Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / Festiwal Wnętrz w Krakowie!

Festiwal Wnętrz w Krakowie!

Pora na piękne wnętrza - nowości na Festiwalu Wnętrz w Krakowie, już 15 i 16 czerwca.

Festiwal Wnętrz

Festiwal Wnętrz / fot. materiał prasowy

Pora na piękne wnętrza – nowości na Festiwalu Wnętrz w Krakowie, już 15 i 16 czerwca.

Festiwal Wnętrz

Festiwal Wnętrz / fot. materiał prasowy

W programie:

I. Strefa: polski design

W specjalnie zaaranżowanej strefie poznamy młodych twórców skupionych wokół Akademii Sztuk Pięknych, a także polski design, który swoje premiery miał już m.in. na targach w Mediolanie (Landor), czy Kolonii (InsideLab).

Nie zabraknie też nostalgicznego powrotu do przeszłości polskiego wzornictwa – odnowione klasyczne polskie meble zaprezentują twórcy MIEJSCA, a reinterpretację klasycznego designu firma Vzór.

Fundacja Fly with Art specjalnie na Festiwal Wnętrz przygotowała wystawę „3×3 design”, w której weźmie udział Galeria BB, “kolektyw 21” oraz wspomniana już wcześniej firma Landor. Uczestnicy będą mogli zobaczyć projekty studia Emandes, Bogdana Kosaka (OTOCZAKI), Malafora, N-cart, Skitsch oraz artystów związanych z „kolektywem 21”: Mai Gralak, Magdy Pińczyńskiej oraz Tomasza Wójcika.

Swój udział potwierdziła też trójmiejska marka LIMO oraz projektanci wyjątkowych stołów – firma MILONI.

W strefie designu wystawi się także LaboratoryArt i ich L – GO Eco Sit Play (logarytm sztuki).

II. Otwarte panele konferencyjne

Sobota, 15 czerwca 2013

11:30-12:15 Relacja z targów z Mediolanu, czyli design i meble przyszłości! – Alfred Marek, wykładowca Szkoły Wnętrz i Przestrzeni

12:30-13:00 Kolonia stolicą designu – relacja z targów Imm Cologne 2013 – Nadia Bońkowska, AnOther Design

13:15-14:00 Nie bój się architekta – Bogusława Nastaborska-Lisowska, Monika Mroczkowska-Białasik – wykładowcy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni

Niedziela, 16 czerwca 2013

11:30-12:00 JAK SIĘ NIE URZĄDZAĆ czyli jak i po co korzystać ze współpracy z architektem wnętrz – Barbara Siwczyńska, Pracownia Architektury Wnętrz i Mebli

12:15-12:45 Polska szkoła dizajnu, Motyw florystyczny: geneza i występowanie.

Polska szkoła dizajnu – szorstkie spojrzenie na wystrój i aranżacje wnętrz. Paprotki, meblościanki, trumno-regały, gumolit, boazeria i koce ze zwierzętami, słowem – wszystko to, co najlepsze spośród narodowych tradycji i upodobań.

Doszukuje się w aranżacjach absurdów, skrajnego braku gustu i prozy dnia powszedniego. Nadesłane lub wyszukane zdjęcia okraszają komentarzem, naświetlając i uwypuklając małe braki smaku i świadomości w wystroju.

13:00-13:45 Nie bój się architekta – Bogusława Nastaborska-Lisowska, Monika Mroczkowska-Białasik – wykładowcy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni

III. Przestrzeń warsztatowa dla dzieci:

Sobota:

1. Smok Latający – Warsztaty robienia ekologicznych zabawek

Warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których każde dziecko wykonuje edukacyjną zabawkę w postaci Smoka Latającego, a następnie ją ozdabia. Smok Latający jest zabawką z tektury, w 100% ekologiczną, która rozwija koordynację ruchu i kompaktowo się składa. Jest idealną propozycją do zabaw na świeżym powietrzu.

Niedziela:

1. Warsztat Robotów

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli skontruować i programować prawdziwe roboty. Praca będzie się odbywała w grupach i ma na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności, a także rozwijanie logicznego i analitycznego myślenia. . Każdy z uczestników bierze czynny udział i korzysta z pomocy dydaktycznych takich jak lego Mindstorms NXT, laptop i wiele innych.

Uczestnikami naszych zajęć mogą być dzieci od 5 roku życia do młodzieży i dorosłych włącznie.

Warsztaty prowadzone będą przez firmę Nowoczesny Wymiar Edukacji – Warsztat Robotów. To projekt stworzony i realizowany by zaszczepić zaszczepić w młodych uczestnikach fascynację nowymi technologiami, robotyką, programowaniem oraz zmienić stereotyp mówiący o tym, iż nauki ścisłe są nudne i trudne do opanowania.

www.warsztatrobotow.pl

2. Projektowanie porcelany z Magdą Barcik

Najmłodsi uczestnicy targów będą mogli wraz z rodzicami zaprojektować wzory na porcelanie pod czujmnym okiem projektantki. Wszelkie pomysły będą mile widziane.

www.facebook.com/Magda-Barcik

Nie przegap Festiwalu Wnętrz! Już 15-16 czerwca! Kraków!

Pobierz bezpłatny bilet!

Zapraszamy również na strony:

www.virtus.com.pl

www.facebook.com/festiwal.wnetrz

pod naszym patronatem

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ