Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / Festiwalove lato

Festiwalove lato

Letnie festiwale przyciągają tłumy i

orange-warsaw-festival

Orange Warsaw Festival / fot. materiał prasowy

Orange Warsaw Festival
Warszawa, Tor Wyścigów Konnych Służewiec, 12-14 czerwca
Koncerty na Torze Wyścigów Konnych? Z Orange Warsaw Festiwal wszystko jest możliwe! Nowe miejsce, dzięki lepszej akustyce, zapewni jeszcze więcej emocji i prawdziwie muzyczną atmosferę. Na scenie wystąpią dziesiątki artystów – od zespołu Muse przez Crystal Fighters, Łąki Łan i Bastille po Melę Koteluk czy Marię Peszek – więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Atrakcje pomiędzy koncertami obiecuje miasteczko festiwalowe, a głodnych uczestników nakarmią food trucki.
orangewarsawfestival.pl

Life Festival
Oświęcim, Stadion MOSIR, 16-20 czerwca
Fani Live Festival już zacierają ręce na wieść o tegorocznych gwiazdach, które zagrają na oświęcimskiej scenie. A będą to m.in.: Jessie Ware, LemON, UB40, Hey, Mela Koteluk . Główną ideą koncertu jest walka z uprzedzeniami i promowanie pokoju. Uczestnicy będą próbowali pobić rekord Guinnessa w nordic walkingu w ramach stałego już punktu LFO „Tolerancja na sportowo”. Więcej atrakcji? Otwarto drugą scenę, więc będzie naprawdę festiwalowo!
lifefestival.pl

Wianki – Święto Muzyki
Kraków, Bulwary Wiślane, 20 czerwca
Po raz kolejny Kraków zanurzy się w muzyce, która zawładnie całym miastem. Jeszcze więcej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej – tak w skrócie zapowiadają się tegoroczne Wianki. Nowością jest otwarcie drugiej sceny, dzięki czemu repertuar będzie bardziej zróżnicowany. Po raz pierwszy odbędzie się taneczna Noc Klubowa, która rozbuja miasto i zapewni świetną zabawę do białego rana.
www.wianki.krakow.pl

Metal Hammer Festival
Katowice, Hala Spodek, 26 czerwca
Po kilku latach przerwy możemy się spodziewać spektakularnego powrotu festiwalu. Tegoroczna impreza odbędzie się pod szyldem Prog Edition, więc królować będzie na niej rock progresywny. Legendarny katowicki Spodek ugości światowych muzyków: Dream Theater, Riverside, Evergrey, Tides From Nebula, Collage oraz Osada Vida. Spodziewajcie się głośnego come backu!
www.metalmind.pl/metalhammer-festival

Open’er Festival
Gdynia, Lotnisko Gdynia-Kosakowo, 1-4 lipca
To najważniejszy z europejskich festiwali, który co roku gromadzi blisko 100 tysięcy uczestników. Oprócz koncertów gwiazd (Die Antwoord, Hozier, Fisz Emade, Kodaline czy Skubas) zobaczymy pokaz mody Fashion Stage. A dla wrażliwych na sztukę nie zabraknie atrakcji w postaci wystaw i spektakli.
opener.pl

Live Music Festiwal
Kraków, Błonia, 20-22 sierpnia
Po rocznej przerwie impreza powraca w jeszcze lepszej formie – koncerty na krakowskich Błoniach potrwają do godziny 22, a potem impreza przeniesie się do klubów i sal. Tegorocznych wokalistów mierzymy skalą światową: Future Islands, Kendrick Lamar czy Wild Beasts. Z takim składem nietrudno o świetną zabawę w niepowtarzalnym klimacie.
livefestival.pl

Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”
Kraków, 15-31 sierpnia
Festiwal, który odbywa się już po raz 40., promuje polskich solistów i zespoły. Obok sławnych artystów zobaczymy także młodych muzyków, którzy dopiero zaczynają karierę. Na poprzednich edycjach festiwalu gościły wielkie indywidualności jak: Henryk Szeryng, Kaja Danczowska, Krzysztof Jakowicz, Daniel Stabrawa. Repertuar dobrany jest w taki sposób, aby fani muzyki klasycznej mogli wybrać coś dla siebie – od średniowiecza po czasy współczesne.
www.mwsk.pl

redaguje Paulina Padzik

OKLADKA-65-Beata-Sadowska200pxmateriał pochodzi z nr 3/2015

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ