Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Flower box czy klasyczny bukiet ‒ który prezent jest lepszy?

Flower box czy klasyczny bukiet ‒ który prezent jest lepszy?

A które będą pachnieć dłużej?

flower box

Flower box gwarantuje długą żywotność kwiatów / fot. materiały Partnera

Kwiaty to jeden z najpopularniejszych prezentów z różnych okazji. Trudno wyobrazić sobie Walentynki, Dzień Kobiet, imieniny czy rocznicę ślubu bez choćby niewielkiej wiązanki. Wciąż ogromnym zainteresowaniem wśród wręczających kwiaty cieszą się tradycyjne bukiety, ale coraz chętniej wybierane są także tzw. flower boksy. Sprawdź, który rodzaj wiązanki wybrać na prezent

 

Czym jest flower box?

Flower box, czyli „pudełko kwiatowe”, to po prostu kwiaty umieszczone w pudełku. Ale nie byle jakie kwiaty! To oryginalna kompozycja roślinna, umieszczona w kartonowym, solidnym opakowaniu, które występuje w różnych kształtach, kolorach i wielkościach. Produkt wyróżnia się nie tylko efektownym wyglądem, ale również trwałością.

flower box

fot. materiały Partnera

Trwałe i efektowne kwiaty w pudełku

Flower boksy różnią się od zwykłych wiązanek nie tylko wyglądem, ale także użytecznością. Dno opakowania wyłożone jest bowiem specjalną gąbką florystyczną, którą nasącza się następnie profesjonalnymi preparatami, dzięki którym rośliny zachowują swą świeżość i piękny wygląd na dłużej. To sprawia, że kwiaty w pudełku są znacznie trwalsze od zwykłych bukietów, a przez to dłużej cieszą oko obdarowanej nimi osoby.

Flower box ‒ gotowa kompozycja kwiatowa

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest również jego bezobsługowość. Flower boksy stanowią kompletne kompozycje, które nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie ma więc potrzeby ich podlewania, wymiany wody czy też przycinania łodyżek. Nie trzeba także wkładać ich do wazonu, jak również dodawać do nich specjalnych preparatów odżywczych, ponieważ substancje tego rodzaju znajdują się już w gąbce na dnie pudełka. To wszystko sprawia, że flower box można od razu po otrzymaniu postawić w wybranym miejscu w mieszkaniu, aby móc długo cieszyć się jego urokiem.

Kwiaty w pudełku czy w bukiecie?

Klasyczny bukiet to  wybór polecany przede wszystkim dla osób, które preferują tradycyjne rozwiązania. Pięknie skomponowana wiązanka róż, magnolii, frezji, storczyków czy innych kwiatów, obwiązana elegancką wstążką to podarunek, który z pewnością ucieszy każdą kobietę. Wybierając jednak tradycyjny bukiet należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia kilku niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych. Otrzymane kwiaty należy bowiem umieścić w odpowiednio dużym wazonie, pamiętać o regularnej wymianie wody oraz obcinaniu łodyżek. Dobrze też wsypać do wody dobrej jakości środek odżywczy, dzięki któremu kwiaty dłużej utrzymają swą świeżość i urodę.

 

Jeśli jednak zależy Ci na oryginalności, a także trwałości kwiatowego upominku, zdecyduj się na nowoczesne kwiaty w pudełku. Flower box wyróżnia się nie tylko pięknem samych kwiatów, ale również ich otoczki, czyli eleganckiego pudełka, na którym możesz np. napisać serdeczną dedykację. Poza tym kwiaty w pudełku są właściwie bezobsługowe, co sprawia, że sprawdzą się świetnie w przypadku osób, które uwielbiają piękny wygląd i upajający zapach roślin, ale jednocześnie nie lubią zajmować się ich pielęgnacją. We flower boksie można umieścić wiele gatunków kwiatów, choć najefektowniej prezentują się bukiety wykonane z czerwonych róż.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ