Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Design  / Festiwal Otwarte Mieszkania

Festiwal Otwarte Mieszkania

Zobaczyć jak mieszkają inni, obcy ludzie?

To będzie najbardziej otwarty weekend w Krakowie. Już w maju, podczas I. Festiwalu Otwartych Mieszkań dowiemy się jak mieszkają krakusi. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć mieszkania, domy prywatne, pracownie artystyczne oraz nowe projekty architektoniczne lokali użytkowych. To wszystko w kontekście osobistych historii mieszkańców

Festiwal Otwarte Mieszkania po raz pierwszy w Krakowie! / fot. Jacek Smoter

Festiwal Otwarte Mieszkania po raz pierwszy w Krakowie! / fot. Jacek Smoter

Zobaczyć jak mieszkają inni, obcy ludzie? Chociaż w tej fantazji jest szczypta wojeryzmu, to chodzi tu przede wszystkim o architekturę. Podczas festiwalu Otwarte Mieszkania, który w Krakowie odbędzie się po raz pierwszy, będziemy mogli zajrzeć do mieszkań, domów, pracowni artystycznych, ciekawie zaprojektowanych lokali użytkowych. Podczas dwóch dni trwania Festiwalu można będzie zobaczyć wnętrza o wysokich walorach architektonicznych, estetycznych czy historycznych (także w kontekście historii osobistych).

Warszawska edycja Festiwalu, organizowana przez warszawski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, cieszy się ogromną popularnością. Od 2012 roku przyciąga coraz więcej osób, niekoniecznie związanych z branżą.

Organizatorzy krakowskich Otwartych Mieszkań szczególny nacisk kładą na otwartość. Otwartość rozumianą jako gotowość i chęć ludzi do zaproszenia innych do swoich prywatnych przestrzeni i opowiedzenia ich historii.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informacje o lokalizacjach aktualizowane są na bieżąco na fan page`u Festiwalu.

Co: I. Festiwal Otwarte Mieszkania
Gdzie: Kraków
Kiedy: 13-14 maja 2017 r.
Więcej

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ