Sunday, March 3, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Zobacz kto wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet 2018

Zobacz kto wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet 2018

Same MOCne nazwiska: zobacz listę prelegentek, panelistek i artystek festiwalu Rok Kobiet

festiwal rok kobiet 2018

Festiwal Rok Kobiet 2018 już w październiku w Krakowie

Festiwal Rok Kobiet 218 to największa w Krakowie impreza mocy z okazji uczczenia setnej rocznicy nadania Polkom pełni praw wyborczych. Jesteśmy pewne, że nie byłoby niepodległego, demokratycznego kraju tam, gdzie nie byłoby równych praw dla wszystkich jego obywatelek i obywateli. Przyszłość zależy od kobiet, dlatego 20 października 2018 w Sheraton Grand Krakow spotkaj się z ekspertkami ze świata mediów, kultury, biznesu czy rozwoju, które na co dzień inspirują tysiące Polek!
Festiwal Rok Kobiet 2018  to ponad 8 godzin intensywnych wrażeń (od. g. 13 do 21; rejestracja od g. 12). Naładujemy Was mocą, inspiracją i motywacją do działania. 
W programie: wykład inauguracyjny, panel dyskusyjny, mowy mocy, pokazy mody, występy artystyczne, część wystawiennicza. 

 

CO: Festiwal Rok Kobiet 2018

KIEDY: 20 października 2018 (od g. 13 do 21; rejestracja uczestniczek od g. 12)

GDZIE: Kraków, Sheraton Grand Krakow, ul. Powiśle 7

ORGANIZATOR: Fundacja Miasto Kobiet

WSTĘP BEZPŁATNY (AKTUALIZACJA: lista uczestników została zamknięta)

Prelegentki Festiwalu Rok Kobiet 218

Zobacz, kto wystąpi na Festiwalu Rok Kobiet 218 już 2 października w Krakowie! Od lewej: Agata Dutkowska / fot. B. Bogacka, Anna Kaszuba-Dębska / fot. K. Nizegorodcew, Iza Kała / fot. M. Filipczyk, Joanna Hussakowska / fot. B. Bogacka, Justyna Kokoszenko / fot. W. Adamczyk, Ewa Langer / fot. K. Gromada, Lidia Majewska / fot. Edyta Potrząsaj, Małgorzata Majewska / fot. M. Kołodziejczyk, Monika Jurczyk / fot. J. Ura, Nina Gabryś / fot. A. Fiejka, Patrycja Tłustochowicz / fot. selfie, Sylwia Czajka-Jansen / fot. B. Bogacka, Tanna Jakubowicz-Mount / fot. M. Rudy, Karo Akabal / fot. B. Bogacka, Elżbieta Jachymczak / fot. B. Bogacka, Zuzanna Radzik / fot. W. Smichdt, Magda Steczkowska / fot. B. Hołdys, Piss&Love / fot. A. Grzejszczak, Monika Sschwertner / fot. E. Oracz, Tatiana Mindewicz-Puacz / fot. M. Zienkiewicz

A oto lista potwierdzonych prelegentek, panelistek i artystek:

WYKŁAD INAUGURACYJNY

dr Małgorzata Majewska – specjalistka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej, językoznawczyni z psychologicznym skrzywieniem. Wykładowczyni akademicka (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ), szkoleniowiec, autorka książek i artykułów, biegaczka.

PANEL DYSKUSYJNY: CZY PRZYSZŁOŚĆ ZALEŻY OD KOBIET

Nina Gabryś – historyczka antropolożka, aktywistka, feministka, polityczka. Współtwórczyni inicjatywy i wiceprezeska Stowarzyszenia „Sto Lat Głosu Kobiet” i koordynatorka akcji „In vitro dla krakowian”. Na co dzień pracuje jako projektantka wystaw dla muzeów i instytucji kulturalnych.

Tanna Jakubowicz-Mount – psychoterapeutka, uzdrowicielka. Założycielka Polskiego Forum Transpersonalnego. Inicjatorka Kręgów Kobiet w Polsce. Przedstawicielka Kręgu Starszyzny Kobiet. Jej pasją jest uzdrawiane miłością i budzenie ludzi do świadomości wspólnoty istnienia. Prowadzi ogólnopolską akcję „Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet”.

Justyna Kokoszenko – blogerka (Blimsien.com), dziennikarka, projektantka ubioru, wyznawczyni girl power i propagatorka „osiędbdania”, pomysłodawczyni i założycielka facebookowych grup Girl Gang by Blimsien, która wspiera kobiety na zasadzie idei sisterhood (z ang. siostrzeństwo).

Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka Tygodnika Powszechnego. Zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim i katolickim feminizmem. Autorka książki Kościół kobiet (2015), a ostatnio Emancypantki. Kobiety, które zbudowały Kościół (2018).

Patrycja Szostakowska – entuzjastka, ekspertka, doradczyni w dziedzinie rozwijania ludzi, przywództwa, kultury organizacyjnej, tworzenia organizacji wewnętrznie spójnych. Właścicielka firmy doradczej HRoine – pomaga rozwijać biznesy, a ludziom wykorzystywać maksimum swojego potencjału.

Agenda Festiwalu Rok Kobiet 2018

Agenda Festiwalu Rok Kobiet 2018

MOWY MOCY (POWER SPEECHE)

Karo Akabal – trenerka rozwoju osobistego w obszarze seksualności. Od 4 lat prowadzi Sex & Love School. Zaangażowana w Global Love School (międzynarodowy projekt powołany przez wspólnotę z Portugalii Tamera Healing Biotop), Pocket Project – Collective Trauma Integration Project oraz w ruch edukacji demokratycznej.

Sylwia Czajka-Jansen – ekspertka w dziedzinie talentów i odkrywania mocnych stron, praktyczka zarządzania z 20-letnim doświadczeniem, mentorka i certyfikowana Strengths Coach Gallupa. Reżyseruje zmiany, odkrywając na nowo ludzi i firmy.

Agata Dutkowska – artystka, socjolożka, trenerka kreatywnej przedsiębiorczości, założycielka Latającej Szkoły, która pomaga kobietom zarabiać na tym, co kochają.

Joanna Hussakowska – certyfikowana i akredytowana nauczycielka 5 Rytmów®. Ukończyła trening w The Moving Center School w Kalifornii. Jest absolwentką łódzkiej „filmówki”. Była związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie.

Elżbieta Jachymczak – publicystka ekonomiczna, bankowczyni, pedagożka. Od ponad 13 lat związana z polską bankowością. Wolontariuszka Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Szkoleniowiec z pasją, uwielbia dzielić się wiedzą z tymi, którzy jej potrzebują. #KobietaKrakowa.

Monika Jurczyk – businesswoman, pierwsza w Polsce personal shopperka, ekspertka z zakresu dress codu. Opracowała autorski system SYLWETKA OSY, który opisuje dziewięć typów sylwetek Polek. Uczy, jak być boską i jak zostać szefową własnej szafy. Autorka książek Bądź boska i Szefowa swojej szafy.

Anna Kaszuba-Dębska – artystka, malarka, ilustratorka, pisarka, projektant­ka książek dla dzieci i dorosłych. Napisała i zilu­strowała Poczet królowych polskich (wyd. Znak) i jest to jej damska malarska odpo­wiedź na poczet Jana Matejki. Działaczka społeczna, założycielka Fundacji Burza Mózgów i Cafe Szafe.

Ewa Langer – prezeska stowarzyszenia Kobieca Transsmisja, od 2009 do 2017 roku organizowała i współorganizowała festiwal kobiecej twórczości Kobieca Transsmisja.
Basistka w zespołach PRL i Translola, od 2014 roku organizuje rockowe obozy dla nastolatek Karioka Girls Rock Camp i dla starszych dziewczyn Lucciola Ladies Rock Camp.

Dr Lidia Majewska – lekarka medycyny estetycznej, wykładowczyni akademicka, szkoleniowiec. Właścicielka ESME Clinic w krakowskim Podgórzu, gdzie razem z zespołem lekarzy i kosmetologów zapewnia pełną, specjalistyczną opiekę.

Tatiana Mindewicz-Puacz – ekspertka od komunikacji interpersonalnej i masowej, specjalistka ds. kampanii społecznych, mówczyni motywacyjna, trenerka biznesu i szkoleniowiec. Mentorka w programie „Projekt Lady” TVN. Autorka książek: Luz. I tak nie będę idealna oraz Miłość. I co dalej?

Patrycja Tłustochowicz – jedna z pierwszych w Polsce psychodietetyczek. Ekspertka z zakresu odżywiania, dietetyki, własnych przekonań oraz zarządzania własnym zdrowiem. Jej misją jest, aby Polacy (a zwłaszcza Polki) przestały się wreszcie odchudzać, a zaczęły smakować życie z przyjemnością, pozostając Zawsze Zgrabną.

Monika Schwertner – coach, szkoleniowiec, wykładowczyni uniwersytecka i autorka bloga www.monikaschwertner.com. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na przywództwie kobiet i rozwoju osobistym. Pracuje w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz hiszpańskim. 

 

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

 

Pokazy mody – kolekcje znanych marek i projektantów:

 

Patrizia Aryton – to polska marka rodzinna. Tworzy kolekcję w duchu nowoczesnej klasyki. Ekskluzywne tkaniny, wyrafinowane kolory oraz profesjonalne krawiectwo są najważniejszymi atrybutami marki. Podczas FRK, kolekcję jesiennych płaszczy zaprezentuje właścicielka krakowskich salonów, Agata Piotrowska – doradczyni wizerunku. Salon Patrizia Aryton znajdziecie przy ul. Szpitalnej 34 i w Galerii Krakowskiej przy ul. Pawiej 5.

KOKOworld –  to wyjątkowe produkty Fair Trade z całego świata i gratka dla fanek minimalizmu oraz naturalnych materiałów. Kolekcja, którą będziecie mogły obejrzeć jest prosta, ale z klasą. Wszystkie ubrania KOKOworld powstają w małej szwalni pod Krakowem, a projekty w partnerskiej współpracy z rękodzielnikami z całego świata. Butik znajdziecie przy ul. Starowiślnej 19.

Caterina – polska marka mody damskiej, skierowana do kobiet, które cenią sobie elegancję i wyrafinowanie. Nienaganne kroje oraz piękne tkaniny to jej wyróżnik. Salon znajdziecie przy ul. Grodzkiej 31.

Michal Negrin – to międzynarodowa marka stworzona przez izraelską projektantkę. Kreacje zachwycają od pierwszego wejrzenia. Każdy projekt szyty jest ręcznie, podobnie jak biżuteria i akcesoria, które zachwycają fanki stylu vintage. Elegancki butik mieści się przy ul. Floriańskiej 12.

Vanilla Body Shop – firma na pokazie przedstawi najbardziej zmysłową bieliznę w odsłonie jesiennych trendów, wzorów i kolorów w narracji Victoria Seactret’s. Udowodni nam, że bielizna nie musi być nudna, niewygodna i w cielistym kolorze. Będzie moc inspiracji i niezapomniane show! Vanilla Body Shop znajdziecie w M1 przy al. Pokoju 67.

 

Za piękny wygląd i dobre samopoczucie modelek [Agencja Unique] odpowiada Artystyczna Alternatywa [wizaż], Berendowicz&Kublin [fryzury], Zawsze Zgrabna [catering].

 

Koncerty:

Magda Steczkowska – wokalistka, autorka tekstów. We wrześniu ukaże się jej piąty album „SeriaLove” z najpiękniejszymi piosenkami z polskich seriali. Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. We wrześniu zobaczymy ją w TVN w programie „Ameryka Express”. Aktywnie działa w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci. Prywatnie żona Piotra Królika (perkusisty grupy Indigo, Brathanki) oraz mama trzech córek: Zosi, Michalinki i Antoninki. Uwielbia podróże, muzykę klasyczną, dobre kino oraz włoską kuchnię.

Iza Kała – aktorka, reżyserka, stand-uperka, improwizatorka, Dyrektorka Programowa Przeglądów Kabaretów PAKA. Tworzy projekty z kobietami w roli głównej. Jest ekspertką w byciu super – dzięki niej więcej osób ma dobry humor.

Piss&Love – dziewczyński band rockowo alternatywny, który powstał dzięki krakowskim obozom Karioka Girls Rock Camp (w ich organizacji członkinie zespołu od dłuższego czasu maczają palce). Ich celem jest udowodnienie, że trzy dziewczyny wystarczą, żeby wkręcić żarówkę i założyć zespół.

Imprezę poprowadzą: Aneta Pondo i Agna Karasińska z Fundacji Miasto Kobiet.

 

 

Patroni medialni Festiwalu Rok Kobiet 2018

Patroni medialni Festiwalu Rok Kobiet 2018

 

 

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • IZABELLA 17 października, 2018

  Witam,
  proszę pomimo zamkniętej listy o rejestrację na Festiwal Rok Kobiet 🙂
  Otrzymałam wiadomość z fundacji,aby zapisać się korzystając z formularza na dole strony.Myślę,że to tutaj?
  Dane :
  Izabella Palenga ,44-230 Czerwionka-leszczyny,Górnicza 6a
  izabellamichalska@gmail.com,
  tel.730814794

  Dziękuję i czekam na informację 🙂

 • Urszula 17 października, 2018

  Bardzo prosze o dopisanie mnie do listy uczestniczek konferencji.
  Urszula Pomorska 40-282 Katowice Sikorskiego 38/9 tel. 519 822 229

 • Dorota 18 października, 2018

  Bardzo prosze o dopisame mnie do uczestniczek Dorota Markowiak, Koszalińska 2/53 Katowice, 519877179

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ