Wednesday, May 29, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / FUNDACJA MIASTO KOBIET – KRĘGI KOBIET

FUNDACJA MIASTO KOBIET – KRĘGI KOBIET

Zobacz akcje zrealizowane przez Fundację MK

Krąg nie ma początku i nie ma końca. Wszyscy są w nim tak samo ważni – tworzą jedność nie tracąc nic ze swojej indywidualności

Celem Fundacji Miasto Kobiet jest wspieranie kobiet w odkrywaniu ich mocy, dlatego pierwsze działania związane były z propagowaniem idei siostrzeństwa (sisterhood) oraz kręgów kobiet.

Krakowski Krąg Kobiet w ramach Global Sisterhood (8 marca 2017)

Fundacja MK zorganizowała 8 marca 2017 r. Krąg Kobiet w ramach międzynarodowej akcji Global Sisterhood. Był to największy do tej pory krąg kobiet w Polsce, przyciągnął prawie 60 uczestniczek. Krąg poprowadziła Ula Mikłasiewicz-Ziomek i Aneta Pondo, a medytację Apolonia Rdzanek.
Inicjator tej międzynarodowej akcji The Unify Global Sisterhood to ruch, który wierzy, że kobiety mogą zmieniać świat dzięki wzajemnemu wsparciu i solidarności. Na potrzeby tego wydarzenia Fundacja MK przetłumaczyła na język polski i udostępniła film Pledge (ang. ślubowanie).

Dodatkowe informacje o wydarzeniu

 

Warsztaty dla Kobiet Trzymających Kręgi (22 kwietnia 2017)

Fundacja MK zorganizowała 22 kwietnia 2017 r. Warsztaty dla Kobiet Trzymających Kręgi. Prowadziła je znana psychoterapeutka Tanna Jakubowicz-Mount. Celem warsztatów było przygotowanie kobiet do roli piastunek kręgów, tak aby idea kręgów rozprzestrzeniała się na cały kraj.
Warsztaty był częścią akcji „Obejmijmy kręgiem kobiet całą Polskę” zainicjowanej przez Tannę Jakubowicz-Mount i Agatę Dutkowską.

– Ten początek działań Fundacji MK jest znamienny, gdyż nie znam obecnie lepszego sposobu czerpania kobiecej mocy niż zasiadanie w kręgu z innymi kobietami i budowanie z nimi bliskości – mówi Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet.

Informacje o wydarzeniu
Informacje o akcji Obejmijmy Polskę kręgiem kobiet

Warsztaty dla Kobiet Trzymających Kręgi, Kraków, 22 kwietnia 2017, fot. Anna Zając

Warsztaty dla Kobiet Trzymających Kręgi, Kraków, 22 kwietnia 2017, fot. Anna Zając

Od lewej: Tanna Jakubowicz-Mount, Iwona Kacyna i Sonia Uwaya, Warsztaty dla Kobiet Trzymających Kręgi, Kraków, 22 kwietnia 2017, fot. Anna Zając

Rytuał dla Matki Ziemi z okazji Dnia Ziemi, Warsztaty dla Kobiet Trzymających Kręgi, Kraków, 22 kwietnia 2017, fot. Anna Zając

Warsztaty dla Kobiet Trzymających Kręgi, Kraków, 22 kwietnia 2017, fot. Anna Zając

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ