Saturday, April 20, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Fink: Męskim głosem

Fink: Męskim głosem

Znamy daty jego koncertów w Polsce

Fink podczas koncertu w 2014 roku / fot. Wikipedia

Jeśli twój ociec jest muzykiem folkowym, a matka managerką muzyczną – nie masz wyjścia – jesteś skazany na muzykę. Poznajcie Finka, mistrza wystąpień na żywo i posiadacza jednego z najciekawszych męskich głosów ostatnich lat

Fink podczas koncertu w 2014 roku / fot. Wikipedia

Fink podczas koncertu w 2014 roku / fot. Wikipedia

Fin Greenall, ukrywający się pod pseudonimem artystycznym Fink, to brytyjski autor tekstów, gitarzysta, producent oraz DJ z Brighton. W młodości zachwycał się muzyką afrykańską, japońskim hardcorem, accid jazzem i elektroniczną muzyką taneczną, potem przerzucił się na blues. Z mieszanki muzycznych fascynacji wyszła m.in. współpraca z Amy Winehouse, Bonobo czy Johnem Legendem.

Fink to artysta o jednym z najciekawszych męskich głosów ostatnich lat, a na występach tworzy niezwykłą: gęstą i duszną atmosferę, o czym świadczy nagroda Independent Music Awards w kategorii „Najlepszy występ na żywo”. Jego muzyka świetnie wybrzmiewa także w serialach. Być może kojarzycie Finka z Dr Housa, W garniuturach lub Żywych trupów?

Źródło: YouTube/Fink

 

Po ostatnim projekcie zatytułowanym Fink’s Sunday Night Blues Club Vol. 1, Fink zdecydował się wraz z Timem Thorntonem oraz Guy’iem Whittakerem – oraz z gościem specjalnym – nagrać nowy materiał i wyruszyć w trasę koncertową. Koncertując w Polsce Fink zgromadził wokół siebie wiernych fanów, a jego koncerty zawsze są magiczne i niezapomniane. Fink w trakcie koncertów na żywo stawia na intymność i minimalizm. Najczęściej można go zobaczyć w towarzystwie jednej gitary, ponieważ uważa, że „im więcej gratów, tym więcej rzeczy może się popsuć”.
Na trasie w 2017 roku nie mogło zabraknąć Polski.

We wrześniu 2017 znów zaczaruje publiczność w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Koncerty Finka w Polsce:

16.09.2017 Gdańsk, B90

17.09.2017 Warszawa, Klub Stodoła

18.09.2017 Kraków, Klub Kwadrat

21.09.2017 Poznań, CK Zamek

Bilety w cenie 79zł dostępne będą na LiveNation.pl.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ