Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Zanurz się w filmie!

Zanurz się w filmie!

Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wielkie święto filmów dla najmłodszych i idealna okazja do niesamowitych rodzinnych przeżyć.

Wielkie święto filmów dla najmłodszych, okazja do niesamowitych rodzinnych przeżyć – Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się po raz drugi, od 26 września do 4 października w 17 miastach w Polsce. W programie 70 wspaniałych opowieści – animacji, fabuł i krótkich metraży. To tytuły nagradzane na międzynarodowych festiwalach i oklaskiwane przez małoletnich widzów na całym świecie. Wiele z nich w Polsce można będzie obejrzeć po raz pierwszy.

Hokus pokus Albercie Albertsonie-nor

W programie 70 wspaniałych opowieści – animacji, fabuł i krótkich metraży. To tytuły nagradzane na międzynarodowych festiwalach i oklaskiwane przez małoletnich widzów na całym świecie / fot. materiały prasowe

Wśród festiwalowych hitów są nominowane do Oscarów krótkie metraże: „Ja i mój rower” oraz „Boogaloo i Graham”, a także brazylijska animacja „Chłopiec i świat” (odkrycie prestiżowego Annecy International Animatef Film Festival). Na zaproszenie festiwalu przyjedzie Gunilla Bergström, autorka słynnych książek o Albercie Albertsonie, by razem
z polskimi dziećmi obejrzeć swojego bohatera na dużym ekranie. Wydarzeniem będzie pokaz „Magicznych świąt Kacpra i Emmy”, czyli bijącej rekordy frekwencyjne w Norwegii opowieści o parze przedszkolaków. Pierwsza część serii „Kacper i Emma” zdobyła najważniejsze nagrody ubiegłorocznego Kina Dzieci i w tym roku podczas festiwalu ukaże się na DVD.
Jednak Kino Dzieci to nie tylko wspaniałe produkcje, to również oryginalne wydarzenia łączące świat filmu, muzykę, sztuki wizualne i dobrą zabawę. Będą projekcje z muzyką na żywo, retro plebiscyt dla dorosłych na najlepszą dobranockę ich dzieciństwa, a na finał bal przebierańców. Wszystko zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Zanurz się w filmie!”.
Więcej o festiwalu na: www.kinodzieci.pl oraz facebook.com/dzieciakinahoryzoncie.

Chłopiec i świat-nor

fot. materiały prasowe

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ