Saturday, March 2, 2024
Home / PARTNER MK  / Feromony męskie i ich skuteczność ‒ fakt czy mit?

Feromony męskie i ich skuteczność ‒ fakt czy mit?

Sto procent mężczyzny w mężczyźnie

feromony męskie Miasto Kobiet

Feromony męskie potrafią działać jak afrodyzjak / fot. Pexels

O tym, jak bardzo atrakcyjni wydajemy się w oczach płci przeciwnej, decyduje wiele czynników. Jest to nie tylko wygląd danej osoby, jej sposób bycia czy głos. Dużą rolę odgrywa także zapach, który może nas przyciągnąć lub wręcz przeciwnie, odepchnąć. Feromony męskie są substancjami, których zadaniem jest wywołanie pierwszej z wymienionych reakcji. Jednak czy faktycznie działają? Czy warto po nie sięgać? A może są tylko popularnym mitem? Zobacz poniżej, czym dokładnie są feromony męskie

Feromony ‒ co to?

Za feromony uważa się zapachowe związki chemiczne, które w sposób naturalny produkowane są przez ludzkie ciało, zwierzęta czy rośliny. Wydzielane są one do otoczenia w celu komunikacyjnym. Ich zadaniem jest m.in. odstraszenie potencjalnego zagrożenia, zwalczanie konkurencji, obrona czy przywabienie przeciwnej płci. I to właśnie ostatnie z wymienionych jest najważniejsze u mężczyzn pod kątem przyciągania płci przeciwnej.

Czy feromony męskie  działają?

Zapewne każdy z nas zna powiedzenie „Jak cię widzą, tak cię piszą”. W głównej mierze odnosi się ono do tego, że nasz wygląd odbija się na naszej atrakcyjności u płci przeciwnej. Na pierwszy rzut oka kobiety faktycznie zwracają uwagę na budowę ciała, charakterystyczny zarost czy ciekawą barwę głosu, lecz to, co niewidoczne, może stać się równie pociągającym czynnikiem. Mowa oczywiście o feromonach męskich , które odpowiedzialne są za pobudzanie kobiecych zmysłów. Zapach jest jednym z głównych elementów, na który każda z pań zwraca uwagę. Stosując perfumy z feromonami zwiększasz więc swoje szanse na zauważenie u płci przeciwnej.

feromony męskie Miasto Kobiet

fot. Unsplash

Feromony męskie zalicza się bowiem do tzw. wywoływaczy, których celem jest doprowadzenie pań do ich zauważenia i natychmiastowej reakcji na nie. Kuszący, a jednocześnie niewyczuwalny zapach feromonów służy docieraniu do płci przeciwnej i działa przy jej uwodzeniu. Wśród feromonów wyróżnia się np. androstadienon, który znajdziemy m.in. w pocie, krwi czy wydzielinach i to on sprawia, że w oczach kobiety stajemy się atrakcyjniejsi i bardziej pociągający. To zaś zachęca je do nawiązania bliższego kontaktu i poznania nas, dzięki czemu uznaje się, że feromony męskie spełniają swoją funkcję.

Czy warto sięgnąć po perfumy z feromonami męskimi?

Jeśli chcesz pobudzić kobiece zmysły i dotrzeć do ich sfery seksualnej samym zapachem, to zdecydowanie tak! Obecne w perfumach męskich feromony sygnalizują paniom Twoją męskość, skutecznie przyciągając płeć przeciwną. Są także doskonałym sposobem na podniesienie własnej samooceny. Kto z nas nie czułby się lepiej, widząc zwiększające się zainteresowanie naszą osobą? Jeżeli więc chcesz poczuć się bardziej zdecydowany i pewniejszy siebie, sięgnij po zdumiewający zapach z zawartością feromonów nie tylko do sypialni, ale i na co dzień.

W sprzedaży spotkasz się z przeróżnymi perfumami dla panów, w których skład wchodzą feromony męskie. Dużą popularnością cieszą się zapachy, oparte na nutach pieprzno-cedrowo-kwiatowych, charakteryzujące się intensywnym aromatem. Nie wszystkie produkty są mocnymi, wyrazistymi zapachami. Panowie, którzy wolą lekkie kompozycje, mogą postawić na perfumy z feromonami męskimi o kompozycji kwiatowo-ziołowo-drzewnej. Lekki zapach będzie idealny na każdą okazję, więc sięgnij po taki wariant, jeśli nie chcesz, aby  ich obecność była zbyt mocno wyczuwalna.

Każde perfumy z feromonami będą działać, jeśli tylko założysz, że tak właśnie jest. Podkreśl swoją osobowość dobranym zapachem i poczuj się pewniej. Wówczas Twoja własna samoocena podniesie Twoją atrakcyjność w oczach innych. Wybierz jeden z zapachów i ciesz się swoją męskością każdego dnia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ