Friday, June 21, 2024
Home / Kultura  / „GANGSTER” – OPOWIEŚĆ O CZASACH PROHIBICJI

„GANGSTER” – OPOWIEŚĆ O CZASACH PROHIBICJI

7 września na ekrany kin wejdzie ekranizacja powieści opartej na faktach "The Wettest County in the World" Matta Bonduranta o czasach finansowego kryzysu i prohibicji na południu Stanów Zjednoczonych.

7 września na ekrany kin wejdzie ekranizacja powieści opartej na faktach „The Wettest County in the World” Matta Bonduranta o czasach finansowego kryzysu i prohibicji na południu Stanów Zjednoczonych. Reżyserii podjął się John Hillcoat, wielbiciel Dzikiego Zachodu, szeryfów i „wyjętych spod prawa”.

W filmie "Gangster", opowieści o wojnie między gangsterami a bimbrownikami, zobaczyć będzie można Toma Hardy'ego, Shię LaBeoufa i Gary'ego Oldmana.

Dwa nazwiska: Nick Cave i John Hillcoat. Legendarny bard, znany z czarnego poczucia humoru i umiłowania makabry, i reżyser, który, gdyby kręcił częściej filmy, własną legendę miałby już w kieszeni.

Spotykali się już przy okazji teledysków, dziwacznego „Ghosts… of Civil Dead” i wybitnego westernu „Propozycja”. Przy „Gangsterze” pracowali w podobnych rolach, co przedtem – Cave dostarczył muzyki i scenariusza, a Hillcoat stanął za kamerą. W tej rozgrywającej się w czasach prohibicji opowieści o wojnie między gangsterami a bimbrownikami zobaczyć będzie można jeszcze kilka innych gorących nazwisk: Toma Hardy’ego, Shię LaBeoufa i Gary’ego Oldmana.

Premiera 7 września.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ