Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Frezy do skórek – jak ich używać?

Frezy do skórek – jak ich używać?

Kolejny stopień wtajemniczenia, gdy się chce mieć zawsze zadbane paznokcie

frezy do skorek miasto kobiet

Frezy do skórek przuspieszają operację usuwania skórek i zdejmowania hybryd / fot. materiały prasowe Partnera

Nienaganny manicure i pedicure to absolutna konieczność, jeśli chcemy wyglądać elegancko. Zadbane paznokcie dłoni i stóp świadczą o nas bardziej, niż modne ubranie czy drogie buty. Ważny jest nie tylko ładny kształt płytki, ale także usuwanie skórek. Jak zadbać o paznokcie i bezpiecznie usunąć skórki także wtedy, gdy nie mamy czasu lub nie możemy sobie pozwolić na regularne wizyty w salonie? Dobrym rozwiązaniem będą frezy do skórek, czyli specjalne końcówki nakładane na frezarkę do paznokci. To nowoczesny sposób na manicure i pedicure, który możesz zastosować także w domu

 

Frezy do skórek – co to takiego?

Każda z nas wie, jak uciążliwe jest usuwanie skórek tradycyjną metodą. Najpierw trzeba je dokładnie namoczyć i zmiękczyć, następnie ostrożnie podważyć i usunąć za pomocą cążek. Nie zawsze uda się to zrobić idealnie, a zaczerwienione brzegi paznokcia nie wyglądają najlepiej i mogą popsuć nawet najładniejszą stylizację. Można oczywiście użyć płynu do usuwania skórek, ale lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie frezarki i frezów do skórek.

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala nie tylko zdjąć lakier hybrydowy i elegancko opiłować paznokcie. Z jej pomocą można też idealnie usunąć skórki. Ważny jest jedynie odpowiedni dobór frezu i prędkości obrotów.

 

Frezy do skórek są najmniejsze, zazwyczaj diamentowe i mają stożkowy kształt. Nakłada się je na frezarkę i przykłada do płytki w miejscu, gdzie pojawia się skórka. Delikatnie podważamy skórkę – i gotowe.

Większe, ceramiczne frezy służą do piłowania paznokci oraz zdejmowania lakieru hybrydowego. One także mogą mieć stożkowy kształt, jednak nie należy usuwać za ich pomocą skórek.

Jak ich bezpiecznie używać?

Frezy do skórek są naprawdę bardzo bezpieczne pod warunkiem, że wiemy, jak ich używać. Przede wszystkim wybierzmy nieco mniejsze obroty i starajmy się wykonać czynność usuwania skórek precyzyjnie, bez pośpiechu. Możemy bez problemu zrobić to samodzielnie w domu, ale pośpiech jest zawsze złym doradcą. Po drugie, nie dociskajmy frezarki do płytki paznokcia, bo możemy ją uszkodzić. Należy delikatnie oddzielić skórkę od płytki, a następnie ją usunąć. Cieńsze skórki usuniemy, stosując frezy do skórek automatycznie, te grubsze i większe wytniemy za pomocą cążek. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ frezarka idealnie oddzieli skórkę od płytki paznokcia.

 

Skórki najlepiej usuwać przed nałożeniem lakieru – hybryda będzie wówczas prezentować się idealnie. Kolejność jest taka: najpierw za pomocą frezarki zdejmujemy starą hybrydę, następnie oczyszczamy płytkę, zmieniamy frez na mniejszy o kształcie stożka i przystępujemy do usuwania skórek. Po ukończeniu tej czynności ponownie oczyszczamy i polerujemy płytkę. Możemy nałożyć teraz tradycyjny lakier, albo hybrydę – tak przygotowany paznokieć będzie wyglądał naprawdę elegancko. Pamiętajmy przy tym, że jeśli chcemy poprawić kształt paznokcia za pomocą frezarki lub pilniczka, zróbmy to przed nałożeniem lakieru.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
2 komentarze
  • Waleria 8 lutego, 2021

    Sama ostatnio kupilam sobie frezarkę do paznokci.Wcześniej zdejmowałam hybrydy tradycyjnym sposobem, za pomocą acetonu. Nie sprawdziło sie to u mnie bo zdejmowanie trwało długo, poza tym potrafiłam w ten sposób uszkodzić sobie paznokcie.

    Zdejmowanie z pomoca frezarki jest wygodniejsze i zajmuje mniej czasu 😉

  • Luix 8 lutego, 2021

    Bardzo przydatny artykuł teraz wiem sporo więcej

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ