Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Film  / TOP 13. filmów o miłości, których lepiej nie oglądaj sama

TOP 13. filmów o miłości, których lepiej nie oglądaj sama

Filmy o miłości nie tylko dla zakochanych!

filmy o miłości

TOP 13. filmów o miłości, których lepiej nie oglądaj sama /fot. Felipe Bustillo

W dniu zakochanych nie ma nic lepszego niż obejrzenie pięknej romantycznej komedii, która rozkocha nawet największego przeciwnika walentynek. Poniżej przedstawiamy zbiór najlepszych filmów o miłości, które umilą wam wieczór i sprawią, że ten dzień będzie jeszcze piękniejszy

 

Filmy o miłości – komedie romantyczne, wzruszające dramaty i nieśmiertelne klasyki

Szczęściarz (2012)

Żołnierzowi Loganowi Thibaultowi (Zac Efron) udaje się przeżyć jeden z najgorszych ataków w trakcie jego misji w Iraku. Zawdzięcza to znalezionej fotografii pięknej blondynki. Wraca do kraju i postanawia odnaleźć dziewczynę (Taylor Schilling). Niebanalna historia, pełna miłości, wzruszeń i poświęceń.

Dostępny na platformie Netflix

 

Wciąż ją kocham (2010)

Historia o mężczyźnie i kobiecie pochodzących z innych światów. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niestety ich uczucia, wkrótce rozdzieli wojna.

Dostępny na platformie Player

Zobacz też: Najlepsze filmy na Walentynki

Zanim się pojawiłeś (2016)

Louisa „Lou” Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga…

Dostępny w sklepie Filmy Google Play

 

Planeta Singli (2016)

Romantyczna Ania (Agnieszka Więdłocha) bierze udział w reality show ukazującym prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmiewającym naiwność kobiet szukających tam ideału.

Dostępny na Netfliksie

 

Światło między oceanami (2016)

Żyjący u wybrzeży zachodniej Australii latarnik (Michael Fassbender) i jego żona ( Alicia Vikander) wychowują dziecko, które uratowali z dryfującej łodzi. Wkrótce spotykają jego matkę.

Dostępny na platformie Cineman

 

Titanic (1997)

Rok 1912, brytyjski statek Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie emigrant Jack (Leonardo DiCaprio) przypadkowo spotyka arystokratkę Rose (Kate Winslet).

Dostępny na HBO Go

 

Pamiętnik (2004)

Cierpiąca na chorobę Alzheimera Allie (Gena Rowlands) mieszka w domu spokojnej starości. Na skutek choroby nie pamięta wydarzeń z przeszłości ani nie rozpoznaje swoich bliskich. Jednym z towarzyszy jej niedoli jest starszy mężczyzna Duke (James Garner), który spędza z czas z Allie czytając na głos napisany przez nią pamiętnik.

Dostępny na platformie Netflix

 

Zakochany bez pamięci (2004)

Joel (Jim Carrey) jest przerażony kiedy odkrywa, że jego była dziewczyna (Kate Winslet) poddała się zabiegowi wymazania go z pamięci. On postanawia zrobić to samo, ale w trakcie operacji, kiedy wspomnienia powoli idą w zapomnienie uświadamia sobie, że wciąż ją kocha.

Dostępny na platformie Netflix

 

Zobacz teraz: 10 oldskulowych filmów erotycznych, które cię rozgrzeją

 

Masz wiadomość (1998)

Zabawna i pełna wdzięku historia bogatego właściciela księgarni (tom Hanks) i ślicznej posiadaczki małego sklepiku z książkami dla dzieci ( Meg Ryan). W życiu realnym bardzo się nie lubią, ale z każdym dniem poprzez e-maille umacnia się ich przyjaźń i rośnie uczucie. Czy kiedy poznają prawdę, uczucie nie zgaśnie?

Dostępny na platformie Netflix

 

Walentynki (2010)

Historie się krzyżują, zderzają i zmieniają bieg w niezwykłym spojrzeniu na jeden dzień z życia miłości. Są zaręczyny. Są i kwiaty, które nie zostały wysłane. Jest wielki sekret, który w końcu zostaje ujawniony.

Dostępny na Netfliksie

 

Casablanca (1942)

Najsłynniejszy melodramat wszech czasów, film – legenda, dzieło doskonałe, które można oglądać setki razy. Akcja filmu dzieje się podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez Niemców i francuskich kolaborantów Casablance. 

Dostępny na platformie CDA

 

Nietykalni (2011)

Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy młodego chłopaka z biednej rodziny. Ich relacja przeradza się w prawdziwą przyjaźń.

Dostępny na platformie Amazon Primie Video

 

Zapach kobiety (1992)

Charlie Simms (Chris O’Donnell) jest uczniem elitarnej szkoły Berd. Chłopak pochodzi z biednej rodziny, a jego stypendium jest za niskie, by mógł jechać na święta do domu. Jedynym wyjściem z sytuacji jest znalezienie dorywczej pracy podczas Święta Dziękczynienia. W ten sposób Charlie zostaje opiekunem emerytowanego, niewidomego pułkownika Franka Slade’a (Al Pacino). Od razu przekonuje się, że praca nie będzie łatwa.

Obejrzysz na Netfliksie

 

Zuza Chmura

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ