Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Gaz pieprzowy – skuteczne narzędzie do samoobrony

Gaz pieprzowy – skuteczne narzędzie do samoobrony

Jednym z bardziej popularnych środków samoobrony jest gaz pieprzowy. Nie powoduje on trwałego uszczerbku na zdrowiu, a jedynie obezwładnia napastnika.

Jednym z bardziej popularnych środków samoobrony jest gaz pieprzowy. Nie powoduje on trwałego uszczerbku na zdrowiu, a jedynie obezwładnia napastnika, który próbuje nas okraść czy pobić. Gaz pieprzowy KO Fog dostępny w sklepie detektywistycznym Spy Shop zamknięty jest w niewielkim, 50 ml pojemniku, dzięki czemu możemy go dyskretnie schować w kieszeni marynarki, spodni czy damskiej torebce i użyć w sytuacji zagrażającej naszemu zdrowiu lub życiu.

obrona_przed_napastnikiem-nor

Środek drażniący zamknięty jest w pojemniku pod ciśnieniem, który wyglądem przypomina zwykły dezodorant. Wystarczy nacisnąć spust, aby rozpylić strumień obezwładniającego gazu / fot. materiały prasowe

Wracając po zmroku do domu czy spacerując samotnie po parku narażeni jesteśmy na ataki chuliganów. Nierzadko nawet w centrach dużych miast dochodzi do tego rodzaju napadów, dlatego też warto wybrać podręczny gaz pieprzowy, który umożliwi obezwładnić napastnika i zapobiec np. kradzieży naszej torebki. Polecanym produktem jest KO Fog, który pozwoli skutecznie obronić się przez niespodziewanym atakiem.

Gaz pieprzowy KO Fog produkowany jest na bazie kapsaicyny alkalidowej, składnika naturalnie występującego w pieprzu cayenne. Substancja ta powoduje silne łzawienie oczu, podrażnienie dróg oddechowych oraz swędzenie skóry. Precyzyjne skierowanie pojemnika i rozpylenie chmury gazu w stronę napastnika pozwala na jego obezwładnienie nawet na kilkadziesiąt minut. W tym czasie mamy szansę wezwać pomoc lub też uwolnić się z rąk atakującego. Warto podkreślić, że standardowe gazy pieprzowe mają 10-15% stężenie kapsaicyny, które pozwoli na obezwładnienie napastnika będącego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Rozwiązanie to sprawdzi się także do obrony przed agresywnymi zwierzętami. Bardzo ważną cechą gazu KO Fog jest prosty i wygodny sposób użycia. Środek drażniący zamknięty jest w pojemniku pod ciśnieniem, który wyglądem przypomina zwykły dezodorant. Wystarczy nacisnąć spust, aby rozpylić strumień obezwładniającego gazu. Producent deklaruje skuteczność substancji w promieniu 4 m.

Gaz pieprzowy KO Fog,  fot. www.spyshop.pl

Gaz pieprzowy KO Fog,
fot. www.spyshop.pl

Na popularność gazu pieprzowego jako środka do samoobrony wpływa nie tylko jego prosta obsługa, niska cena czy niewielkie gabaryty pojemnika, ale przede wszystkim brak konieczności uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie. Tego rodzaju substancja jest bowiem „bronią”, która jedynie obezwładnia napastnika, a nie powoduje trwałych uszkodzeń ciała. Gaz pieprzowy KO Fog dostępny w Spy Shop posiada wszelkie wymagane dla środków obrony osobistej atesty i certyfikaty, co czyni go narzędziem w pełni bezpiecznym wybieranym nie tylko przez klientów indywidualnych, ale także profesjonalne służby ochrony.

Oferta gazów pieprzowych w sklepie Spy Shop jest niezwykle różnorodna. Do dyspozycji klientów są miniaturowe gazy w breloczku, gaz żelowy skonstruowany z myślą o samoobronie po zmroku lub na niewielkiej przestrzeni czy też żel pieprzowy z barwnikiem UV, który umożliwi precyzyjną identyfikację napastnika.
Gaz pieprzowy KO Fog do samoobrony – cena 18 zł

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ