą się ok. 315 km na południe od Manili, stolicy kraju. Na wyspie rozciągają się najpiękniejsze w całym kraju plaże o delikatnym, białym piasku. Boracay jest popularnym kurortem, z doskonale przygotowaną infrastrukturą, warunkami do snorkelingu, nurkowania, windsurfingu i innych plażowych aktywności. W 2019 roku Filipiny i Boracay polecamy tym, którzy chcą wreszcie przeżyć swoją przygodę życia na drugim końcu świata, ale jednocześnie nie chcą odcinać się od cywilizacji i zaszywać na bezludnej wyspie.

fot. Fotolia

Malta

Tym, którzy szukają ciepła i piękna krajobrazów w obrębie Europy, polecamy Republikę Malty, niewielkie państwo wyspiarskie na Morzu Śródziemnym. W skład kraju wchodzą trzy wyspy: Malta, Gozo i Comino. Poza godzinami spędzanymi na słonecznych plażach Malta oferuje także inne atrakcje, np. uwielbianą przez dzieci Popeye Village, punkty widokowe takie jak Dingli Clifs, formacje skalne Azure Window, jaskinie Blue Grotto i wiele innych. Maltę warto odwiedzić ze względu na inne niż wszystkie plaże, np. pokrytą czerwonym piaskiem Ramla Bay i piaskową plażę Golden Bay. Malta – choć to kraj niewielki – zaskoczy cię możliwościami wypoczynku.

fot. Fotolia

Jesteśmy zdania, że prędzej czy później dokonasz trafnego wyboru kierunku wakacyjnej podróży 2019. Gdyby tylko jeszcze dało się przyspieszyć upływ czasu i przeskoczyć panującą właśnie zimę… Cierpliwości i byle do lata!

 

Oceń artykuł
4 komentarze
 • Młodzi na Dorobku 27 stycznia, 2018

  Nie ma Chorwacji? Ja myślę, że Polacy znowu wyruszą do Chorwacji. Te czaderskie zdjecia przekonają z pewnością każdego: https://mlodzinadorobku.pl/jak-zwiedzac-chorwacje-poradnik-zdjecia/

 • Karolcia 2 lipca, 2018

  Jadę w sierpniu do Złotych Piasków (Bułgaria) z netholiday. Znajomi byli w zeszłym roku i bardzo sobie chwalili. Pokazywali nam zdjęcia – faktycznie jest tam pięknie. Postanowiliśmy więc spróbować, nigdy wcześniej tam nie byliśmy.

 • Marzena 25 lipca, 2018

  Ja wolę zostać w Polsce, a wybieram się do Karpacza. Zatrzymam sie w pensjonacie Daglezja, który poleciła mi przyjaciółka 🙂

 • Rychald 3 grudnia, 2018

  Malta jest moim ulubionym krajem

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ