Monday, June 27, 2022
Home / Uroda  / Trendy  / Mówimy „NIE” zmęczonej skórze! (video)

Mówimy „NIE” zmęczonej skórze! (video)

W ostatnim czasie często spotykamy się z określeniem "zmęczonej skóry". Określenie to dość mocno sugeruje nam połączenie wyglądu naszej skóry z naszym stanem umysłu, związanym z trybem życia, poziomem stresu, na jaki jesteśmy narażeni, czy

Mówimy „NIE” zmęczonej skórze!

Mówimy „NIE” zmęczonej skórze! / fot. materiał prasowy

W ostatnim czasie często spotykamy się z określeniem „zmęczonej skóry”. Określenie to dość mocno sugeruje nam połączenie wyglądu naszej skóry z naszym stanem umysłu, związanym z trybem życia, poziomem stresu, na jaki jesteśmy narażeni, czy też ze zjawiskiem, które coraz częściej nas dosięga, zwanym chronicznym zmęczeniem. Ale czy to nie tylko kolejny chwyt marketingowy…?

Mówimy „NIE” zmęczonej skórze!

Mówimy „NIE” zmęczonej skórze! / fot. materiał prasowy

Wszystko wskazuje na to, że jednak nie. Naukowcy nie od dziś wiedzą, że połączenie tych wszystkich określeń nie jest przypadkowe i w dużej mierze uzależnione jest od maleńkiej cząsteczki w naszym organizmie. Melatonina, bo o niej mowa, jak twierdzą specjaliści to jeden z najpóźniej odkrytych hormonów, jednocześnie będący jednym z najważniejszych dla naszego organizmu. Oprócz tego, że jest m.in. regulatorem cyklu życiowego, silnym antyoksydantem, chroni nas przed promieniowaniem słonecznym, odpowiedzialny jest również za nasz dobry humor.

Jednymi z najbardziej niszcząco działających czynników na melatoninę są stres oraz brak odpowiedniej ilości i jakości snu. Dlatego w dzisiejszych czasach nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na melatoninę, zwłaszcza że z biegiem lat produkuje jej coraz mniej. Dlatego warto zastanowić się nad sposobami uzupełniania braków tej niesamowitej substancji.

Do tej pory było to możliwe jedynie za pomocą syntetycznej postaci tego hormonu (forma doustna, nie przez każdego dobrze tolerowana), jednak od niedawna na rynku polskim pojawiły się organiczne kosmetyki zawierające naturalną melatoninę. Jest to wynik kilkudziesięcioletniej pracy dr Francesci Ferri (laureatki w medycynie na Uniwersytecie Medycznym w Modenie), od lat poświęcającej swój czas nauce oraz badaniom właściwości leczniczych substancji pochodzenia naturalnego. Odkryła Ona, po raz pierwszy na świecie, ekstrakt oleju z alpejskich roślin, który jest szczególnie bogaty w naturalną melatoninę, nazwany Fitomelatonina.

Prowadzone badania pozwoliły zastąpić substancję syntetyczną substancją naturalną, dzięki czemu jej biokompatybilność z naszym organizmem jest stuprocentowa. Ekstrakt z Fitomelatoniny w swoim składzie zawiera cząstkę identyczną pod kątem budowy chemicznej jak ta produkowana w ludzkim organizmie. Oryginalność tkwi w stworzeniu preparatu pozbawionego całkowicie konserwantów i barwników, ponadto posiadającego właściwość przenikania wprost przez skórę do krwiobiegu, znacząco przy tym oddziaływającego na czynniki wpływające na jakość naszego codziennego życia – odpoczynek, spokój, pozytywne nastawienie, koncentrację. Dlatego kosmetyki oparte na Fitomelatoninie otwierają nowy obszar kosmeceutyki – Psychokosmetykę.

O Fitomelatoninie warto pamiętać zarówno w okresach mocnego nasłonecznienie, jak i mrozów. Służy jako zabezpieczenie odpowiedniego nawilżenia, ale i stanowi naturalną ochronę dla skóry, w tym również gdy chodzi o efekty uboczne promieniowania słonecznego. Opóźnia proces starzenia oraz odżywia i przywraca skórze blask i elastyczność. Jest doradzana także osobom młodym, na których skórze odbija się wpływ stresu czy dymu tytoniowego.

Badania naukowe udowodniły, że Fitomelatonina hamuje rozwój poparzeń słonecznych oraz maksymalizuje ochronę przed promieniowaniem UVB, koncentrując przy tym swoje działanie na ochronie przed stresem oksydacyjnym, będącym główną przyczyną procesu starzenia się i degradacji skóry. W stosowaniu naskórnym działa ona również na łuszczycę, a także na miejscowe wypryski. Wolna od konserwantów i barwników chemicznych jest polecana dla skór bardzo wrażliwych i podatnych na podrażnienia. Dotlenia skórę, a w konsekwencji wyrównuje jej koloryt. Regulując produkcję serum i jednocześnie dogłębnie nawilżając jest niezbędna dla każdego typu skóry.

Zatem czy od teraz już na zawsze będziemy piękni i uśmiechnięci…? Pewnie nie, ale pamiętajmy, że nasze ciało to cud natury, o który warto dbać kompletnie, wspomagając go w jego działaniach, a nie tylko hamować jego naturalne procesy…

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.effegilab.pl

oraz

facebook.com/FitomelatoninaEffegilab

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ