Wednesday, June 16, 2021
Home / Styl życia  / Kuchnia  / Flora Caffe – piękne stroiki i nie tylko

Flora Caffe – piękne stroiki i nie tylko

Święta ze smakiem

O tym, że warto się otaczać pięknymi przedmiotami, mówi Sława Sznajder-Kuźnicka, od 15 lat florystka, od 5 lat właścicielka restauracji i kawiarni Flora Caffe. Spod jej rąk wychodzą przed świętami zjawiskowe choinki, wykwintne stroiki, pięknie przystrojone kosze delikatesowe i skrzynki z winami.

Flora Caffe

Zdjęcie 1 z 8

fot. Flora Caffe

 

Dla florystów na całym świecie Boże Narodzenie zaczyna się 10 miesięcy wcześniej, a dokładnie w lutym, gdy na międzynarodowych targach we Frankfurcie ustalane są trendy florystyczne, które będą obowiązywać w grudniu, na świątecznych choinkach i stroikach. Te trendy pokrywają się często z tym, co obowiązuje w danym sezonie w modzie i w kosmetyce kolorowej. W tym roku na świątecznych choinkach i stroikach będzie dużo szarości, fioletu, turkusu. Jednak dominować będzie biel.

Zalewa nas tandeta. Przerażają mnie te straszne rzeczy, które próbuje się nam wcisnąć w supermarketach. Nie dajmy się temu, zacznijmy myśleć, wybierać i sami decydować, w jakim otoczeniu chcemy przebywać. Zrezygnujmy z kiczowatego nadmiaru. Nie musi być dużo, żeby było wytwornie. Ze smakiem przystrojona choinka, ładnie ułożone jabłka i orzechy. Czasem pięknie przybrany świąteczny stół z gałązką jedliny wystarczy za stroik.

Święta spędzam pracowicie. Flora Caffe jest otwarta codziennie, przez cały rok! W wigilię tradycyjnie jedziemy z mężem do dzieci, z życzeniami i prezentami, a potem późnym wieczorem przyjeżdżamy do kawiarni, gdzie już czekają nasi goście i przyjaciele. To dawna idea. Byłam przez wiele lat sama i postanowiłam robić wigilie dla ludzi, którzy mają potrzebę wyjść w tym dniu z domu. Spotykaliśmy się u mnie w niezobowiązującej atmosferze przy jabłkach, orzechach, pogaduszkach. Teraz robimy to we Flora Caffe, która jest otwarta dla każdego.

Pięknych Świąt
Sława Sznajder-Kuźnicka

Jeśli chcieliby Państwo zamówić niebanalny stroik lub choinkę, wykwintny kosz delikatesowy albo ciekawie zapakowany prezent proszę o kontakt tel. 607 232 642, Flora Caffe, Warszawa, al. Ujazdowskie 4, www.floracaffe.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach