Thursday, June 20, 2024
Home / Kultura  / Foodstock miód malina

Foodstock miód malina

Spróbuj ponad 100 różnych dań w jedynej takiej formule - porcja za 5 zł!

fot. materiał prasowy

Regularne, duże edycje Foodstocka powracają. Pod koniec października festiwal wraca do swojej znanej formuły. Kolejne wydarzenie, tym razem w przyjaznej, pysznej konwencji MIÓD MALINA odbędzie się 25-ego października, tradycyjnie w Fabryce.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Edycja wyjątkowa, ponieważ tym razem Foodstock nie tylko zaoferuje zdrową i pyszną kuchnię z przewagą dań na miodzie i malinach, ale zaprasza na towarzyszące warsztaty i wykłady z ekspertami z branży pszczelarskiej, którzy przybliżą nam temat wykorzystania miodu w codziennej diecie oraz rolę pszczół w naszym ekosystemie. Edukacyjny aspekt pojawi się nie bez powodu, organizatorzy pragną zwrócić uwagę, że problem ginących pszczół dotyczy nas wszystkich. Nie wszyscy są świadomi faktu, że bez pszczół nasze życie nie jest możliwe na tej planecie. To małe zwierzątko jest odpowiedzialne za zapylanie trzech czwartych roślin stanowiących nasze pożywienie. Nie tylko są to rośliny, które bezpośrednio spożywamy, ale również należą do nich rośliny, z których wytwarza się potrzebne nam produkty. Dlatego kupowanie miodu i naturalnych soków to nie tylko przepis na długie i zdrowe życie, ale również wspieranie naszych polskich pszczelarzy, którzy dbają i opiekują się pszczołami w obecnych czasach. Grupa ponad dwudziestu Wystawców zadba o różnorodność oferty – będzie mięso, owoce morza, ryby, jak również opcje wege i słodkie desery. Festiwal zapewnia ponad sto różnych dań, a formuła „porcja za pięć złotych” umożliwi spróbowanie jak największej ilości propozycji kulinarnych.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Zapowiada się niezwykle ekscytująco. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy, możemy spodziewać się ciekawych warsztatów (również dla najmłodszych) oraz oferty miódów i soków z całej Polski. To doskonała okazja, aby zrobić zapasy na całą zimę, którą już eksperci zapowiadaja jako długą i srogą. Foodstock zadba również o zielony ogródek, wielki stół i przyjemną muzykę.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Foodstock to jeden z pierwszych festiwali kulinarnych w Krakowie. Od pierwszej edycji przyciąga tłumy koneserów nowych smaków i miłośników dobrego jedzenia. Dzięki swojej unikatowej formule opartej na bezgotówkowych zakupach realizowanych za pomocą kuponów, na stałe wpisał się w kalendarz oryginalnych i niezwykłych wydarzeń o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym. Wszystkie informacje dotyczące Wystawców, dań i części warsztatowej znajdą Państwo w linkach poniżej.
https://www.facebook.com/events/431425290402123/
https://www.facebook.com/pages/Foodstock/312522135532784

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ