Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Fotelik samochodowy Britax Romer dla starszaka

Fotelik samochodowy Britax Romer dla starszaka

Fotelik samochodowy dla dziecka, który „rośnie" wraz z nim, a przy tym jest super bezpieczny i wygodny, to marzenie każdego odpowiedzialnego rodzica

fotelik-samochodowy-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Foteliki samochodowe Britax Romer to bez wątpienia jedne z najbardziej popularnych modeli dla dzieci w wieku od 3,5 roku do 12 lat. Obecnie największą popularnością cieszą się modele z serii Kidfix: Kidfix 2R, Kidfix 2S, Kidfix III M oraz Kidfix III S. Co warto o nich wiedzieć, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie?

Kidfix 2R i jego zalety

Fotelik samochodowy Britax Romer Kidfix 2R to model pozwalający na podróż dziecka w przedziale wagowym 15-36kg. Wymodelowany kształt siedziska, specjalne prowadnice pasa bezpieczeństwa oraz wyściełany zagłówek to trzy skuteczne systemy ochrony dziecka podczas kolizji. Kidfix 2R pozwala na przewóz dziecka po osiągnięciu 135cm wzrostu bez oparcia. Zaleca się jednak korzystanie z oparcia fotelika jak najdłużej, gdyż dzięki temu poziom bezpieczeństwa w czasie podróży jest znacznie wyższy.

Wygodny i bezpieczny Kidfix 2S

Fotelik samochodowy Britax Romer Kidfix 2S, podobnie jak jego poprzednik, posiada możliwość demontażu oparcia dla starszego dziecka. Dzięki SecureGuard i specjalnemu uchwytowi na pas bezpieczeństwa, pas będzie nadal przylegał do ciała dziecka, zapewniając odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Kidfix 2S to również oparcie w kształcie litery V z regulowanym systemem SICT, chroniącym dziecko podczas kolizji bocznej. Wygodne siedzisko oraz miękka tapicerka sprawią, że podróż będzie komfortowa.

Fotelik samochodowy Britax Romer Kidfix III M  ‒ niemiecka jakość i precyzja 

Model Kidfix III M to nie tylko elegancki i nowoczesny wygląd, dzięki czemu świetnie się prezentuje w każdym aucie. Ten model to przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika, dzięki właściwie dobranym przez producenta systemom bezpieczeństwa. Kidfix III M został w całości zaprojektowany, opracowany oraz wyprodukowany w Niemczech. Ergonomicznie zoptymalizowana przestrzeń fotelika oraz użycie bardzo miękkich materiałów zapewnia wysoki poziom komfortu, odczuwalny zwłaszcza podczas dłuższych podróży. W tym modelu producentowi udało się bowiem uzyskać aż o 3 cm głębsze siedzisko. Podczas kolizji bocznych, energię pochłonie system SICT, a system SecureGuard utrzyma dolny pas w optymalnej pozycji. Ten model to świetny wybór dla dziecka do osiągnięcia 12 roku życia.

Kidfix III S chroni głowę, kark i klatkę piersiową

Britax Romer Kidfix III S to fotelik samochodowy, który podobnie jak jego poprzednicy, pozwala na jazdę wyłącznie przodem do kierunku jazdy. I tak jak pozostałe modele z serii Kidfix, umożliwia przewożenie dzieci z przedziału wagowego 15 do 36 kg. Ten fotelik samochodowy został wyposażony w liczne systemy ochrony pasażera. Jest bowiem efektem pracy specjalistów przez prawie pięć dekad. Szerokie siedzisko i specjalnie wyprofilowane wnętrze fotelika Britax Romer zapewnia komfortową i bezpieczną podróż. Regulowana wysokość zagłówka w kształcie litery V to rozwiązanie, które gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jest on wypełniony specjalnym materiałem, pochłaniającym siłę uderzenia, chroniąc głowę, kark i klatkę piersiową dziecka.

Fotelik samochodowy ADAC zdany na 4

Testy wykonywane przez producenta udowadniają, że zastosowane rozwiązanie pochłania do 30 proc. energii wytworzonej podczas kolizji. Fotelik utrzymuje głowę dziecka w bezpiecznej pozycji, chroniąc przy tym odcinek szyjny kręgosłupa. Podczas uderzenia bocznego dziecko ochroni specjalna poduszka umiejscowiona między drzwiami auta a bokiem fotelika. System SICT zapewnia jeszcze większą ochronę podczas uderzeń podczas kolizji bocznej. Fotelik jest też wyposażony w mechanizm, pozwalający na idealne dopasowanie go do kanapy auta. Model Britax Romer Kidfix III S to ochrona pasażera na najwyższym poziomie. Model III M w prestiżowych testach ADAC otrzymał bardzo wysoką ocenę 4 na 5 możliwych.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ