Thursday, June 20, 2024
Home / Kultura  / Festiwal Josepha Conrada

Festiwal Josepha Conrada

Międzynarodowe święto literatury: Festiwal Josepha Conrada już po raz trzeci odbędzie się w Krakowie w dniach 2-6 listopada 2011.

Festiwal Josepha Conrada

To już trzecia edycja Festiwalu Josepha Conrada w Krakowie

Festiwal Josepha Conrada

To już trzecia edycja Festiwalu Josepha Conrada w Krakowie

W listopadzie Kraków już po raz trzeci stanie się światową stolicą literatury. W dniach 2-6 listopada odbędzie się w nim światowe święto literatury: Festiwal Josepha Conrada.

Jak co roku gośćmi wydarzenia będą twórcy z różnych krajów, piszący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i różne światopoglądy. Jednak wbrew pozorom festiwal literatury to nie tylko dyskusje, wykłady i spotkania autorskie, ale także warsztaty, projekcje filmowe i spektakle, wystawy i koncerty.

Tym razem do Krakowa przyjadą m.in. pisarka Maria Amelia – uważana za norweską Masłowską. Autorka była prześladowana w tak, wydawałoby się, demokratycznym państwie jak Norwegia, została aresztowana i wydalona do Moskwy, skąd następnie przygarnął ją Kraków. Drugą osobowością, która zagości na Festiwalu będzie poetka Miriam Van Hee – wybitna flamandzka poetka, tłumaczka, slawistka. Autorka opublikowała wiele tomików poezji, za które otrzymała kilka nagród.

Obie pisarki opowiedzą o swoim życiu i twórczości:

4 listopada spotkanie z Marią Amelią
15:00 Nielegalna Norweżka
Miejsce: Terace Room, Pałac pod Baranami

3 Listopada spotkanie z Miriam Van hee
19:00 Spoiwo dni – poezja Miriam Van hee
Miejsce: White Room, Pałac pod Baranami

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ