Monday, April 15, 2024
Home / Kultura  / Gdzie na festiwal?

Gdzie na festiwal?

Chcesz wiedzieć jakie wydarzenia szykują się w najbliższym czasie? Zajrzyj koniecznie.

FreeFormFestival / fot. materiał prasowy

Mocne międzynarodowe brzmienie

Soundrive Festival / fot. Krzysztof Sado Sadowski B90

Soundrive Festival / fot. Krzysztof Sado Sadowski B90

Co: Soundrive Festival

Gdzie: Klub B90, ul. Doki 1, Gdańsk

Kiedy: 4-6 września

Sukces dwóch poprzednich edycji sprawił, że i tym razem Gdańsk wypełni się mocnym, rockowym i elektronicznym brzmieniem. Która z kapel pochodzi z najciemniejszego zakątka hrabstwa Kent, uwielbia sok żurawinowy i Robbie’ego Williamsa? Podpowiemy, że ich singiel „Where’s Your Car Debbie” cieszy się dużym powodzeniem.

Tam, gdzie zaczynał Kieślowski

4. edycja Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski / fot. materiał prasowy

4. edycja Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski / fot. materiał prasowy

Co: 4. edycja Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski

Gdzie: Sokołowsko na Dolnym Śląsku

Kiedy: 5-7 września

Z okazji 35-lecia premiery „Amatora” z Jerzym Stuhrem w roli głównej film został zrekonstruowany cyfrowo i będzie głównym punktem programu przeglądu filmowego poświęconego twórczości wybitnego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. W ramach wydarzenia odbędzie się 60 projekcji filmowych w 3 kinach plenerowych. W programie m.in.: „Barwy ochronne” Krzysztofa Zanussiego, „Ćma” Tomasza Zygadło, „Jeśli nie my to kto?” Andresa Veiela. Ponadto na miłośników ambitnego kina czekają tu warsztaty twórcze, wystawy, spektakle i koncerty.

Święto polskiego kina

39. Festiwal Filmowy w Gdyni / fot. Jacek Drygała

39. Festiwal Filmowy w Gdyni / fot. Jacek Drygała

Co: 39. Festiwal Filmowy w Gdyni

Gdzie: Teatr Muzyczny, Plac Grunwaldzki 1, Gdynia

Kiedy: 15-20 września

Miłośnicy X muzy trzeci tydzień września spędzą w Gdyni. W Konkursie Głównym 39. Festiwalu w Gdyni o główną nagrodę – Złote Lwy powalczy 13 filmów w tym 6 premier. Wśród nich: „Bogowie”, „Jack Strong”, „Miasto 44”, „Pod Mocnym Aniołem” oraz pełnometrażowy debiut Grzegorza Jaroszuka „Kebab i Horoskop”. Interesująco zapowiada się też nowa sekcja „Inne spojrzenie” – prezentująca filmy z pogranicza gatunków ekstremalnych i poszukujących.

Jedna dusza, kilka kontynentów

Festiwal Skrzyżowanie Kultur / fot. Brett Rubin

Festiwal Skrzyżowanie Kultur / fot. Brett Rubin

Co: Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Gdzie: Namiot Festiwalowy przed PKiN, pl. Defilad 1, Warszawa

Kiedy: 24-28 września

Wspólnym mianownikiem muzyków z całego świata jest miłość do dźwięków. Wielokulturowość nie jest tu więc przeszkodą, wręcz przeciwnie – wzbogaca świat muzyki. Tegoroczna jubileuszowa edycja festiwalu zapewne zachwyci wszystkich przybyłych artystyczną różnorodnością. Wystąpią Hugh Masekela, wielkiego formatu trębacz z RPA, król afro-jazzu, autor słynnego „Bring Home Nelson Mandela”, Barbatuques, czyli ludzka orkiestra perkusyjna, król abisyńskiego soulu Mahmoud Ahmed, Zé Luis z Wysp Zielonego Przylądka, a także artyści z Korei Południowej, Iranu, Włoch i Madagaskaru.

Bezkompromisowa młodość

FreeFormFestival / fot. materiał prasowy

FreeFormFestival / fot. materiał prasowy

Co: FreeFormFestival

Gdzie: Soho Factory, Scena Grolsch Stage, ul. Mińska 25, Warszawa

Kiedy: 3-4 października

Na scenie Grolsch Stage pojawi się MØ – jedna z najbardziej utalentowanych skandynawskich wokalistek. O Karen Marie Ørsted, gdyż tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko, zrobiło się głośno niedawno, za sprawą singla „XXX 88”, nagranego we współpracy z Diplo. Jej twórczość zawiera elementy muzyki pop, indie i electro. Wedle tygodnika „NME” artystka to ,,ostry jak lód pop z wielkim sercem i jeszcze silniejszym wokalem”.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ