Wednesday, May 22, 2024
Home / POLECAMY  / Galeria Kazimierz zaprasza na seanse filmowe i koncerty w Miasteczku Festiwalowym podczas Festiwalu Muzyki Filmowej

Galeria Kazimierz zaprasza na seanse filmowe i koncerty w Miasteczku Festiwalowym podczas Festiwalu Muzyki Filmowej

Warto być

Festiwal Muzyki Filmowej

grafika: materiał Partnera

Już dziś na terenie Galerii Kazimierz rusza Miasteczko Festiwalowe, towarzyszące Festiwalowi Muzyki Filmowej w Krakowie. Oprócz seansów filmowych i koncertów, chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniu z wybitnymi kompozytorami – Simonem Franglenem (autorem muzyki do filmu „Avatar: Istota wody”) oraz Patrickiem Doyle’em (twórcą zaangażowanym w takie produkcje jak „Dziennik Bridget Jones” czy „Harry Potter i Czara Ognia”). Miasteczko Festiwalowe będzie czynne w dniach 26-28 maja

 

Festiwal Muzyki Filmowej to wydarzenie kulturalne o zasięgu międzynarodowym. Jego magia przyciąga zarówno wiernych miłośników i znawców muzyki filmowej, jak i osoby, które dopiero chcą ją odkryć. W ostatni weekend maja warto odwiedzić Miasteczko Festiwalowe przy Galerii Kazimierz przede wszystkim dlatego, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Harmonogram wydarzeń obejmuje m.in. seanse, koncerty, spotkania, imprezy, warsztaty, a nawet jogę i taniec na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy wspólnie z organizatorami także wiele atrakcyjnych propozycji dla najmłodszych

 

– mówi Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz.

Pokazy filmowe i koncerty w Miasteczku Festiwalowym FMF

Miasteczko Festiwalowe FMF zostanie otwarte 26 maja (piątek) o godzinie 19:00. Cykl wydarzeń przy Galerii Kazimierz zainauguruje recital Dirty Horns – nowatorskiego projektu muzycznego, który powstał z inicjatywy saksofonisty Sławomira Butryma. Jeszcze tego samego dnia o godz. 20:00 goście będą mogli po raz pierwszy skorzystać z kina plenerowego, gdzie wyświetlony zostanie film „Magnezja” z 2020 roku, do którego muzykę stworzył Jan A.P. Kaczmarek. Kolejny pokaz, tym razem filmu „Grawitacja”, zaplanowany jest na 27 maja (sobota). Zostanie on poprzedzony koncertem bębniarskim Krystiana Truchalskiego oraz recitalem kwartetu blaszanego Brass Riders. Muzycznych uniesień nie zabraknie również ostatniego dnia – 28 maja (niedziela) zaprezentują się Marimbazzi Duo i Drum Syndrome.

 

Na placu przy Galerii Kazimierz odbędzie się także Silent Disco – finałowa impreza, podczas której remiksy znanych kinowych przebojów zaprezentują na żywo DJ Foma i DJ Kuba. Ze względu na ograniczoną liczbę słuchawek, konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie wejściówek.

fot. materiał Partnera

Panele dyskusyjne i warsztaty FMF przy Galerii Kazimierz

Miasteczko Festiwalowe FMF będzie również miejscem licznych spotkań i warsztatów. W sobotę o kulisach powstawania muzyki do filmu „Avatar: Istota wody” opowie jej twórca – Simon Franglen. Dzień później goście festiwalu będą mogli z kolei poznać Patricka Doyle’a – kompozytora, który pracował przy takich produkcjach jak „Dziennik Bridget Jones” i „Harry Potter i Czara Ognia”. Zaplanowane są również panele dyskusyjne, m.in. o roli kobiet w branży muzyki filmowej oraz na temat relacji między reżyserem a kompozytorem.

 

Program festiwalu obejmuje ponadto atrakcje dla najmłodszych. Wielopokoleniowe drużyny będą mogły wziąć udział w rodzinnym quizie o bajkowych przyjaźniach. Specjalnie dla dzieci zostały przygotowane warsztaty plastyczne, muzyczne i ekologiczne. Dodatkowo w sobotę Domowy Teatr Lalek zaprezentuje interaktywny spektakl lalkowy – „Śmieciowe historie”.

 

Hasłem przyświecającym tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie jest „Out of space”. Seanse, pokazy, imprezy i liczne wydarzenia towarzyszące odbędą się w dniach 23-30 maja, Miasteczko Festiwalowe będzie z kolei czynne od 26 do 28 maja. Program, bilety i wejściówki są dostępne na stronie FMF. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Galeria Kazimierz – nowoczesne centrum handlowe z przestronną strefą zewnętrzną, która jest miejscem licznych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

 

Program wydarzenia można sprawdzić tutaj: http://fmf.fm/program

Organizatorzy FMF: Miasto Kraków, KBF, RMF Classic

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ