Saturday, March 2, 2024
Home / Kultura  / Recenzje  / Festiwal Literatury dla Dzieci

Festiwal Literatury dla Dzieci

„Łowcy Sekretów” i „Literacki Ostry Dyżur”. Zobacz pozostałe atrakcje Festiwalu Literatury dla Dzieci

5. Festiwalowi Miłosza, organizowanemu pod hasłem „Piesek przydrożny”, po raz kolejny będzie towarzyszył Festiwal Literatury dla Dzieci. Najmłodsi i trochę starsi, razem z Andrzejem Maleszką, Jarosławem Mikołajewskim i wieloma innymi twórcami, będą odkrywać najciekawsze strony podróżniczej wyobraźni

Tegoroczna edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci upłynie pod znakiem wędrówki – do której zaproszą znani i kochani przez dzieci autorzy. W czasie Festiwalu Miłosza najmłodsi odkryją „rozmruczany” Rzym z Jarosławem Mikołajewskim i jego kotem Cagliostro, spotkają się z Andrzejem MaleszkąBohaterami magicznego drzewa, Wojciechem Widłakiem (Wycieczki Pana Kuleczki), a także z Rafałem Kosikiem oraz postaciami jego książek – Kubą i Amelią. Podczas „Japońskiej niedzieli”, połączonej z prezentacją i warsztatami, Zofia Fabjanowska-Micyk opowie o kraju kwitnącej wiśni i książce Banzai. Japonia dla dociekliwych. To oczywiście nie wszyscy ulubieńcy dzieci, który pojawią się na Festiwalu. Przed zachodem słońca mali podróżnicy będą mogli posłuchać wieczornych czytanek – a wśród opowiadających znajdą się znane osobistości, na czele z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim.

literdziecimajchro

fot. materiały prasowe

Podczas Festiwalu na dzieci będzie czekać wiele zajęć i warsztatów – mali uczestnicy wyruszą w podróż w przeszłość, poznając zapomniane rzemiosła, instrumenty i obyczaje, nauczą się kaligrafii z obcych krain i zobaczą, jak powstają witraże. Czeka na nich także gra miejska „Łowcy sekretów”, podczas której wraz z rodzicami będą odkrywali najciekawsze tajemnice miasta. W trakcie festiwalowych wędrówek warto zajrzeć także na plac Szczepański, gdzie rozgości się wystawa Butenko PINXIT z ukochanym przez dzieci Gapiszonem. Pojawi się tam również Literacki Ostry Dyżur – a książkowi lekarze sprawnie udzielą pomocy tym, którym skończyły się pomysły na lekturę.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Aktualne informacje na temat Festiwalu Literatury dla Dzieci można znaleźć na stronie tutaj.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ