Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / „Czekoladowy Świat” oczyma dzieci

„Czekoladowy Świat” oczyma dzieci

Już po raz szósty Fundacja „Wawel z Rodziną” oraz firma Wawel SA organizują konkurs dla dzieci z placówek opiekuńczo - wychowawczych z całego kraju. Jest on częścią akcji społecznej pt. Słodki Dzień Dziecka, w ramach

Słodki Dzień Dziecka

Słodki Dzień Dziecka / fot. materiał prasowy

Już po raz szósty Fundacja „Wawel z Rodziną” oraz firma Wawel SA organizują konkurs dla dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych z całego kraju. Jest on częścią akcji społecznej pt. Słodki Dzień Dziecka, w ramach której Fundacja przekaże ponad 6 ton słodyczy dla dzieci z 442 placówek z całej Polski.

Słodki Dzień Dziecka

Słodki Dzień Dziecka / fot. materiał prasowy

Konkurs pod hasłem: „Czekoladowy Świat” skierowany jest do wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych z całej Polski. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej w formie obrazu, wykonanego dowolną techniką plastyczną tematycznie nawiązującej do świata stworzonego z czekolady. Jury złożone m.in. z prezesa Fundacji Tomasza Scheimscheinera wyłoni laureata.

W tym roku postanowiliśmy zaprosić dzieci do konkursu plastycznego pt. „Czekoladowy Świat”. Jesteśmy bardzo ciekawi jak dzieci wyobrażają sobie świat płynący czekoladą. Mamy nadzieję, że konkurs będzie dla nich dobrą zabawą, a także pozwoli odkryć drzemiące w nich talenty. – mówi Sylwia Warnecka, Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Nagrodą główną dla zwycięskiej placówki będzie dwudniowa wycieczka do Krakowa, w czasie której dzieci będą mogły odwiedzić słodką fabrykę Wawelu w podkrakowskich Dobczycach, a także zwiedzić znane zabytki Krakowa.

Gotowe prace opiekunowie mogą przesłać w terminie do 15 lipca 2013 roku na adres Fundacji „Wawel z Rodziną”. ul. Władysława Warneńczyka 14, 30-520 Kraków.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Fundacji: www.fundacjawawel.pl oraz www.wawel.com.pl

***

„Słodki Dzień Dziecka” to program społeczny, którego pomysłodawcą i organizatorem jest firma Wawel SA oraz Fundacja „Wawel z Rodziną”. Adresatami akcji są placówki opiekuńczo – wychowawcze na terenie całego kraju. W tym roku organizowana jest już VI edycja akcji, podczas której Fundacja „Wawel z Rodziną” przekaże 442 Domom Dziecka ponad 6 ton słodyczy.

pod naszym patronatem

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ