Friday, July 12, 2024
Home / Kultura  / Festiwal Literatury dla Dzieci moc atrakcji

Festiwal Literatury dla Dzieci moc atrakcji

Festiwal Literatury dla Dzieci nabiera rumieńców. Przed małymi i nieco większymi miłośnikami literatury jeszcze wiele niespodzianek i atrakcji.

Festiwal Literatury dla Dzieci nabiera rumieńców. Przed małymi i nieco większymi miłośnikami literatury jeszcze wiele niespodzianek i atrakcji. Kto wie, czy największą z nich nie będzie Gala i rozdanie nagrody plebiscytu „Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014” ze specjalnym udziałem Józefa Wilkonia? Odsłaniamy rąbek tajemnicy, co czeka na gości we wrocławskim Starym Ratuszu.

c

fot. materiał prasowy

A czeka dobra zabawa i liczne niespodzianki – to pewne. Na początek: sprawdzian ze sprytu i pomysłowości. Na galę wpuszczać będzie krasnolud. Nietypowy to odźwierny, bo zamiast witać z otwartymi ramionami, będzie bronić dostępu do Starego Ratusza. Aby go zmylić przyda się zręczność i odwaga. Za progiem trud wszystkich śmiałków zostanie sowicie wynagrodzony: czekają upominki, a zabawa zacznie się na dobre!

Bo w Starym Ratuszu będzie dziać się magia. Czarodziej będzie częstował śmiałków swoją tajemną miksturą. Kto odważy się skosztować dowie się co to znaczy posiąść super moc. Na warsztatach kaligrafii będzie można sprawdzicie jak to jest pisać gęsim piórem i atramentem. Będzie również słodko – wieżom z łakoci i mini przysmakom nie oprze się żaden mały smakosz. Na straży dobrej zabawy będą stać komiczne postacie. Trzeba będzie uważać by nie dostać od nich mandatu, na przykład za smutną minę czy spadające z talerza okruszki.

a

fot. materiał prasowy

Magiczne kostiumy mile widziane! Każda przebrana osoba nie wyjdzie ze Starego Ratusza z pustymi rękami, a dodatkowo 3 najlepsze przebrania zostaną nagrodzone specjalnymi upominkami.

Punktem kulminacyjnym i najbardziej uroczystym momentem wieczoru będzie oczywiście ogłoszenie wyników plebiscytu „Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014”. Nagrodę ufundował Prezydent Miasta Wrocławia, a specjalny gość gali – Józef Wilkoń – wręczy autorowi zwycięskiej książki dyplom z grafiką własnego autorstwa.

Gala i rozdanie nagrody plebiscytu „Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014” odbędzie się w sobotę, 30 maja 2015 w Starym Ratuszu. Początek o godzinie 19:00. Wstęp bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod adresem rejestracja@fldd.pl

Szczegóły poniżej http://fldd.pl/2015/ aktualnosci/id,254-gala_coraz_ blizej.html

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ