Thursday, June 13, 2024
Home / Uroda  / Pielęgnacja włosów  / Fryzury odmładzające po 40 – krótkie czy długie?

Fryzury odmładzające po 40 – krótkie czy długie?

Odmładzające i modne fryzury po 40 – zobacz jakie są najczęstsze. Krótkie czy długie – to bez znaczenia

Fryzura po 40

Krótkie czy długie? Jakie włosy po 40. roku życia? Fot. Adobe Stock

– Carolina Herrera naraziła się kiedyś milionom kobiet w „średnim wieku” mówiąc, że „tylko kobiety bez klasy noszą długie włosy po 40 roku życia” – mówi blogerka Małgorzata Trębacz-Piotrowska (Pinot Noir Fashion). A jak jest naprawdę? Czy fryzury odmładzające po 40. to krótkie czy długie włosy? Sprawdźmy to

Włosy stanowią ważny element naszej osobowości i wyglądu. Bez względu na wiek, dobrze utrzymane włosy mogą dodać kobiecie pewności siebie i atrakcyjności. Wybór fryzury, która odmładza po 40. roku życia, zależy od indywidualnych preferencji i można ją dostosować do własnego stylu. Modne, odmładzające fryzury po 40. roku życia zależą również od osobistego stylu i preferencji. Niezależnie od długości włosów, ważne jest, aby wybrać fryzurę, która pasuje do twojej twarzy, struktury włosów i stylu życia. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z profesjonalnym fryzjerem, który pomoże ci znaleźć idealną fryzurę dla ciebie.

Może Cię zainteresuje:
Curtain bangs kochały Brigitte Bardot, Billie Eilish, Dakota Johnson. Sprawdź, czy pasuje tobie!

Długie włosy po 40

Długie włosy po 40. roku życia mogą być zachwycające i wpływać na wygląd kobiety w pozytywny sposób, a także ją odmłodzić. Często to właśnie kobiety po 40-tce, z pięknymi, zadbanymi włosami są uosobieniem dojrzałej kobiecości i atrakcyjności. Długie włosy stanowią o poczuciu przyciągającego wyglądu, dbałości o siebie i dawaniu sobie przestrzeni na cieszenie się z tego, że taka kobieta podoba się mężczyznom.

 

Małgorzata Trębacz-Piotrowska, prowadząca blog o modzie Pinot Noir Fashion, podzieliła się z nami przemyśleniami na temat długich i krótkich włosów:

– Carolina Herrera naraziła się kiedyś milionom kobiet w „średnim wieku”mówiąc, że „tylko kobiety bez klasy noszą długie włosy po 40 roku życia”. Nieszczęśliwie się jej to wypsnęło, oj nieszczęśliwie. Przecież każda z nas potrafi bez specjalnego przygotowania przywołać nazwiska kobiet z klasą i dojrzałych, a równocześnie atrakcyjnych i  – uwaga, uwaga – długowłosych! 

Jestem kobietą po pięćdziesiątce i to kobietą z długimi włosami. Mieszczę się więc we właściwym przedziale i daje mi to prawo podzielenia się z Wami swoimi przemyśleniami. Więc oto przed Wami przemyślenia długowłosej kobiety w wieku znacznie po-balzakowskim. A wiecie, że wiek balzakowski dotyczy pań między 30 a 40 rokiem życia?

Mam za sobą dwa okresy w życiu, kiedy miałam krótkie włosy. Byłam wtedy znacznie młodsza, więc żaden z tych okresów nie był związany z wiekiem, a raczej z dosłownym „krótkim cięciem”. Coco Chanel powiedziała podobno, że „kiedy kobieta obcina swoje włosy, wkrótce zmieni swoje życie.” Od kilku lat moje włosy są długie. Najwyraźniej pozmieniałam już co trzeba było. Wtedy lubiłam siebie w krótkich, teraz lubię siebie w długich. Czuję się w nich kobieca i atrakcyjna.

Zobacz też:
Long bob – jak wygląda i jak go układać?

Na co warto zwrócić uwagę przy długich włosach po 40-tce?

Wielu ludzi uważa, że długie włosy są domeną młodości, ale w rzeczywistości wiek nie powinien być ograniczeniem w kwestii długości włosów. Istnieje wiele powodów, dla których kobieta po 40. roku życia powinna rozważyć noszenie długich włosów.
Po pierwsze, długie włosy mogą odmładzać wygląd. Odpowiednio zadbane i zdrowe długie włosy mogą nadać twarzy kobiecej delikatności i subtelności, równoważąc ewentualne oznaki starzenia się skóry.
Po drugie, długie włosy dają większe możliwości stylizacji. Można eksperymentować z różnymi fryzurami, związując włosy w kok, dobierając odpowiednie fryzury w warkocze, czy układając w romantyczne fale. Długie włosy dają większą elastyczność w tworzeniu różnych stylizacji, które pasują do różnych okazji.
Zdecydowanie długie włosy mogą być ozdobą kobiety i stanowić o jej niepowtarzalnym stylu.
Ponadto, mogą mieć wpływ na pewność siebie i samopoczucie. Kobieta, która czuje się dobrze we własnej skórze i prezentuje się zgodnie ze swoimi preferencjami, jest zwykle bardziej pewna siebie i atrakcyjna dla innych.
Kwestią ważną dla wielu kobiet po 40 roku życia jest też kolor włosów. Niektóre z nich decydują się na farbowanie, aby ukryć siwe włosy, podczas gdy inne, wybierają naturalne siwienie. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i stylu życia. Siwe włosy mogą dodać uroku i pewnego rodzaju elegancji, podkreślając dojrzałość i doświadczenie życiowe. Z kolei farbowanie włosów pozwala eksperymentować z kolorem i odświeżyć wygląd, nadając mu energii i młodzieńczego blasku.

Małgorzata Trębacz-Piotrowska opowiada jak przestała farbować włosy:

Teraz nadszedł czas na nowy projekt. Moje długie włosy – przez wiele lat farbowane na różne odcienie brązu teraz przeszły najbardziej spektakularną przemianę. Kilka miesięcy temu postanowiłam przestać ukrywać siwiznę. Jak dziecko nową zabawką, tak ja cieszę się ze zmiany wizerunku. I to paradoksalnie – ze zmiany, która w obiegowej opinii powinna mnie postarzać!

Tak, mam długie, siwe włosy! Siwe naturalne włosy to coraz bardziej popularny światowy trend. Andy MacDowell pojawiając się w 2021 roku na festiwalu w Cannes we włosach poprzetykanych siwizną wzbudziła prawdziwą sensację. Podzielam jej pogląd, że zabiegi upiększające, także farbowanie włosów, to opcja a nie obowiązek. Zmęczyło mnie nieustannie popularyzowanie młodości i wmawianie, że muszę być wiecznie młoda. Chcę być pięknie dojrzała. A moje długie naturalne włosy są elementem tego wizerunku. Moja ukochana fryzjerka Sara, która wspomogła mnie w przemianie, na moją
wątpliwość czy będę dobrze wyglądać w siwiźnie odpowiedziała „nie można źle wyglądać w swoich naturalnych włosach”. Czego i Wam życzę!

 

Małgorzata Trębacz Piotrowska (Pinot Noir Fashion),

Małgorzata Trębacz Piotrowska (Pinot Noir Fashion), fot. Waldek Piotrowski

 

Fryzury odmładzające po 40 – krótkie

Krótkie włosy mogą być odmładzające i stanowią wyrazistą i atrakcyjna metamorfoza dla kobiet w dojrzałym wieku. Krótkie fryzury dla kobiet po 40. roku życia stały się popularnym wyborem, przynosząc ze sobą zarówno świeżość, jak i pewność siebie. Krótkie włosy mają wiele zalet i mogą być znakomitym sposobem na odmłodzenie i wydobywanie swojego prawdziwego piękna. Dlaczego warto rozważyć krótkie fryzury po 40, które mogą odmłodzić kobietę po 40-tce?
Oto kilka powodów.

Przede wszystkim, krótkie fryzury po 40. roku życia mają potencjał do całkowitej metamorfozy w wyglądzie kobiety. Są wyraziste, odważne i charakterystyczne, podkreślające unikalność i indywidualność każdej kobiety. Odmładzająca, krótka fryzura może być znaczącym krokiem w kierunku nowego wizerunku i stylu życia. To doskonała okazja, by zaryzykować, wyrazić siebie i odkryć nową pewność w poczuciu kobiecości w dojrzałym wieku.

Krótkie fryzury są również niezwykle praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Wymagają mniej czasu na stylizację i suszenie, co jest szczególnie cenne w intensywnym tempie życia po 40. roku życia. Można zaoszczędzić wiele czasu i energii, jednocześnie prezentując się zawsze jako zadbana i stylowa kobieta.
Jednym z kluczowych aspektów atrakcyjności krótkiej, odmładzającej fryzury jest to, że eksponuje ona rysy twarzy, co prowadzi do podkreślenia jej piękna. Skrócenie włosów otwiera przestrzeń, aby uwagę skupić na oczach, policzkach i kościach twarzy, co daje bardziej wyrazisty wygląd. Może to pomóc w odświeżeniu twarzy i dodaniu pewnego rodzaju blasku, a także odmłodzi kobietę.

Krótkie fryzury są często kojarzone z pewnością siebie i niezależnością. Kobieta, która nosi krótkie włosy, wydaje się odważna, pewna siebie i gotowa stawić czoła wszelkim wyzwaniom. To silny przekaz, który może wpływać pozytywnie na samoocenę i wizerunek zewnętrzny.
Warto również wspomnieć, że krótkie fryzury mogą być bardzo stylowe i modne. Obecnie istnieje wiele różnych wariantów krótkich fryzur, które pozwalają na dopasowanie ich do własnego stylu. Można eksperymentować z różnymi teksturami, grzywkami, asymetrią i kolorami

Stylistka Anna Fludra o krótkich, odmładzających włosach u kobiet po 40. roku życia mówi:

Krótkie włosy po 40-tce! Jestem trzy razy na tak. Po pierwsze odmładzają, dodając dziewczęcości i lekkości w wyglądzie. Nie tylko długie włosy, ale również krótkie można stylizować na różne sposoby. Po drugie każda z opcji może być dopełnieniem „looku” dodając mu odpowiedniego charakteru. Po trzecie krótkie włosy mogą być atrakcyjne dla mężczyzn, bo wyrażają kobietę pewną siebie, która będzie wyzwaniem dla takiego mężczyzny, aby ją zdobyć. Atrakcyjność kobiety z krótkimi włosami przyciąga uwagę mężczyzn. Znam wiele kobiet, z którymi pracowałam jako stylistka, które decydując się na obcięcie długich włosów, całkowicie zmieniły swój styl ubierania, wprowadziły zmiany i w ich wyglądzie nastąpiła metamorfoza.

Anna Flurda

Anna Flurda, fot. arch. prywatne

Odmładzające, modne fryzury po 40 – jakie są najczęstsze?

Oto kilka sugestii, zarówno dla krótkich, jak i długich fryzur, które mogą pomóc odmłodzić wygląd po 40. roku życia:

Krótkie fryzury – pixie cut

Krótkie, zgeometryzowane cięcie, które eksponuje kości twarzy i dodaje pewności siebie.

Krótkie fryzury – bob z grzywką

Klasyczny bob w połączeniu z grzywką może ożywić wygląd, nadając mu młodzieńczy charakter.

Krótkie fryzury – krótki asymetryczny bob

Nieco niekonwencjonalny bob o różnych długościach, który dodaje tekstury i ruchu.

Krótkie fryzury – krótki bob z falami

Delikatne fale lub loki w krótkim bobie mogą stworzyć efekt objętości i odświeżyć wygląd.

Długie fryzury – Warstwowanie

Warstwowanie włosów doda lekkości i ruchu, jednocześnie odmładzając twarz.

Długie fryzury – falowane lub lekko kręcone włosy

Naturalne fale lub lekkie loki nadają miękkości i romantycznego wyglądu, jednocześnie maskując ewentualne oznaki starzenia.

Długie fryzury – half-up, half-down

Częściowe podpięcie włosów może dodać elegancji i młodzieńczego uroku, podkreślając kości twarzy.

Długie fryzury – poniżej ramion

Długie włosy o długości poniżej ramion mogą dodać elegancji i kobiecości, jednocześnie wydłużając sylwetkę.

Jak pielęgnować włosy po 40-tce?

Pielęgnacja włosów po 40. roku życia jest istotna, ponieważ zapewnia im zdrowie, blask i elastyczność. Oto kilka porad, które są podstawowymi zabiegami, dotyczącymi dbałości i pielęgnacji długich włosów dla kobiet po 40 roku życia:

1. Regularne mycie

Ważne jest regularne mycie włosów, aby usunąć zanieczyszczenia, nadmiar sebum i pozostałości produktów do stylizacji, a dobranie odpowiedniego szamponu i odżywki trzeba dostosować do Twojego rodzaju włosów.

2. Nawilżanie i odżywianie

Zarówno długie, jak i krótkie włosy wymagają nawilżenia i odżywienia. Pomoże tu używanie nawilżających i odżywczych masek do włosów raz w tygodniu lub co dwa tygodnie, aby zachować ich zdrowy wygląd i elastyczność.

3. Unikanie nadmiernego stylizowania

Stylizacja termiczna, taka jak używanie prostownicy, lokówki czy suszenie suszarką, może powodować uszkodzenia włosów, dlatego warto ograniczać korzystanie z nich do minimum. Jeśli jednak korzystanie z nich jest częste, można używać ochronne spreje termoochronne przed stylizacją.

4. Zabezpieczanie włosów podczas snu

Jeżeli masz długie włosy, by uniknąć plątania i uszkodzeń włosów podczas snu można związać włosy w luźny warkocz lub zastosować delikatną, satynową lub jedwabną poduszkę. To pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji.

5. Odpowiednie odżywianie

Zdrowa dieta ma ogromne znaczenie dla kondycji włosów. Dbanie o odpowiednią ilość witamin, minerałów i białka w codziennym menu to podstawa, a spożywanie owoców, warzyw, orzechów, ryb i chudego mięsa dostarczą odżywczych składników niezbędnych dla zdrowych włosów.

6. Ochrona przed słońcem

Twoje włosy mogą być narażone na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV. Tu trzeba zastować produkty do pielęgnacji włosów z filtrem UV lub chroniące przed słońcem nakrycia głowy, szczególnie w czasie intensywnego nasłonecznienia.

7. Regularne strzyżenie

Zawsze warto zainwestować w dobrego fryzjera, który doradzi, jaką odmładzającą fryzurę wybrać i zadba o dobre cięcie zarówno krótkich, jak i długich włosów.

Oczywiście, indywidualne potrzeby pielęgnacyjne włosów mogą się różnić w zależności od jakości włosów. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja, różnorodność fryzur i kolorów, oraz świadome podejście do swojego wyglądu sprawi, że kobieta będzie się czuła atrakcyjna i pewna siebie.

Krótkie czy długie włosy po 40-tce, to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet, chcąc zmienić coś w swoim wyglądzie. Jednak to, co najważniejsze, to twoje samopoczucie i potrzeba zmian. Odmładzająca fryzura w połączeniu z nastawieniem i pozytywną energią na pewno będzie twoją najlepszą wizytówką.

Aneta Joanna Kaniak

Fanka słowa pisanego i dźwięków. Ciekawa świata, tańcząca tango Kobieta Krakowa.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ