Monday, July 22, 2024
Home / Kultura  / Firmowy babski wypad do SPA – czy warto?

Firmowy babski wypad do SPA – czy warto?

Im pracownicy lepiej się znają i darzą sympatią, tym korzystniej dla firmy. Tylko jak to osiągnąć?

fot. fotolia

Dobra atmosfera to niezaprzeczalnie podstawa efektywnego miejsca pracy. Im pracownicy lepiej się znają i darzą sympatią, tym korzystniej dla firmy. Tylko jak to osiągnąć?

fot. fotolia

fot. fotolia

Badanie „I love my job” miało na celu sprawdzenie satysfakcji z pracy wśród pracowników różnych sektorów. Okazało się, że aż 83% kobiet określa swoje miejsce pracy jako satysfakcjonujące, a przyczyną tego stanu rzeczy jest właśnie bardzo dobra atmosfera.

Najlepszym sposobem na integrację koleżanek będzie wspólny wyjazd – dzięki doświadczonym przeżyciom będą miały szansę nawiązać szczególną więź, która zostanie przeniesiona również na grunt pracy. Czy popularne weekendy w SPA to dobry pomysł?

Nadmiar emocji szkodzi

Znaczenie wyjazdów integracyjnych zostało dostrzeżone przez pracodawców już kilka lat temu – wraz z innymi nowinkami z Zachodu i one przeniknęły do naszej rzeczywistości. Najczęściej są to wyjazdy zapewniające ekstremalne przeżycia (jak chociażby tzw. szkoły przetrwania), wspólne zabawy rywalizacyjne czy po prostu wieczorne imprezy. Nie są to złe rozwiązania, jednak podczas planowania integracji dla naszych pracowników powinniśmy wziąć pod uwagę ich indywidualne preferencje i poczucie komfortu.

Na łonie natury

Kobiety łączą w swoim życiu szereg ról – są pracownicami, matkami, żonami, gospodyniami domowymi. Nic więc dziwnego, że bywają zmęczone, dlatego w przypadku organizacji wyjazdu integracyjnego dla pań wybór rozrywek ekstremalnych lub silnie angażujących fizycznie nie jest dobrym pomysłem. Lepiej wybrać miejsce relaksujące, bliskie naturze – gospodarstwo agroturystyczne pozwoli im odpocząć od miejskiego zgiełku, zapomnieć o codziennych obowiązkach i skupić się na rozwijaniu znajomości z koleżankami. Świeże powietrze, piękne widoki i błoga cisza – czy nie o tym marzy każda kobieta?

fot. fotolia

fot. fotolia

A może relaksujące SPA?

Czy jest coś, o czym kobieta marzy jeszcze bardziej? Otóż doskonałym sposobem na odpoczynek może być połączenie relaksującego weekendu z koleżankami z zabiegami upiększającymi – day SPA czy nawet weekend SPA na pewno sprawią dużo radości. Do wyboru panie będą miały masaże, sauny, baseny, ale również zabiegi medycyny estetycznej – mikrodermabrazję, peelingi chemiczne oraz depilację woskiem. Spokojny i pozbawiony pośpiechu weekend przyczyni się do integracji wśród koleżanek. A prawdziwie doskonałym połączeniem jest SPA w otoczeniu agroturystycznym.

Wyjazdy integracyjne powinny być organizowane w oparciu osobiste preferencje pracowników. W przypadku kobiet najlepszym rozwiązaniem jest weekend piękna w SPA – mamy wtedy niemalże pewność, że trafimy w ich gust. Więcej informacji na ten i podobne tematy znajdziemy na stronie www.silvanspa.pl.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Inka 16 września, 2015

    Moim zdaniem dobry pomysł. Wyjazdy integracyjne ogólnie cieszą się złą opinią, ale ja osobiście mam z nimi tylko dobre doświadczenia. Chociaż na takim wypadzie firmowym w typowo babskim gronie jeszcze nie byłam. A może szkoda.
    Parę fajnych miejsc, które warto odwiedzić by się znalazło, takie Medica SPA np.
    Jestem zdania, że taki wyjazd naprawdę może świetnie podładować akumulatory. A wypoczety pracownik pracuje zdecydowanie bardziej efektywnie.
    Ciekawe, czy szefa uda się przekonać do tego pomysłu 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ