Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Konferencja Festiwalu Kobieca Transsmisja 2012

Konferencja Festiwalu Kobieca Transsmisja 2012

Przedsiębiorcze kobiety już 13 listopada będą mogły uczestniczyć w konferencji otwierającej Festiwal Kobieca Transsmisja 2012: „Kobiety w Biznesie. Lokalne wyzwania, europejskie szanse”.

Festiwal Kobieca Transsmisja 2012

Festiwal Kobieca Transsmisja 2012

Przedsiębiorcze kobiety już 13 listopada będą mogły uczestniczyć w konferencji otwierającej Festiwal Kobieca Transsmisja 2012: „Kobiety w Biznesie. Lokalne wyzwania, europejskie szanse”.

Festiwal Kobieca Transsmisja 2012

Festiwal Kobieca Transsmisja 2012

Konferencja dedykowana jest wszystkim kobietom bez względu na to, na jakim etapie rozwoju własnego biznesu się znajdują. Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Jantos poprowadzi sesję plenarną, której tematem będzie analiza aktywności i udziału kobiet w gremiach zarządczych i decyzyjnych, analiza pozycji kobiet na szczeblu zarządczym w korporacjach i firmach brytyjskich i porady, jak łączyć biznes z rodziną. Konferencja składać się będzie z dwóch paneli. Pierwszy z nich: „Biznes krok po kroku” będzie okazją do poszerzenie wiedzy biznesowej i znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania: jak skutecznie zacząć, gdzie szukać finansowania biznesu, jak się promować i zdobywać rynki zagraniczne? Tematem warsztatu będzie analiza pomysłu, zasady tworzenia biznesplanu i pozyskiwania źródeł finansowania własnej firmy. Na wybranych przykładach zostaną przeanalizowane sukcesy firm prowadzonych przez kobiety. Panel drugi poświęcony będzie kreatywnym przedsiębiorczyniom.

Szczegółowy program konferencji:

10-12.30 Sesja plenarna– prowadzenie: Przewodnicząca Rady Miasta- Małgorzata Jantos

Tematy:
1. analiza aktywności i udziału kobiet w gremiach zarządczych i decyzyjnych na przykładzie pozycji kobiet w zarządach i radach nadzorczych polskich spółek – Ministerstwo Skarbu
2. analiza pozycji kobiet na szczeblu zarządczym w korporacjach i firmach brytyjskich; (instrumenty wsparcia przedsiębiorczych – Fundacja Księcia Karola) – Agnieszka Libura, Dyrektor BPCC Kraków
3. Jak z sukcesem łączyć biznes z rodziną – Marzena Piszczek

12.30-13.00-przerwa kawowa

13:00-15.00- Panele tematyczne i warsztaty kreatywnych kobiet

PANEL 1 – „ Biznes krok po kroku” – prowadzi Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. 2 godzinne edukatorium wiedzy biznesowej; od startupów do rekinek czyli jak skutecznie zacząć, gdzie szukać finansowania biznesu, jak się promować i zdobywać rynki zagraniczne.

Tematy:

„Od pomysłu do biznesu” – Paweł Szostak, główny specjalista ds. przedsiębiorczości MARR. Praktyczne wskazówki jak ze świata kreacji z sukcesem dojść do prowadzenia własnej firmy. Warsztat nt. analizy pomysłu, zasad tworzenia biznesplanu i pozyskiwania źródeł finansowania własnej firmy.

„Kobiety w akcji.” – Anna Życzkowska i Monika Hołysz, koordynatorki programów unijnych w MARR.
Sukcesy firm prowadzonych przez kobiety – analiza wybranych przykładów i prezentacja kluczowych elementów wpływających na sukces firmy.

PANEL 2 – Kreatywne przedsiębiorczynie . Od idei do realizacji prowadzi Agata Dutkowska, Latająca Szkoła dla Kobiet www.latajacaszkola.pl

1. Małgorzata Radkiewicz, Bike Belle www.bikebelle.pl;
2. Agnieszka Swaczyna, właścicielka firmy Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka;
3. Izabela Dombrowska, IDAFO oraz BIÓRO www.idafo.com, www.bioro.pl;
4. Monika Németh i Katarzyna Stypulska-Trybulec, Slow Fashion Cafe www.szkolaszycians.pl
5. Aneta Pondo, Miasto Kobiet www.miastokobiet.pl
6. Krystyna Czarnecka, Zielony Resort www.zielonyresort.pl
7. Ewa Malec, Księgarnia Hiszpańska www.ksiegarniahiszpanska.pl
8. Agnieszka Bogacka, Cafe Foyer www.cafefoyer.pl

Miejsce: Urząd Miasta Krakowa – sala obrad Rady Miasta Krakowa,

pl. Wszystkich Świętych 1
Termin: 13 Listopada 2012. Godz. 10:00

Więcej na: http://transsmisja.com/

 

 

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ