Tuesday, June 18, 2024
Home / Kultura  / Francja: tego nie przeczytasz w przewodniku!

Francja: tego nie przeczytasz w przewodniku!

Francja to nie tylko ogrom zabytków Paryża, romantyczna Prowansja czy luksus Lazurowego Wybrzeża, ale i Korsyka. Mało przyjazna turystom, choć niezwykle piękna

korsyka

korsyka

Francja to nie tylko ogrom zabytków Paryża, romantyczna Prowansja czy luksus Lazurowego Wybrzeża, ale i Korsyka. Wyspa szalona i mało przyjazna turystom, choć niezwykle piękna.

korsyka

Francja to nie tylko ogrom zabytków Paryża, romantyczna Prowansja czy luksus Lazurowego Wybrzeża, ale i Korsyka, fot. X.Saggesi

NIE TYLKO MARSYLIANKA
Francja to nie tylko ogrom zabytków Paryża, romantyczna Prowansja czy luksus Lazurowego Wybrzeża, ale i Korsyka. Wyspa szalona i mało przyjazna turystom, choć niezwykle piękna. Jeżeli już zdecydujesz się wybrać w ten region Morza Śródziemnego, prócz miejsc pamięci po Napoleonie, klifów Bonifacio i polecanego w przewodnikach Porto, postaraj się zaszyć wgłąb wyspy. Obok niepozornej Ghisonacci ukryty jest szlak do Chisy. Mniej więcej w połowie drogi wzdłuż malowniczego kanionu rzeki rozciąga się las laurowy, a w nim ukryte oczka wodne i stawy – naturalne i zupełnie darmowe… gorące źródła!

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=LVi0I1FhPNI ]

Czy wiesz, że… tradycyjną muzyką Korsyki jest polifonia śródziemnomorska? Przejmujące psalmy i mroczne lamentacje wielogłosu zapierają dech w piersiach tak samo jak korsykańska przyroda.

TEGO NIE PRZECZYTASZ W PRZEWODNIKU!
ZOBACZ WSZYSTKIE CIEKAWOSTKI: Egipt, Izrael, Francja

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ