Tuesday, June 18, 2024
Home / Kuchnia  / FESTIWAL HERBATY KUSI SMAKIEM I AROMATEM

FESTIWAL HERBATY KUSI SMAKIEM I AROMATEM

W ostatni weekend października, w centrum Warszawy odbył się Festiwal Herbaty zorganizowany przez producenta jakościowych herbat Dilmah. W „t-barze” przy ulicy Szpitalnej 5 oraz sąsiadującym cocktail barze „Pies Czy Suka”, na zdeklarowanych pasjonatów herbaty oraz

Festiwal Herbaty

Festiwal Herbaty

W ostatni weekend października, w centrum Warszawy odbył się Festiwal Herbaty zorganizowany przez producenta jakościowych herbat Dilmah. W„t-barze” przy ulicy Szpitalnej 5 oraz sąsiadującym cocktail barze „Pies Czy Suka”, na zdeklarowanych pasjonatów herbaty oraz tych, którzy dotąd nie wiedzieli, że nimi są, czekało mnóstwo atrakcji.

 

Festiwal Herbaty

Festiwal Herbaty

Festiwal był otwarty dla wszystkich. Niektórzy przyjechali spoza Warszawy, inni weszli prosto z ulicy zwabieni muzyką i zapachami wyjątkowych herbat. Na gości czekały wystawy, wykłady, koncerty, filmy, a przede wszystkim najlepsze herbaty – do woli.

Odwiedzający „t-bar” oraz sąsiadujący z nim cocktail bar zobaczyli pokazy przygotowywania herbaty, uczestniczyli w warsztatach wiązania japońskich chust Furoshiki, mieli okazję nabyć naturalne mydła na bazie herbaty, poznać różne (także kilkusetletnie) akcesoria do herbaty, zobaczyć pokazy barmańskie, a nawet powróżyć sobie z herbacianych fusów.

Festiwal był też jedyną i niepowtarzalną okazją, by zobaczyć i wysłuchać najwybitniejszych ekspertów od herbaty, światowej sławy kiperów – czy jak się mawia na Cejlonie „tasterów” herbaty – Merrilla J. Fernando oraz jego syna Dilhana C. Fernando. Honorowi goście z Cejlonu poprowadzili panel degustacyjny, opowiedzieli o historii herbaty, jej walorach oraz o niezwykłej tradycji rodzinnej firmy Dilmah, produkującej herbatę w tradycyjny, zgodny z naturą sposób.

Dla najmłodszych Dilmah przygotowała zajęcia decoupage’u – tworzenia oryginalnych puszek do przechowywania ulubionej herbaty.

Jedną z atrakcji wieczoru był niecodzienny pokaz niemego kina z taperem. W latach dwudziestych i trzydziestych zeszłego wieku tak właśnie oglądało się filmy w kinie. Można było obejrzeć legendarne komedie „Brzdąc” oraz „Gorączkę złota” Charliego Chaplina popijając jakościową herbatę i słuchając pianina.

Festiwal Herbaty

Dla gości zaśpiewała Anna Karwan

Przez cały czas trwania festiwalu – od godziny 12:00 do 22:00 – gościom towarzyszyła muzyka na żywo, o którą zadbali instrumentaliści Filip Siejka, Marcin Świderski, Wawrzyniec Prasek, Tomasz Busławski, oraz Dj-e: Kebs, Levy i 600V. Wieczór zakończył niezwykły koncert wokalistki Anny Karwan i zespołu akompaniujących Festiwalowi muzyków.

Pasję do herbaty można rozwijać również podczas organizowanych przez Dilmah „Dni Herbaty”, które potrwają do końca listopada w kilkuset lokalach w całej Polsce.

Więcej informacji : http://www.dniherbaty.pl/program.html oraz http://www.facebook.com/KlubMilosnikowDobrejHerbaty?fref=ts.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Homepage 6 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] There you can find 72483 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/festiwal-herbaty/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ