Thursday, June 13, 2024
Home / Kultura  / Czym są escape roomy i dlaczego tak bardzo fascynują?

Czym są escape roomy i dlaczego tak bardzo fascynują?

Rozwiąż zagadkę!

Zagadki w Gamescape / fot. materiały prasowe

Jak spędzasz wolne popołudnie czy wieczór z najbliższymi? Jednym z pomysłów jest wizyta w escape rooms. W Małopolsce nie brakuje tego typu rozrywki, a żądnych przygód śmiałków przybywa z dnia na dzień. Jednym z takich miejsc na mapie królewskiego miasta Krakowa jest Gamescape, które średnio co pół roku otwiera nowe pokoje zagadek. Czym są escape roomy i dlaczego tak bardzo fascynują? Przekonaj się razem z nami!

escape room kraków

Czym są escape roomy i dlaczego tak bardzo fascynują? / fot. materiały prasowe

Do końca nie wiadomo, skąd pokoje zagadek zawędrowały do Polski. Czy ich historia zaczęła się w Dolinie Krzemowej? A może początki sięgają Japonii? Nie jest istotne to, gdzie narodził się pomysł. Ważne jest to, że escape rooms wyzwalają emocje i możesz doświadczyć niesamowitej przygody niczym w filmie akcji. Mimo iż głównie stanowią zespołową rozrywkę, to jeszcze pozwalają rozwiązać zagwozdkę pod tytułem: gdzie urządzić dziecku urodziny, bądź wieczór panieński/kawalerski, jak zintegrować zespół w firmie, czy nauczyć młodzież współpracy.

Taka zabawa rozwija pamięć i koncentrację – w końcu rozszyfrowujesz zagadki, aby ekspresowo wydostać się z pokoju, a i przy okazji możesz odnaleźć nową pasję! Gamescape, które w swojej tematyce nawiązuje do znanych filmów i bajek, oferuje zagadki dla dorosłych i dzieci. Poznaj je i sprawdź na Dietla 25/2 w Krakowie.

Śladami filmów, które każdy z nas zna:

Gwiezdne Wojny Nowa Przygoda – tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Temat Ciemnej Strony Mocy wciąż fascynuje, a w kinach pojawiają się kolejne części sagi. Zespół Gamescape nie odpuszcza i na ostatnią premierę Star Wars przygotował zupełnie nową odsłonę tego pokoju zagadek. Polecamy zarówno dla rodzin, jak i grup znajomych, ponieważ poziom nie jest zbyt skomplikowany. Nie trzeba znać filmu, by rozwiązać zagadki i uwolnić BB-8.

– Kraina Ludożerców – której wnętrze jest inspirowane filmami o Indianie Jonesie. Drobną różnicą jest misja, którą nie stanowi wcielenie się w rolę profesora, a samo wyjście z escape rooms i zdobycie skarbu ukrytego w dżungli. Poziom? Są aż dwa! To ty z grupą znajomych decydujesz, który wariant wybierzecie w trakcie gry.

Zamek Draculi – kusi cię, by się spotkać twarzą w twarz z legendarnym księciem Transylwanii? Tylko w Gamescape możesz go przechytrzyć i wkraść się do jego Zamczyska! Ten pokój jest polecany na „pierwszy raz”. Może właśnie dla ciebie?

Anatomia Zbrodni – to tutaj możesz zamienić się w kryminologa rodem z CSI, czy w serialowego Dextera Morgana. Czy odważysz się wejść w umysł seryjnego mordercy i uciekniesz z jego kryjówki w ciągu 60 min? Czasu jest mało, a poziom dość wysoki…

Wyjście Smoka – ach, ten orient i Bruce Lee. Co tu dużo mówić? Fascynują cię Starożytne Chiny? A może chcesz spróbować swoich sił podczas kroczenia drogą tajemniczego Smoka Shenlonga? Łatwo nie będzie, ale wszystko jest do zrobienia!

Wyjście Smoka  escape room

Wyjście Smoka / fot. materiały prasowe

1,2,3 Baba Jaga patrzy! – to pierwszy w Małopolsce escape room całkowicie dedykowany dzieciom (6-9-letnim). Liniowe zagadki do wspólnego rozwiązywania wraz z najmłodszymi, proste łamigłówki i moc zabawy. Polecamy szczególnie rodzinom z małymi dziećmi na pierwszy raz.

To nie koniec atrakcji! Firma Gamescape przygotowała niespodziankę! Zagadkowy Zespół prowadzi gry miejskie z elementami live escape games i augmented reality, działające w oparciu o GPS geocaching. Każdy drużyna otrzymuje iPad i inne niezbędne rekwizyty, by móc dokończyć ważną misję ratowania świata.

Dzięki Escape City Games możesz rozwiązywać zagadki po całym Krakowie i na życzenie po Małopolsce. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że już wkrótce w ofercie Gamescape pojawią się nowe escape rooms, w których będzie można…zniknąć

Adres:
Gamescape ul. Dietla 25/2, Kraków
www: http://gamescape.pl/
e-mail: hello@gamescape.pl
tel.: 789 315 401; 882 420 516
Gamescape – escape rooms / escape city games: rozrywka, która daje do myślenia!

gamescape kraków

Zagadki w Gamescape / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ