Saturday, June 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Firany na metry czy gotowe firanki ‒ które z nich lepiej wybrać?

Firany na metry czy gotowe firanki ‒ które z nich lepiej wybrać?

Budują nastrój

Firany

fot. Pexels

Stylowe firany do doskonała osłona okna zapewniająca nieco prywatności, wpływająca dodatkowo na estetykę wnętrza. W sklepach znaleźć można jednak zarówno gotowe firany, jak i firany na metry. Czym się od siebie różnią? Które z nich będą lepszym wyborem? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule

 

Czym wyróżniają się firany gotowe?

Osłona okien w postaci firanek to nie tylko detal zapewniający nieco prywatności od spojrzeń z zewnątrz. Stanowi ona również element wyposażenia wnętrz, który potrafi znacząco wpłynąć na jego estetykę. Nowoczesne firany dostępne są w wielu rozmaitych wariantach – zarówno w kwestii wzorów czy kolorów, jak i użytych do ich produkcji materiałów. Przeglądając dostępne modele w sklepie internetowym, znaleźć można szeroki wybór firan gotowych, uszytych na konkretny wymiar. Dzięki temu są one przygotowane do zawieszenia tuż po ich zakupie. Gotowe firanki przystosowane są zazwyczaj do okien o typowych rozmiarach ‒ aby dobrać je prawidłowo, wystarczy zmierzyć wysokość i szerokość ram okiennych. Chociaż zakup tego rodzaju firan to wygodne rozwiązanie, nie zawsze może się sprawdzić.

Kiedy wybrać firanki metrażowe?

Sprzedawane na metry firany dostępne są w wielu rozmaitych wariantach ‒ ich szeroki wybór znaleźć można między innymi na stronie https://www.eurofirany.com.pl/sklep-online/firany-na-metry-1663. Co odróżnia je od gotowych firanek? Przede wszystkim, ich wymiar można dowolnie dostosować do wymiarów nawet najbardziej niestandardowych okien. W przeciwieństwie do gotowych wyrobów, które posiadają już określone wymiary, firany na metry sprawdzą się w przypadku nietypowych okien. Dzięki temu można samodzielnie lub przy pomocy doświadczonego krawca uszyć wymarzone firanki, realizując swoje indywidualne wizje okiennej osłony do danego pomieszczenia. Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć większy wybór materiałów i wzorów niż w przypadku firan gotowych. Są to także często tanie firany ‒ wiele jednak zależy od ilości materiału potrzebnego do ich uszycia.

Firany na metry czy gotowe firanki ‒ co wybrać?

Wybór pomiędzy jedną a drugą opcją należy przede wszystkim uzależnić od własnych potrzeb. Jeżeli w mieszkaniu okna charakteryzują się standardowymi wymiarami, można śmiało sięgnąć po gotowe firanki. W tym celu należy dokładnie wymierzyć okna, by dopasować ich odpowiedni rozmiar. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na firany na metry, z których uszyje się dokładnie taką osłonę, o jakiej się marzy. Firanki sprzedawane na metry szczególnie sprawdzą się jednak w przypadkach, kiedy w okna w pomieszczeniu mają nietypowe wymiary ‒ opcja ta pozwoli uszyć perfekcyjnie dopasowane firany, będące praktyczną i piękną ozdobą danego wnętrza.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ