Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy

Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy

Komfort i bezpieczeństwo od pierwszych dni życia

Fotelik samochodowy

fot. Freepik

Dziecko w rodzinie to ogromne szczęście, ale także wielka odpowiedzialność. Rodzice przygotowują dla swojej pociechy całe otoczenie – zabezpieczają schody, kanty stołów, balkony etc. Jest jednak jeszcze jedno miejsce, w którym dziecko będzie spędzało dużo czasu. Tak, chodzi o samochód, w którym powinien znaleźć się specjalny fotelik tyłem do kierunku jazdy

 

Jaki fotelik do jazdy samochodem będzie najbezpieczniejszy?

Po przewertowaniu dziesiątek stron internetowych rodzice szybko dochodzą do wniosku, że najbezpieczniejszy będzie tzw. RWF (ang. Rear Way Facing), czyli fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy. Największą zaletą tych modeli jest oczywiście bezpieczeństwo malucha. RWF-y są pięciokrotnie bezpieczniejsze od „zwykłych” fotelików, gdy dochodzi do najczęstszego rodzaju zderzeń na drogach, czyli zderzeń czołowych.

RWF zapewnia jednak bezpieczeństwo również w przypadku uderzeń tylnych, ponieważ w tej pozycji dziecko znajduje się dalej od punktu uderzenia, a tym samym strefy zgniotu (oddziela je m.in. bagażnik).

Jaką markę fotelika RWF wybrać?

Koncentracja na fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy zawęża pole poszukiwań. Wciąż jednak pozostaje pytanie, jaki model najlepiej sprawdzi się w waszym samochodzie? Wybór nie jest łatwy, bo przecież chodzi o bezpieczeństwo dziecka.
Warto do tej kwestii podejść tak samo, jak podchodzi się do zakupu auta. Gdy już określi się, jakiego samochodu się potrzebuje – rodzinnego, sportowego, czy terenowego – należy wybrać markę. I tak samo, jak w przypadku aut, marki o długiej tradycji okazują się zazwyczaj najlepsze.

W przypadku fotelików taką długowieczną firmą jest na przykład BeSafe, która istnieje już od ponad 50 lat. Ponad pół wieku doświadczenia to coś, co na pewno warto wziąć pod uwagę, gdy chce się zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Jaki model fotelika RWF wybrać, gdy ma się więcej niż jeden samochód?

Pole poszukiwań znów się zawęziło, ale wciąż pozostaje pytanie o model. To sprawa, która spędza sen z powiek szczególnie posiadaczom więcej niż jednego samochodu. Czy mają teraz wydawać dwa razy więcej pieniędzy, by każde z aut dostosować do jazdy z dzieckiem?
Tutaj znów warto zapoznać się z ofertą firmy BeSafe – jej foteliki tworzone według koncepcji iZi Modular mogą być montowane w kilku samochodach. Nie trzeba kupować dwóch fotelików – wystarczy zakupić dodatkową Bazę ISOfix, która poza instalowaniu w drugim pojeździe pozwoli na swobodne przenoszenie fotelika z samochodu do samochodu.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które po dłuższym okresie użytkowania fotelika docenia się nie tylko ze względu na zaoszczędzone pieniądze, ale także ze względu na zaoszczędzony czas.

Dziecko w foteliku

fot. Freepik

Jaki fotelik do bardzo małego samochodu?

Tu pojawia się kolejna kwestia, bo samochody są oczywiście różne. Wiele osób myśli, że jeśli przykładowo tata dziecka porusza się dużym autem, to zamontowanie u niego fotelika RWF nie będzie żadnym problemem. Co, jednak jeśli mama korzysta z o wiele mniejszego samochodu? Czy w takim przypadku ten samochód jest „skazany” na tradycyjny fotelik?
Tu znów warto dobrze wybrać markę fotelika. W ofercie BeSafe znajdują bowiem naprawdę duże foteliki (na przykład największy model iZi Plus), które dzięki mądrze zaprojektowanej konstrukcji mogą być montowane nawet w tak niewielkich samochodach, jak Smarty.

Co z wygodą dziecka?

Nie ma wątpliwości, że foteliki RWF zapewniają dziecku ogromne bezpieczeństwo. Co jednak z wygodą? O to także nie powinniśmy się martwić. Tego typu fotelik zapewnia dziecku odpowiednią ilość miejsca na nogi, więc pozycja, w której siedzi, będzie dla niego wygodna.
Gdy dziecko jest już większe, a jego nogi są dłuższe, to na oparciu, naprzeciw którego montowany jest fotelik, można zamontować specjalny ochraniacz. Dzięki temu mały pasażer będzie mógł do woli przebierać nogami, a oparcie pozostanie czyste i bez wgnieceń.

 

Jeśli dodatkowo usunie się zagłówki z miejsca, na którym montowany jest fotelik (i tak są tam niepotrzebne, bo nikt nie będzie na nich siedział), to dziecko może swobodnie oglądać świat przez tylną szybę. Dodatkowo na stronie BeSafe dostępne są produkty, dzięki którym dziecko nawet siedząc tyłem, będzie mogło widzieć, co się dzieje z przodu (specjalne lustra). To rozwiązanie wygodne także dla rodzica.

Czy RWF to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie?

Podsumowując: foteliki typu RWF są najbezpieczniejsze dla dziecka; mogą być stosowane w kilku samochodach – niezależnie od tego, jak bardzo różnią się one między sobą; dziecko podróżuje w nich wygodnie. Nie ma wątpliwości, że to najlepsze rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. Po więcej zapraszamy na stronę producenta fotelików.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ