Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Gdzie lepiej wykonać depilację ‒ w salonie czy w domu?

Gdzie lepiej wykonać depilację ‒ w salonie czy w domu?

Każda pora roku dobra, aby usunąć zbędne włoski

depilacja

fot. Materiały Partnera

Najwygodniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia z ciała jest depilacja laserem. Ten zabieg w salonie jest często dość drogi, dlatego wiele osób decyduje się na pozbycie się niechcianego owłosienia w domu. Jednak czy takie oszczędzanie jest bezpieczne i gdzie lepiej usuwać włosy, zastanówmy się razem

 

Depilacja w salonie ‒ wygodnie, szybko, ale nie tanio

Najlepszą metodą depilacji w salonie jest depilacja laserowa, wykonywana przez wykwalifikowanego specjalistę. Tylko specjalista będzie mógł wybrać najskuteczniejszą metodę dla konkretnego Klienta, koniecznie zdezynfekuje urządzenia i skórę, dokładnie podda działaniu lasera wszystkie obszary, w których trzeba pozbyć się niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa

fot. materiały Partnera

Kolejnym argumentem przemawiającym za salonem jest zastosowanie profesjonalnego sprzętu. Tak więc w salonach depilacji laserowej TK Laser depilacja wykonywana jest za pomocą lasera diodowego. Korzystanie z takiego urządzenia ma wiele zalet, m.in.:

• bezbolesność. Sprzęt wyposażony jest w dyszę chłodzącą, podczas przesuwania lasera po obszarze zabiegowym, odczuwalne jest jedynie mrowienie;
• długotrwały efekt. W przypadku odbycia kursu zabiegów i procedur wspomagających, a także przestrzegając zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej, efekt utrzymuje się przez 5-10 lat;
• skuteczność na wysokim poziomie. Laser na długi czas usuwa około 90% włosów.

Należy jednak pamiętać, że różne urządzenia są odpowiednie dla różnych rodzajów włosów.

Depilacja laserowa

fot. materiały Partnera

Depilacja w warunkach domowych ‒ czy można usunąć włosy tak jak w salonie, ale tracąc mniej?

Przestrzegając zasad techniki wykonywania i posiadając doświadczenie, możesz usunąć włosy na tyle skutecznie, jak zrobiłby to specjalista w salonie. Warto jednak pamiętać, że każdy rodzaj depilacji ma swoje własne osobliwości:

• bardzo łatwo jest usunąć włosy w domu za pomocą pasty cukrowej (metoda shugowania). Pasta jest hipoalergiczna i można uniknąć podrażnień. Jest to najłatwiejsza, bezbolesna i najszybsza metoda depilacji, z którą poradzi sobie każdy. Należy pamiętać o kierunku nałożenia pasty i czasie jej utrzymywania się na skórze.

• depilacja woskiem pomaga szybko i na długo pozbyć się niechcianych włosów na ciele. Nie jest to trudne do wykonania w warunkach domowych, ale istnieje ryzyko podrażnień miejscowych i poparzenia skóry.

• usuwanie włosów za pomocą domowego depilatora elektrycznego jest skuteczne, ale dość bolesne. Skóra, podobnie jak w poprzednich przypadkach, pozostaje gładka maksymalnie przez 3-4 tygodnie.

• depilacja laserowa w warunkach domowych zyskała ostatnio popularność tylko ze względu na swoją uniwersalność i bezbolesność. Usunięcie włosów o wysokiej jakości za pomocą lasera w domu jest dość trudne, a procedura trwa długo. Ponadto lasery do użytku domowego mają mniejszą moc niż lasery profesjonalne i ograniczony nabór trybów.

 

Depilacja w salonie i domu ma swoje zalety i wady. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie, sterylności, komfortowych warunkach, lepiej zapisać się na zabieg u kosmetologa; jeżeli chcesz oszczędzić, możesz spróbować samodzielnie usunąć włosy za pomocą pasty cukrowej, wosku, domowego minidepilatora lub lasera do użytku domowego.

 

Opracowano na podstawie materiałów: https://tk-laser.pl/

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ