Wednesday, April 24, 2024
Home / Inne  / Sztuka tworzenia dania doskonałego

Sztuka tworzenia dania doskonałego

Poszukujesz piękna w każdej dziedzinie życia? Zwracasz uwagę na estetykę przygotowywanych dań? Koniecznie zajrzyj do FoodArt Gallery.

Na kulinarnej mapie Wrocławia powstało nowe magiczne miejsce, które już zyskało grono miłośników. Food Art Gallery to luksusowa restauracja i galeria sztuki współczesnej dedykowana osobom poszukujących piękna w każdej dziedzinie życia.

foodart na stronę

W Food Art Gallery znakomite, wysmakowane dania podawane są w pięknych, równie wysmakowanych wnętrzach. To holistyczne współtrwanie kuchni i sztuki funkcjonuje w miejscu, gdzie umiejętnie połączono walory restauracji z galerią sztuki współczesnej. Goście restauracji mogą zaspokoić zarówno głód „kulinarny”, jak i głód sztuki, podziwiając dzieła szefa kuchni i artystów prezentujących swoje prace. Food Art Gallery to restauracja aspirująca do klasy fine dining, których wciąż niewiele jest we Wrocławiu, to miejsce spotkań ludzi doceniających niezwykłe smaki, ale też piękne wnętrza, jakość obsługi, dbałość o estetykę i najdrobniejsze szczegóły; to wreszcie miejsce, w którym wyrafinowana kuchnia styka się ze sztuką współczesną w najlepszym wydaniu – tłumaczy właścicielka restauracji, Anna Gendaj.

Również otoczenie Food Art Gallery wpływa na jej szczególny charakter – restauracja położona jest obok najpiękniejszej nadodrzańskiej mariny w ścisłym centrum Wrocławia i bardzo bliskim sąsiedztwie Rynku, vis a vis zabytkowego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, pomiędzy mostami Uniwersyteckim i Pomorskim. Food Art Gallery serwuje potrawy kuchni autorskiej, skomponowanej przez doświadczonego Szefa Kuchni, Mariusza Kozaka, który łączy tradycję z awangardą. Polskie smaki zyskują tu nowe brzmienie, a naturalne aromaty i struktury stanowią podstawę kreatywnych kombinacji. Wyjątkowy charakter Food Art Gallery jest doskonale widoczny w kunsztownym minimalizmie potraw, ich zmysłowości i estetyce.

 

Dania, przygotowywane według tradycyjnych receptur, wzbogacanych fantazją szefa kuchni, urzekają zmysły, jednocześnie rozbudzając wyobraźnię. Obok klasycznego menu à la carte, każdego dnia podawane są specjalności inspirowane chwilą. Kuchnia Food Art Gallery jest kreatywna, bogata w smaki i aromaty, korzystająca z nowoczesnych technologii. Dodatkowo goście mogą delektować się domowymi lodami i sorbetami, wypiekanym na miejscu pieczywem i ręcznie robionymi słodyczami.

O walory smakowe w Food Art Gallery troszczy się również doświadczony sommelier, Łukasz Szumski, który z pasją tworzy bibliotekę doskonałych win i na co dzień proponuje gościom restauracji idealnie skomponowaną z potrawami selekcję alkoholi.
Nastroje w Food Art Gallery zmieniają się wraz z oprawą artystyczną wnętrza, natomiast smaki zgodnie z przemijaniem pór roku. Dzięki temu goście zawsze mogą spodziewać się nowych wrażeń, zarówno artystycznych, jak i smakowych. Sztuka towarzysząca haute cuisine to dobry sposób na jej promowanie – sztuka łagodzi obyczaje, zaś zadowolony z dania gość łaskawym okiem patrzy na to, co go otacza. Warto więc jeść dobrze i w dobrym miejscu, aby zaspokoić wszystkie zmysły.

Zapraszamy na naszą stronę www.foodartgallery.pl oraz profil na Facebooku

Food Art Gallery ul. Księcia Witolda 1/lok.1 Wrocław

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • Ewelka 30 kwietnia, 2015

  Food Art Gallery otrzymała ostatnio nagrodę w ogólnopolskim konkursie Restauracja z przyszłością oraz tytuł Najlepszej restauracji w mieście 🙂 widać, że to coraz lepsza restauracja i staje się sławna także poza Wrocławiem

 • Sandra 30 kwietnia, 2015

  Tak, Food Art rozwija się nie tylko kulinarnie, ale pod względem artystycznym również mknie do przodu, teraz bierze udział w Nocy Muzeów, a niedawno ugościli kurę Julii Curyło 😉

 • Dagmara 4 lipca, 2015

  Osobiście miałam okazję i niebywałą przyjemność skosztować tych dań, raj dla podniebienia! A wyglądają wprost idealnie i niepowtarzalnie, prawdziwa sztuka na talerzu! Wspaniały kucharz – mistrz!!

 • Katzrayna 28 stycznia, 2016

  Kocham to miejsce- bo kocham piękno i wyrafinowanie. Wszędzie otacza nas pośpiech i bylejakość a tam można odetchnąć atmosferą prawdziwej sztuki. To miejsce jest wyjątkowe. Nietuzinkowe.

 • Maria 28 stycznia, 2016

  Skąd pomysł połączenia kuchni i galerii sztuki? Czy doznania artystyczne sprawiają, że posiłek staje się przyjemniejszy? Czy delektowanie się smakiem wyszukanych potraw podnosi jakość doznań wizualnych? Dla mnie: dwa razy tak. Dla mnie Food Art Gallery jest taką specjalną restauracją na specjalne okazje.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ