Sunday, April 14, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Gdynia – dlaczego warto tu zamieszkać?

Gdynia – dlaczego warto tu zamieszkać?

Myślisz o przeprowadzce?

Gdynia

Może morze? / fot. materiały prasowe

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie jest idealne miejsce do życia? Słońce, morze, plaża, tereny zielone – gdzie znaleźć wszystkie te elementy? Odpowiedź jest jedna, w Gdyni. Dynamicznie rozwijająca się metropolia, położona u brzegu Morza Bałtyckiego, przyciąga nie tylko podczas Open’era. Sprawdź, dlaczego warto tu zamieszkać

 

Smart city, czyli inteligentna Gdynia

Gdynia to nie tylko najbardziej słoneczne miejsce w Polsce, ale również ważny ośrodek edukacji, gospodarki morskiej, handlu międzynarodowego, turystyki i rozrywki. Nowoczesny port morski, położony na terenie miasta, ma kluczowe znaczenie dla gospodarki narodowej. Według statystyk, w 2018 roku, przeładowano tu blisko 23 500 ton towarów. Port Gdynia jest również ważnym ogniwem VI Korytarza Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T. Jednak bliskość morza i inwestycje portowe to nie jedyne atuty miasta. Charakterystyczny mikroklimat Gdyni tworzy również modernistyczny styl architektoniczny – perła dwudziestolecie międzywojennego zachwyca nie tylko fanów epoki. W 2018 roku liczba turystów przekroczyła 2,5 mln. Co sprawia, że miasto jest tak chętnie odwiedzane?

 

Gdynia jest jednym z pierwszych miast w Polsce i w całej Europie Wschodniej, które uzyskało prestiżowy certyfikat ISO 37120 – „Zrównoważony rozwój społeczny. Wskaźniki usług miejskich i jakości życia”, nadany przez World Council on City Data. Miasto cenione jest za sprawną komunikację, bezpieczeństwo i szeroką gamę dostępnych usług. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto tu zamieszkać.

Atrakcyjne oferty nieruchomości

W Gdyni buduje się dużo, a najwięcej nowych lokali powstaje na terenie dzielnic: Witomino, Redłowo, Cisowa, Grabówek, Dąbrowa, Obłuże, Orłowo i Chwarzno. Największym zainteresowaniem kupujących cieszą się oferty z rynku pierwotnego, zlokalizowane blisko centrum, z możliwością szybkiego dojazdu do obwodnicy Trójmiasta. Deweloperzy starają się sprostać oczekiwaniom klientów – nierzadko nowe mieszkania w Gdyni można zakupić w opcji tzw. białego montażu. Co jeszcze charakteryzuje pomorskie nieruchomości?

  • różnorodne metraże (32 – 132 mkw)
  • wysoka jakość wykończenia
  • ustawny układ pomieszczeń
  • niesztampowe projekty architektoniczne
  • gwarantowane miejsca postojowe
  • balkony, tarasy, loggie, ogródki, komórki lokatorskie

 

W Gdyni cena nieruchomości idzie w parze z jakością. Ile zapłacimy tu za nowe mieszkanie? Według statystyk, średnia cena za mkw wynosi 100025, 94 zł. To więcej niż w sąsiednim Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Należy jednak wziąć pod uwagę standard lokali – na Pomorzu przeważają luksusowe oferty – m.in. penthousy z rozległym widokiem na morze. Ich zakup może być traktowany jako mieszkania pod inwestycje.

 

Materiał przygotowany na podstawie danych portalu RynekPierwotny.pl

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Markizy tarasowe 13 lutego, 2020

    Wow! Skąd te ceny za rynek nieruchomości? Czyżby Gdynia wyprzedzała w czymkolwiek rozbudowany Kraków?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ