Thursday, April 25, 2024
Home / Moda  / Moda męska  / Garnitur na sportową sylwetkę – jak powinien być skrojony?

Garnitur na sportową sylwetkę – jak powinien być skrojony?

Gdzie mężczyzna ma się ubrać, jeśli chce wyglądać nietuzinkowo?

Garnitur

fot. Andrea Piacquadio / Pexels

Męska garderoba różni się w zależności od stylu i upodobań mężczyzny. Są jednak takie ubrania, na które powinno być miejsce zawsze. Przykładem jest dobrze skrojony garnitur. Zakłada się go na wiele okazji, więc przyda się wielokrotnie. Ważne jednak, by dobrze leżał na sylwetce. Jaki wybrać, jeśli posiadamy sportową sylwetkę?

 

Garnitur założymy na uroczystość firmową, wesele, komunię, a być może i do pracy. Niezależnie od tego, gdzie się szykujemy, nasze ubranie musi idealnie układać się na naszej figurze. W przypadku garnituru jest to szczególnie istotne, a każde niedopasowanie jest od razu widoczne. Podczas zakupów musimy dokładnie przyglądać się poszczególnym modelom, analizować długości, szerokości i kroje.

Wymagania sylwetki atletycznej

Sylwetka sportowa charakteryzuje się szerszymi ramionami, płaskim brzuchem i węższymi biodrami. Mężczyzna dobrze zbudowany jest szczupły i z reguły ciało ma odpowiednie proporcje. Jeżeli jesteśmy posiadaczami właśnie takiej figury, możemy czuć się szczęściarzami – mamy ogromne pole do manewru. Będziemy świetnie wyglądać w wielu kolorach. Jednak podczas wyboru garnituru musimy pamiętać o tym, by nie był zbyt ciasny. Chcemy podkreślić swoją sylwetkę, a nie uwydatniać masywne ramiona. Poza tym zbyt opięta marynarka i koszula wyglądają po prostu źle.

 

Jeżeli mamy niestandardową figurę lub chcemy mieć gwarancję, że garnitur będzie leżał na nas idealnie, to zastanówmy się nad szyciem na miarę. Krawiec dopasuje indywidualnie wszystkie detale, a tym samym będziemy wyglądać atrakcyjnie w każdych okolicznościach. Ofertę pracowni krawieckiej cieszącej się uznaniem znajdziemy na stronie https://www.cafardini.com/garnitur-na-miare-warszawa/. Dzięki takim miejscom zyskamy elegancki garnitur z dobrych tkanin, który założymy podczas wielu wyjść.

Idealny krój garnituru przy sportowej sylwetce

Jaki w takim razie będzie idealny model garnituru? Wybierajmy modele typu slim, które posiadają wyraźnie zarysowaną talię. Taki fason fenomenalnie odzwierciedli nasze proporcje. Poleca się garnitury zapinane na dwa guziki. Mając szerokie ramiona, nie sięgajmy po marynarki mające dodatkowe wypełnienie. W ten sposób wyglądalibyśmy nienaturalnie i zaburzylibyśmy proporcje. Spójrzmy też na klapy. Za najbardziej uniwersalne uważa się klapy w standardowym rozmiarze i właśnie na takich powinniśmy się skupiać. W przypadku spodni koncentrujemy się na tych, które albo mają regularną szerokość, albo delikatnie zwężają się ku dołowi.

 

W każdej stylizacji ważną rolę odgrywają dodatki, które uzupełniają strój, podkreślają jego charakter. Są istotne także przy garniturze. Podstawową są buty. Najlepsze będą modele o masywniejszym kopycie. Krawat i poszetka powinny cechować się stonowaną kolorystyką i subtelnymi wzorami, aby za bardzo nie rzucały się w oczy. Ponieważ mamy szerszą klatkę piersiową, wolno nam zrezygnować z poszetki. Bez niej również będziemy wyglądać dobrze. Krawat nie może być zbyt wąski, a tym bardziej unikamy szerokości typu śledź. Tak samo na niekorzyść działają wąskie paski.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ