Tuesday, June 25, 2024
Home / Kultura  / Filmy z Jennifer Lopez, które skradły serca widzów

Filmy z Jennifer Lopez, które skradły serca widzów

W jakich produkcjach wystąpiła?

Jennifer Lopez w "Halftime".

Halftime. Jennifer Lopez in Halftime. Cr. Netflix © 2022 Zdjęcie z planu / fot. Courtesy of Netflix

Jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Jej przeboje takie jak „Let’s Get loud” czy „Waiting for Tonight” znają niemalże wszyscy. W lipcu 2022 roku poślubiła Bena Afflecka, którzy wrócili do siebie po 20 latach od rozstania. Wokalistka doskonale radzi sobie także jako aktorka. Mowa o Jennifer Lopez. Filmy w jakich zagrała stały się klasykami światowego kina

 

 Jennifer Lopez filmy thiller

„Selena” (1997)

Lopez wcieliła się w postać latynoamerykańskiej piosenkarki Seleny Quintanili Perez. Biograficzny film „Selena” to opowieść o życiu popularnej meksykańskiej artystki. Wokalistka wspinała się na szczyt swojej muzycznej kariery, jej twórczość doceniali krytycy i słuchacze. Wyszła za mąż za nowego gitarzystę zespołu, wówczas zdawało się, że nic już jej do szczęścia nie brakuje. Mając niespełna 24 lata została zamordowana przez własną przyjaciółkę, Yolandę Saldivar.

 

„Co z oczu to z serca” (1998)

 To amerykańska komedia kryminalna wyreżyserowana przez Stevena Soderbergha oparta na powieści Elmore’a Leonarda o tym samym tytule. Agentka FBI Karen Sisco (Jennifer Lopez) zostaje wyznaczona do pościgu przystojnego uciekiniera z więzienia Jacka Foley’a (George Clooney) . Kryminał szybko przemienia się w romantyczną opowieść. Postać grana przez Lopez jest zauroczona przestępcą. Kultowa scena z tego filmu to moment, w którym Jennifer Lopez prezentuje swój taneczny talent w celu uwodzenia bohatera granego przez Clooney’a.

 

Zobacz też:

Filmy i seriale z Kate Winslet – w jakich rolach występowała?

 

 Jennifer Lopez filmy komedie

„Wyjdź za mnie” (2022)

Najnowsza komedia romantyczna z udziałem Jennifer Lopez. „Wyjdź za mnie” opowiada o celebrytach, małżeństwie i mediach społecznościowych.  Gwiazda muzyczna Kat Valdez (Jennifer Lopez) jest związana podobnie jak ona ze sławnym piosenkarzem Bastianem (Maluma). Ich wspólnie wykonany przebój „Marry me” zdobywa coraz większą popularność. Para podejmuje decyzję, aby wziąć ślub przez publicznością. Transmisja uroczystości ma się odbywać na platformach społecznościowych. Na chwilę przed ceremonią Valdez dowiaduje się, że została przez Bastiana zdradzona. W ramach zemsty artystka decyduje pobrać się z randomowym, nieznajomym mężczyzną, którego wybiera z publiczności. Jest nim Charlie Gilbert (Owen Wilson). W komedii tej można usłyszeć piosenki z repertuaru zarówno Jennifer Lopez jak i Malumy.

 

„Ślicznotki” (2019)

Pracownice nowojorskiego klubu go-go stają się bankrutkami przez krach finansowy 2008 roku. Podejmują decyzję, aby dokonać zemsty na bankierach Wall Street. Film „Ślicznotki” otrzymał nominację do Złotego Globu. U boku Jennifer Lopez pojawiły się takie aktorki jak Constance Wu, Cardi B, Lili Reinhart oraz Julii Stiles.

 

Przeczytaj też:

Pierwsza dama – serial kolumbijski, porównywany do „Zbuntowanego anioła”

 

„Powiedz tak” (2001)

Mary (Jennifer Lopez) zajmuje się organizacją ślubów, ona sama nie poślubiła jeszcze nikogo. Wkrótce poznaje przystojnego doktora, który natychmiast przypada jej do gustu. Zorganizowanie jego wesela należy do zadań Mary. W 2018 roku z okazji ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle widzowie zwrócili uwagę na szczegół z tego filmu. Zauważyli oni bowiem podobieństwo sukni ślubnej Meghan i kreacji wykorzystanej w komedii.

 

„Zatańcz ze mną” (2004)

Kolejna produkcja, w której widzowie mogli obejrzeć umiejętności taneczne Jennifer Lopez. „Zatańcz ze mną” to komedia romantyczna, w której piosenkarka występuje u boku Richarda Gere’a.  Film opowiada o prawniku, który pragnie zmiany w swoim monotonnym życiu. Chodząc do pracy, mija studio tańca i pracującą tam Paulinę (Jennifer Lopez). To właśnie do niej bohater zapisuje się na zajęcia z tańca towarzyskiego.

 

„Pokojówka na Manhattanie” (2002)

Klasyka światowego kina. Bogaty kandydat na senatora zatrzymuje się w ekskluzywnym hotelu, w którym Marisa Ventura (Jennifer Lopez) pracuje jako pokojówka. Mężczyzna myśli, że jest ona również gościem tego miejsca. Bohaterka decyduje się nie wyjawiać mu prawdy. Film „Pokojówka na Manhattanie” to nic innego jak historia o współczesnym Kopciuszku.

 

„Sposób na teściową” (2005)

Artystce u boku towarzyszą Michael Vartan. Grają oni parę zakochanych. Matka Kevina (Michael Vartan), Viola (Jane Fonda) jest przeciwna jego związkowi z Charlotte (Jennifer Lopez), gdyż obawia się, że ta odbierze jej syna i przez to straci go podobnie jak pracę dziennikarki i prezenterki telewizyjnej. Kobieta robi wszystko, aby nie doprowadzić do ślubu młodych. Nominację do Złotej Maliny w kategorii “najgorsza aktorka dekady” za rolę w tej produkcji otrzymała Jennifer Lopez. Filmy z jej udziałem, jak wiadomo, cieszą się sporą oglądalnością wśród widzów. Pomimo wspomnianej nominacji, komedia ta jest również najchętniej oglądaną komedią romantyczną.

 

Może cię zainteresuje:

Najlepsze seriale o relacji matka-córka, które musisz obejrzeć

 

 

Eryka Kawalec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ