Monday, June 24, 2024
Home / Akcje Miasta Kobiet  / Festiwal Miasto Kobiet 2019: Gala 15-lecia – relacja

Festiwal Miasto Kobiet 2019: Gala 15-lecia – relacja

Dowiedz się, co działo się podczas drugiej części Festiwalu Miasto Kobiet 2019

FESTIWAL MIASTO KOBIET 2019 GALA 15 LECIA

Festiwal Miasto Kobiet 2019 odbyła się w Hevre 7 grudnia 2019 r. / fot. Martyna Szulakiewicz

Bez obowiązkowych smokingów i sukni wieczorowych. W szpilkach, trampkach, w złotych rogach, cekinach, femi-tishirtach. Uczestnicy Gali 15-lecia postawili na dowolność w wyborze garderoby. Bo w końcu „Miasto Kobiet” słynie z tego, że nawet nasze najbardziej uroczyste imprezy nie peszą i pozwalają być sobą. Takie też były nasze urodziny, które odbyły się 7 grudnia w krakowskim Hevre. Radosne, ważne i w najlepszym towarzystwie

 

Kamila Rowińska i Aneta Pondo

kamila rowinska

Kamila Rowińska / fot. Martyna Szulakiewicz

Druga część Festiwalu Miasto Kobiet 2019 rozpoczęła się od rozmowy redaktorki naczelnej Anety Pondo z Kamilą Rowińską. Trenerka, inwestorka i autorka bestsellerowych książek o rozwoju osobistym i biznesie opowiedziała o przemocy ekonomicznej i najtrudniejszych momentach w jej życiu – niełatwym dzieciństwie, diagnozie, rozwodzie, utracie bliskich.

– Drogie panie, mówię o tym tak lekko, ponieważ opowiadałam o tym już wiele razy i odbyłam terapię. Osiągałam sukcesy, zarabiałam pieniądze, wszystko żarło i nagle, w wieku 28 lat wykryto u mnie guzy piersi. Przyspieszyłam spełnianie swoich marzeń, napisałam pierwszą książkę. Od 7 lat jest w miarę stabilnie

– zdradziła Kamila Rowińska.
Inspiratorka wielu kobiet opowiedziała też o asertywności w relacjach, cenie sukcesu i… o tym, jak często zmienia fryzurę.

Benefis „Miasta Kobiet”: plotki, kryzysy, wzruszenia

marta bizoń

Od lewej: Aneta Pondo i Marta Bizoń / fot. Martyna Szulakiewicz

15. Urodziny „Miasta Kobiet” nie mogłyby odbyć się bez benefisu. Plotki, kryzysy, wzruszenia, anegdotki i wspominki z osobami, które miały i mają wpływ na kształt „Miasta Kobiet”.

Kto wymyślił nazwę dla czasopisma dla krakowianek? Mężczyzna, który postanowił odroczyć w czasie swój „coming out”, ukrywając się pod pseudonimem „Józek”.

józek

Aneta Pondo i jej… Józek / fot. Martyna Szulakiewicz

basia bogacka

Od lewej: Aneta Pondo i Barbara Bogacka / fot. Martyna Szulakiewicz

Na scenie Hevre wystąpili: krakowska aktorka Marta Bizoń, która opowiedziała o uratowaniu 10-lecia MK, dziennikarka Karolina Dudek wspomniała, skąd wziął się pomysł na cykl spotkań z czytelniczkami czyli na Klub Miasta Kobiet, fotografka Basia Bogacka opowiedziała, jaka była jej droga do fotografowania, a graficzka Eliza Luty zdradziła, jak wyglądało nocne składanie gazety w pierwszych latach działalności.

– „Miasto Kobiet” to nie magazyn, to fenomenalne środowisko, z którym człowiek pozostaje związany na zawsze, w którym spotyka się bardzo niezwykłe kobiety. To w „Mieście” dowiedziałam się, że kobiety są fajne, bo wcześniej tak nie myślałam. To kobiety z „Miasta” wyciągają inne kobiety z czarnych dziur. Kobiety w „Mieście” są fenomenalne. I wszystko to dzieje się dlatego, że Aneta Pondo nie zna granic kobiet i dlatego stworzyła im własne miasto. Aneta widzi w kobietach siłę i przyciąga je wszystkie w jedno miejsce, by mogły się tą siłą dzielić. Tak to widzę

– podsumowała swoją historię Eliza.

ZOBACZ LIVE Z WYWIADU Z KAMILĄ ROWIŃSKĄ I BENEFISU NA FB

Premiera książki „Mocne rozmowy”: czułość i kobieca rewolucja

premiera książki mocne rozmowy

Od lewej: Małgorzata Majewska, Aneta Pondo, Ola Budzyńska, Monika Jurczyk i Joanna Hussakowska / fot. Martyna Szulakiewicz

Na finał Festiwalu Miasto Kobiet 2019 jego organizatorki zaplanowały premierę książki „Mocne rozmowy” z udziałem jej bohaterek: Oli Budzyńskiej, Moniki Jurczyk, Joanny Hussakowskiej oraz autorki – Anety Pondo. Rozmówczynie Małgorzaty Majewskiej opowiedziały o swoich wyborach, ryzyku i ważności odpuszczenia, współczesnym wymiarze kobiecości i cenie, jaką za nią płacimy.

– Chciałabym, abyśmy szły razem z mężczyznami. Chciałabym, aby przyszli do nas i byli razem. Róbmy swoje, każda w swoim ogródku, tyle, ile może. To wszystko się rozprzestrzeni. Odpuśćmy sobie walkę. Uczmy mężczyzn łagodności, pokazujmy, że można inaczej

– podsumowała spotkanie Joanna Hussakowska.

ZOBACZ LIVE Z PREMIERY „MOCNYCH ROZMÓW” NA FB

 

Partnerzy Festiwalu Miasto Kobiet 2019

festiwal miasto kobiet gala

Aneta Pondo i Agna Karasińska poprowadziły Festiwal Miasto Kobiet 2019 / fot. Martyna Szulakiewicz

Żadne urodziny nie mogą obyć się bez prezentów. Uczestnicy Gali 15 lecia „Miasta Kobiet” zostali obdarowani regenerującym balsamem do ciała od Rosadia – polskie kosmetyki różane, świątecznymi pierniczkami od Kobieta i Rozwód, kremem do rąk od The Secret Soap Store, voucherami od My Fitness Place, dekoria.pl, Proszę Zdrowie, Gehwol, Feminum.

W przerwach między modułami był czas na stoiska. The Secret Soap Store z cudowna wonią swoich ekologicznych kosmetyków i Mandalala, zadbali o estetykę wydarzenia, a piękno i sztuka zawsze idą w parze. Kiedy do tego dochodzi jeszcze pewna dawka literatury, jest to układ niemal idealny. Podczas imprezy było można zdobyć egzemplarz „Mocnych rozmów” Anety Pondo oraz zaopatrzyć się w kalendarze i książki Kamili Rowińskiej. Masz niedosyt? Pobierz bezpłatny ebook, o tym, jak wytyczać sobie cele. Świętowałyśmy jeszcze długo po oficjalnym zakończeniu. Organizatorki dziękują Czarnej Owcy za możliwość uczczenia z przytupem urodzin „Miasta Kobiet”. Winobar na krakowskim Kazimierzu tętnił tej nocy do bardzo późna! Na naszym afterparty było, to co lubimy najbardziej: wino, kobiety i śmiech.

Kosmetyczni partnerzy FMK: Rosadia od Sylveco i The Secret Soap Store / fot. Martyna Szulakiewicz

Partnerzy Festiwalu Miasto Kobiet 2019

Fundacja Miasto Kobiet dziękuje wszystkim przyjaciołom, uczestnikom, gościom, partnerom, wolontariuszkom, którzy wspierali nas tego dnia, i którzy tworzą społeczność skupioną wokół magazynu „Miasto Kobiet”. 

Festiwal Miasto Kobiet 2019: Gala 15 lecia

Agna Karasińska

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ