Wednesday, April 17, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Gdy słońce zbyt mocno grzeje… Jak się przed nim schronić?

Gdy słońce zbyt mocno grzeje… Jak się przed nim schronić?

Jak i gdzie schować się przed palącym słońcem

Ochrona przed nadmiarem słońca/ Fot. materiały prasowe

Gdy świeci słońce, świat wydaje się piękniejszy, poprawia nam się humor i samopoczucie. Czasami jednak jest go za dużo, zbyt mocno pali, na tyle, że wystawianie głowy i ciała na jego działanie staje się niebezpieczne. Próbujemy więc się skryć przed jego promieniami. Co jest najlepsze do tego celu?

Ochrona przed nadmiarem słońca/ Fot. materiały prasowe

Słoneczny dzień w ogrodzie jest chyba najprzyjemniejszym doznaniem w porze letniej. Co za dużo jednak to nie zdrowo i to powiedzenie dokładnie pasuje do palącego słońca. Tęsknimy za nim i chcemy go jak najwięcej, ale podczas upału staramy się przed nim schronić. Jak zaraz zobaczymy, jest wiele możliwości, by cieszyć się wspaniałą pogodą, a nie być jednocześnie narażonym na zbyt silne oddziaływanie naszej życiodajnej gwiazdy.

Pergola – pewne rozwiązanie

Zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem. Bardzo popularne, chętnie wybierane są drewniane konstrukcje, ale dostępne są też z innych materiałów: metalu czy tworzyw sztucznych. W ostatnim czasie na uwagę zasługują szczególnie pergole z niewymagającej konserwacji stali, czyli cortenu.

Pergola – co nie dziwi – musi pasować do otoczenia, najlepiej więc dopasować ją do materiałów już użytych w ogrodzie. A planujemy obsadzić ją roślinami, aby doskonale komponowała się z zielenią ogrodu? Jeśli tak, zwracajmy uwagę na jej wytrzymałość, gdyż pędy i liście roślin to dość spory ciężar.

Pergotenda, czyli rozsuwany daszek

Ten inny rodzaj pergoli szczególnie dobrze się prezentuje w nowocześnie urządzonych ogrodach. Pokrycie dachu możemy ustawić na mocno napięte lub swobodnie opadające, tworzące tzw. fale. To pierwsze zwłaszcza jest odpowiednie w upalne dni, bo zapewnia mocne zacienienie.

Przed kupnem upewnijmy się, że wybierany model gwarantuje odpływ wody oraz jest odporny na mocne podmuchy wiatru. Najlepiej jak stelaż wykonany jest z metalu, pokrycie zaś z tkaniny akrylowej, która dodatkowo jest zaimpregnowana teflonem.

Przeciwsłoneczne parasole – popularne i stosunkowo tanie

Są bardzo często wybierane nie tylko ze względu na cenę. Także przez to, że zapewniają dużą mobilność – można je bowiem przenieść w dowolne miejsce. W sklepach znajdziemy bardzo duży wybór różnych modeli, dostępne są więc i te z podstawą, i te wbijane w ziemię. Oferowane są w różnych kształtach i wymiarach. Warto jednak kupować produkty sprawdzonych marek, na przykład parasole ogrodowe SURMA. Dla wygody najlepiej kupić model z regulacją kąta pochylenia.

Ochronny żagiel

Ta ciekawa alternatywa parasola może poszczycić się dodatkową zaletą. W przeciwieństwie bowiem do parasola nie ma ciężkiej i zabierającej miejsce podstawy. Żeby zamontować żagiel, potrzebujemy za to innych elementów, jak haki, tyczki, linki oraz śruby (wszystkie są oczywiście sprzedawane w zestawie). Najczęściej spotykane modele mają kształt trójkąta lub kwadratu. Wykonane są z mocnego poliestru, który jest odporny na różne czynniki: wilgoć i działanie promieni UV.

A może przenośny pawilon?

Nie tylko ochroni przed słońcem, ale też w czasie deszczu i wiatru. Proste konstrukcje składają się z czterech, zazwyczaj aluminiowych rurek, na których wsparty jest materiałowy daszek. Im więcej jednak akcesoriów, tym bardziej porządna konstrukcja. Możemy na przykład zaopatrzyć się w zwijane lub w formie zasłon (czasami z oknami), ścianki. Zapewniają większą prywatność i lepszą ochronę podczas kiepskiej pogody.

Jak widzimy, jest wiele sposobów na to, by miło spędzić letni dzień, nie narażając się na mocno grzejące słońce. Tak samo zresztą możemy się ochronić, będąc w domu, a tę tematykę przybliża artykuł “Ochrona wnętrz przed słońcem – rolety, żaluzje czy markizy”, do którego przeczytania zachęcamy!

Oceń artykuł
6 komentarzy
 • geometry dash 23 kwietnia, 2018

  This is exactly what I’ve been looking for. It solved very quickly the problem I was having.

 • jenny 29 października, 2018

  This is really very wonderful for me

 • delete Cache in Windows 10 29 października, 2018

  Now I can clearly can say this works very better then the other website. Because it already mention many of the various things about the cache files which remains as like the records of the how to cache cookies in windows 10.

 • vex 3 19 sierpnia, 2019

  The sunshade you share is very convenient and is an effective sun protection solution. I really like this umbrella.

 • ซี ฉัตรปวีณ์ ตรีชัชวาลวงศ์ 15 listopada, 2019

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: miastokobiet.pl/gdy-slonce-zbyt-mocno-grzeje-jak-sie-przed-nim-schronic/ […]

 • basketball legends 14 lutego, 2020

  This is a great thing, I think everyone feels this information is very valuable, thank you

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ