Sunday, July 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Format ma znaczenie!

Format ma znaczenie!

Wybierając płytki ceramiczne, najczęściej w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ich wzór i design. Potem myślimy o ich przeznaczeniu i odpowiednio dobranych parametrach technicznych. Rzadko zdajemy sobie sprawę z faktu, iż ogromne znaczenie przy wyborze

Wybierając płytki ceramiczne, najczęściej w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ich wzór i design. Potem myślimy o ich przeznaczeniu i odpowiednio dobranych parametrach technicznych. Rzadko zdajemy sobie sprawę z faktu, iż ogromne znaczenie przy wyborze płytek ma ich format. To dzięki niemu możemy oryginalnie zaaranżować wnętrze, optycznie je powiększyć lub podkreślić jego atuty.

Format ma znaczenie!

Zdjęcie 1 z 8

Vermilia / fot. Grupa Paradyż

Małe…

Nasz wybór formatów rozpocząć możemy już od naprawdę niewielkich płytek 10×10 cm. Niewątpliwym atutem takich płytek jest ich bogactwo – w kolekcjach znaleźć możemy wiele kolorów, struktur i dekoracji. Każde z tych małych dzieł sztuki możemy ze sobą łączyć, tworząc na ścianie obrazy – wyraziste, kolorowe, albo spokojne, ożywione jedynie delikatną strukturą lub szklaną dekoracją. Przykładem tego typu dekoracyjnych, małych płytek mogą być kolekcje Ton, Toccata, Vermilia, czy też Oxicer z oferty marki Paradyż.

Płytki o małych formatach pasują w zasadzie do każdego pomieszczenia. Można stworzyć z nich ciekawe wnętrze łazienki, czy przedpokoju, zaaranżować przestrzeń kuchenną między szafkami a blatem, a także zastosować je do niestandardowej dekoracji salonu – jednej z jego ścian, czy też półek.

Większe…

Dla tych, którzy wolą nieco bardziej tradycyjne podejście, przygotowane zostały płytki w większych, standardowych formatach: 25×40, 35×40, 20×60, czy 30×60. Tego typu formaty świetnie wyglądają na ścianie, czy też podłodze, zwłaszcza uzupełnione odpowiednio dobranymi dekoracjami. Kolekcje łazienkowe zazwyczaj tworzą odpowiednio dobrane zestawy płytek ściennych i podłogowych. Uniwersalne, łatwe do aranżacji formaty i wzory znaleźć można m.in. w najnowszych kolekcjach marki Paradyż w formacie 20×60, np. Abrila/Purio, czy Yoshioka/Purio.

Zaletą standardowych formatów jest to, że łatwo można dobrać do nich dekoracje, nawet z innych kolekcji. Poza tym, standardem staje się teraz tworzenie kolekcji modularnych, w których dany wzór płytki dostępny jest w kilku formatach, które można ze sobą swobodnie łączyć. Jest to łatwy sposób na przełamanie jednorodnego wzoru podłogi lub ściany.

Największe!

W ofercie dostępne są również tzw. wielkoformatowe płytki ceramiczne. Najczęściej spotkać można wśród nich płytki podłogowe, w formatach zaczynających się od 60×60 cm., tak jak w kolekcjach Masto, Mistral, czy Magnifique (wszystkie marki Paradyż). Poza tym występują formaty 45×90, np. w kolekcjach Taranto, czy Arkesia z marki Paradyż. Oprócz tego spotkać można również formaty mniej standardowe, takie jak 32,5×98,5, czy 65,5×98,5 (z kolekcji Affron). Największą zaletą płytek wielkoformatowych jest możliwość stworzenia z nich pięknej, jednorodnej powierzchni, na której nie widać żadnych przerw i spoin, spowodowanych między innymi fugowaniem. Takie płytki najlepiej prezentować się będą w salonach, na dużych powierzchniach, ale również ładnie podkreślą i optycznie powiększą małe przestrzenie. Dodatkowo, można zastosować płytki z tej samej kolekcji, ale o różnych powierzchniach, np. matową i polerowaną.

[Not a valid template]

Aktualna, szeroka oferta płytek daje nam duże pole do popisu – zarówno w kwestii np. optycznego powiększenia wnętrza (przede wszystkim płytki wielkoformatowe), jak również w aspekcie dekoracyjnym (małe płytki ceramiczne, np. 10×10). Odpowiedni dobór formatu płytek i ich dopasowanie do pomieszczenia nada mu odpowiedniego wyrazu i niepowtarzalnego charakteru.

Po więcej inspiracji zapraszamy na www.paradyz.com

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 카지노 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/format-ma-znaczenie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ