Saturday, June 15, 2024
Home / Uroda  / Finalistki Miss Polski na Wózku 2016

Finalistki Miss Polski na Wózku 2016

Poznajcie finalistki konkursu, który przełamuje bariery

Wybory Miss Polski na Wózku 2016 / fot. materiały prasowe

Zakończyło się głosowanie na kandydatki do tytułu Miss Polski na Wózku 2016. Znamy już wszystkie finalistki. Gala Finałowa odbędzie się 16. lipca 2016 r. w Warszawie

Wybory Miss Polski na Wózku 2016 / fot. materiały prasowe

Wybory Miss Polski na Wózku 2016 / fot. materiały prasowe

To już czwarta edycja wyborów Miss Polski na Wózku organizowanych przez Fundację Jedyna Taka, których główną ideą jest zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością, a w szczególności kobiet. Integracja społeczna i przełamywanie wszelkich barier towarzyszą temu wydarzeniu od samego początku.
31. maja zakończyło się głosowanie na kandydatki do tytułu Miss Polski na Wózku 2016. W tym roku w wyborach udział wzięło 41 kobiet z całej Polski.
Internauci mieli miesiąc na wybranie swoich faworytek. Dwie dzikie karty, którymi dysponowali trafiły tego dnia do Elżbiety Zarzeckiej i Adrianny Zawadzińskiej.

Głównym kryterium branym pod uwagę w trakcie obrad była uroda i prezencja kandydatek. Wybór nie był łatwy bo każda z kobiet biorących udział w Wyborach Miss Polski na Wózku 2016 świetnie wywiązały się z powierzonego im zadania. Jury niestety mogło wybrać jeszcze tylko 10 finalistek.

Po długich naradach zdecydowano, że do finału Miss Polski na Wózku 2016 przechodzą:
Karolina Wyrwicz, Patrycja Wójciak, Ania Płoszyńska, Wioleta Więckowska, Iwona Necel, Paulina Narożnik, Agata Cybuchowska, Wioletta Czyjt, Paula Nolbert i Emilia Krok. Zdjęcia finalistek możesz zobaczyć tu.

8. lipca wszystkie finalistki zostaną zaproszone na Warsztaty Miss podczas których wezmą udział w sesjach zdjęciowych, szkoleniach z wizażu, spotkaniach z coachem oraz zajęciach choreograficznych i doborze stroju na scenę.

Finalistki Miss Polski na Wózku 2016 / fot. Tomasz Świętoniowski

Finalistki Miss Polski na Wózku 2016 / fot. Tomasz Świętoniowski

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 odbędzie się 16. lipca w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie, a wyboru tej najpiękniejszej dokona jury związane ze światem piękna i mody.
W 2013 roku Miss Polski na Wózku została Olga Fijałkowska. W roku 2014 tytuł ten został przekazany Julii Torli. Obecnie panującą Miss Polski na Wózku, która już wkrótce przekaże koronę swojej następczyni jest Katarzyna Kozioł.
Kto dołączy do wyżej wymienionego grona i przejmie nie tylko tytuł, ale i obowiązki Miss?
Dowiemy się 16. lipca w Amfiteatrze Bemowo na Gali Finałowej. Tego dnia dowiemy się jak wygląda nowa Miss Polski na Wózku, a także I Wicemiss, II Wicemiss, Miss Foto, Miss Publiczności i Miss Popularności!

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 – to wydarzenie, którego nie możesz przegapić! Ponadto podczas konkursu odbędzie się oficjalna inauguracja Miss Wheelchair World i prezentacja specjalnej choreografii. Zostanie ona przygotowana przez nasze dotychczasowe Miss pod okiem Anny Bubnowskiej. Miss Świata na Wózku to pierwsze takie wydarzenie w Polsce i na Świecie, którego organizatorem jest Fundacja Jedyna Taka. Odbędzie się ono w przyszłym roku w Warszawie.

Na finalistki głosować można było na dwa sposoby: za pomocą sondy sms oraz adresu e-mail.
Pozostałych dziesięć finalistek zostało wybranych 2. czerwca przez jury, w skład którego weszli:
Fundacja Jedyna Taka – Marzena Bartosz
Douglas Polska – Beata Madeja
Miasto Warszawa – Michał Mazur
Studio Ip – Sebastian Wolny
Prezenterka tv – Ola Kostka
Miss Polski na wózku 2015 – Katarzyna Kozioł
Projektantka Viola Piekut – Mariusz Jędrzejczak
Profemed Medycyna Estetyczna – Elżbieta Gozdecka
Radio Kolor – Justyna Sokołowska
Superstacja tv – Monika Dąbkiewicz

Obrady Jury / fot. Tomasz Świętoniowski

Obrady Jury / fot. Tomasz Świętoniowski

Więcej informacji:

www.jedyna-taka.pl
sylwia.blach@jedyna-taka.pl
fundacja@jedyna-taka.pl
www.facebook.com/FundacjaJedynaTaka

Miasto Kobiet jest patronem medialnym wydarzenia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ