Pin-up Girls podbijają Kraków (zdjęcia).
Krakowska grupa artystów odpowiada świeżą i zabawną stylizacją na wyzwania świata mody.
Krakowska grupa artystów odpowiada świeżą i zabawną stylizacją na wyzwania świata mody. Styl określany jako „pin- up” wywodzi się od popularnych w latach 40. plakatów dziewcząt, które nastoletni chłopcy, a potem żołnierze przypinali do ścian. Figlarne, nieco infantylne zdjęcia podbiły modę lat 50.
Pin-up Girls podbijają Kraków
Charakterystyczne cechy tego rodzaju stylizacji to podkreślona strojem lub bielizną figura klepsydry, loki, przerysowany makijaż nadający twarzy nieco bajkowy wygląd laleczki (sztuczne rzęsy, kreski na powiekach, zaróżowione policzki, błyszczące, czerwone usta). Naiwny wdzięk i delikatny erotyzm stały się wyróżnikami pin-up girls, których najsłynniejszą przedstawicielką była Marilyn Monroe.
Styl ten wciąż powraca na wybiegi w niezliczonych wariacjach, inspirując wielkich kreatorów do zabawy modą. Pin- up girls wciąż uwodzą też miłośników i miłośniczki mody zachęcając do własnych poszukiwań i „puszczając oko” do publiczności. O żywotności trendu świadczą liczne strony www poświęcone pin-up girls oraz profile funpage’owe. Jednym z najpopularniejszych jest Pin Up Passion mający niemal 100 tys. fanów i prawie tyle samo udostępnień.
W ten utrzymujący się na topie trend lekko i z wdziękiem wpisuje się najnowsza propozycja krakowskiego zespołu Studio Kawa złożonego z fotografików: Jacka Tarana i Agnieszki Cynarskiej –Taran, stylistki Beaty Sikory oraz Katarzyny Świebodzińskiej, (modelka: Joanna Buława).
[Not a valid template]Piękne prace, oddające niepowtarzalny urok starych pocztówek mają w gruncie rzeczy bardzo współczesny charakter. Ponętna kobieta, świadoma urody swego ciała wydaje się bawić przebraniami nawiązującymi do stereotypowych ról kobiety- gospodyni domowej, kobiety –dziecka, femme fatale. Przesłodzony erotyzm staje się tu elementem żartu i dystansu, współczesna kobieta może i chce bawić się swobodnie swoim wizerunkiem.
Sesja Pin- up girls została zrealizowana w grudniu 2012 przez Zespół Kreatywny Studia Kawa (stukawa.pl) realizujący projekty z pogranicza sztuki i mody (art&fashion). W skład zespołu wchodzą:
Beata Sikora– fryzjer–stylista, z kilkunastoletnim stażem. Pracowała m.in. dla Camille Albane, Erica Stipy, Free Hair (współpracowała m. in z Filipem Galasem, wiodącym stylistą L’oreal). W Studio Kawa odpowiedzialna za całościową stylizację sesji. Beata Sikora od lat związana jest z Krakowem (współtworzy Klub Fryzjerski De Arte na krakowskim Kazimierzu oraz autorski salon stylizacji Beauty & You w Krakowie-Swoszowicach).
Jacek Taran, Agnieszka Cynarska-Taran– fotopracownia.com– fotografią zawodowo zajmują się od blisko 10 lat. Wspólnie założyli i prowadzą Pracownię Fotografii
Artystyczniej Fotopracownia.Com oraz Studio Kawa. Oprócz fotografii ślubnej i komercyjnej, realizują się też w fotografii mody i działaniach artystycznych. Swoje prace wystawiali nie tylko w Polsce, ale też w Galerii Uniwersytetu Wiedeńskiego w Austrii. Harmonijnie łączą doskonałe rzemiosło z artystycznym spojrzeniem i niecodziennymi pomysłami.
***
Sami o sobie:
Odkąd podjęliśmy decyzję, że fotografia będzie główną treścią naszego życia mija już prawie dziesięć lat. Od tamtej pory ani przez chwilę nie żałowaliśmy tej decyzji. I ciągle uczymy się, że umysł, serce, oko to w naszej pracy narzędzia ważniejsze od najdoskonalszych aparatów i obiektywów. Fotografia to sposób naszego życia. Jesteśmy ludźmi szczęśliwymi, bo nasz zawód to nasza pasja, a nasza pasja, to nasz zawód.