Tuesday, March 5, 2024
Home / Moda  / Fryzura ślubna. Jaką powinna wybrać panna młoda?

Fryzura ślubna. Jaką powinna wybrać panna młoda?

Aby wszystko było dopięte na ostatni guzik

Fryzura ślubna

fot. Freepik

Ślub to z całą pewnością jedna z najbardziej pamiętnych chwil w życiu nowożeńców. Każda panna młoda pragnie w tym dniu wyglądać pięknie i zmysłowo. Pomóc mają jej w tym przede wszystkim suknia, makijaż oraz, rzecz jasna, fryzura ślubna. Zatem na jakie upięcie się zdecydować?

 

Rodzajów fryzur ślubnych jest cała gama. Nie zawsze ułatwia to jednak podjęcie ostatecznej decyzji. Różnorodność upięć często może wprowadzać w stan dezorientacji oraz poczucia zagubienia. To wszystko dodatkowo potęgują ślubne przygotowania, które również wymagają sporego wydatku czasu oraz energii. Jak zatem wybrać odpowiednią dla siebie fryzurę? Które upięcia królują w tym roku? I na co zwrócić uwagę wybierając fryzurę?

Fryzura ślubna ‒ jaką wybrać?

Stylów oraz rodzajów upięć ślubnych jest naprawdę wiele. Zatem jak ułatwić sobie podjęcie decyzji dotyczącej fryzury ślubnej? Jakie aspekty uwzględnić oraz czym się kierować? Moda tegorocznych fryzur ślubnych jest niezwykle urozmaicona, jednak bez problemu daje się zauważyć, iż trend wiedzie prostota oraz szyk. Wyraźnie stawia się na naturalność oraz oryginalność. Jednocześnie dużą wagę przywiązuje się także do poczucia komfortu panny młodej. Modne są luźne upięcia w postaci zwiewnych koków lub kucyków, tradycyjne loki czy delikatne fale. Przez ostatnich kilka sezonów wiele panien młodych decydowało się na różne formy warkocza, który stanowił uzupełnienie fryzury lub był jej motywem przewodnim. Również proste włosy coraz częściej zaskarbiają sobie serca panien młodych. Rodzajów i form fryzur jest zatem wiele, więc jak wybrać odpowiednią dla siebie?

 

Więcej informacji na temat fryzur ślubnych znajdziesz w artykule: https://lovelywedding.pl/fryzura-slubna

 

W wyborze upięcia należy pamiętać, że przede wszystkim jest ono uzupełnieniem całej kreacji. Nie stanowi natomiast odrębnego elementu. Warto więc zadbać o to, aby fryzura ślubna dobrze współgrała z resztą stylizacji oraz była zgodna z motywem całego wesela. Zatem wybierając rodzaj upięcia włosów dobrze jest uprzednio przeanalizować takie kwestie jak:

 

• styl i krój sukni
• makijaż
• typ urody
• charakter oraz temperament panny młodej
• rodzaj oraz długość włosów
• styl wesela

Wszystkie powyższe kwestie są niezmiernie istotne w wyborze ślubnej fryzury. Dokładnie przyjrzeć należy się przede wszystkim kondycji naszych włosów, ich strukturze oraz typowi urody. Nie każda ujrzana przez nas fryzura na zdjęciu będzie prezentować się równie dobrze na naszej głowie. Warto więc skrupulatnie przeanalizować najważniejsze aspekty, które ułatwią podjęcie najkorzystniejszej decyzji.

Fryzura ślubna a makijaż ‒ jaki makijaż do jakiej fryzury ślubnej?

Zarówno makijaż jak i fryzura stanowią niemalże nieodłączny element każdej ślubnej stylizacji. Te dwa elementy uznawane są za oprawę całej kreacji. Odpowiednio dopasowane mogą nie tylko podkreślić urodę i zmysłowość ich posiadaczki, ale także odciągnąć uwagę od poszczególnych mankamentów oraz dodać kobiecie pewności siebie. Zatem jaki makijaż do jakiej fryzury ślubnej wybrać? Na co zwrócić uwagę w czasie przygotowań?

 

Decydując się na wybór makijażu ślubnego warto kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. To w końcu my najlepiej wiemy w czym czujemy się wygodnie i komfortowo. Dobrze jednak uprzednio skonsultować wybór ze stylistką, która doradzi nam co ewentualnie można zmienić lub jakie dodatki zastosować. Ponadto makijaż ślubny powinien być trwały i świeżo prezentować się przez okres całej uroczystości. Można oczywiście w trakcie wesela zmienić zarówno kreację jaki i make-up, jednak jeżeli nie zamierzamy decydować się na nowy makijaż w trakcie imprezy warto zadbać o to aby był on trwały.

 

Makijaż ślubny powinien przede wszystkim podkreślać urodę panny młodej. W ostatnich latach wyraźnie widać iż trend skłania się ku promiennej, rozświetlonej skórze oraz zaakcentowanych oczach. To jaki makijaż najlepiej sprawdzi się do konkretnej fryzury dobrze jest skonsultować z wizażystą, który uwzględni nie tylko upięcie i krój sukni, ale także typ naszej urody.

Próbna fryzura i makijaż ‒ czy warto?

Jeżeli nie mamy pewności czy nasza fryzura bądź makijaż pasują do naszej stylizacji lub urody warto zdecydować się na wykonanie próbnego make-upu i upięcia. Pozwoli to wyeliminować niekorzystne elementy oraz na spokojnie przeanalizować najważniejsze kwestie związane z ostateczną prezentacją. Dzięki temu unikniemy stresu w dniu ślubu oraz dopasujemy makijaż i fryzurę do całej kreacji.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ