Monday, April 12, 2021
Home / Rozwój  / Psychologia  / Feromony, czyli niewidoczny sojusznik randkującej kobiety

Feromony, czyli niewidoczny sojusznik randkującej kobiety

Feromony działają na podświadomość. To że ich nie widzimy, nie znaczy że nie wpływają na nasze zachowania.

Czym są feromony? Feromony, egzohormony, atraktanty zapachowe czyli semiochemiczne substancje z grupy infochemicznej. Ich nazwa wywodzi się od greckiego „ferein” (grec. nieść) i 'horme' (grec. „pobudzenie”). W naturze na co dzień wykorzystywane w świecie zwierząt w wielu celach m.in. komunikacji, wabienia osobników płci przeciwnej lub wręcz przeciwnie – do odstraszania innych osobników poprzez okazanie dominacji.

Lovely lovers

 

Z uwagi na wysoką skuteczność przy użyciu niewielkich dawek są bardzo często stosowane przez człowieka do ochrony upraw rolnych przed szkodnikami. W przypadku feromonów uzyskanych na potrzeby ludzi wykorzystywane są niskocząsteczkowe feromony lotne charakteryzujące się dużą szybkością przekazywania informacji.

CZY SĄ POTRZEBNE?

Feromony działają na podświadomość. To że ich nie widzimy, nie znaczy że nie wpływają na nasze zachowania. Ich działanie można obrazowo porównać do działania gwizdka dla psów, który dla ludzkiego ucha jest niesłyszalny, gdyż jego częstotliwość nie leży w spektrum częstotliwości słyszalnych dla ludzkiego ucha. Jednak treserzy czworonogów nie wyobrażają sobie tresury bez ich użycia. Także wracając do zadanego pytania: „czy feromony są potrzebne”? Zapewne można sobie poradzić bez nich, jednak czemu nie ułatwić sobie życia? W miłości wszystkie sztuczki są dozwolone, więc czemu by nie wykorzystać feromonów? Jedni chodzą na kursy NLP, a inni używają feromonów. Nie ma złotego środka, ale na pewno warto pomóc swojemu urokowi w celu zrobienia dobrego pierwszego wrażenia, nawiązania relacji czy utrzymania namiętności w stałym związku.

Jednym z produktów zawierających związki feromonów jest linia BeMINE od marki LOVELY LOVERS, która została nagrodzona prestiżowym tytułem LAUR KONSUMENTA – ODKRYCIE ROKU 2014. W gamie jej produktów znajdują się zarówno koncentraty feromonów dla kobiet jak i mężczyzn. Dla ustalenia uwagi skupimy się na tych pierwszych. Mamy do wyboru 2 wersje dla pań: PURE i FRAGRANCE.

Pierwsza to bezwonny koncentrat BeMINE PURE WOMAN , którego formuła jest niewyczuwalna dla powonienia. Bezwonny koncentrat feromonów jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie chcemy rezygnować z ulubionych perfum, ale chcemy mieć na sobie feromony i korzystać z ich działania „z ukrycia” na osoby w naszym otoczeniu. Bezwonna formuła nie ingeruje w zapach perfum.

Druga to BeMINE FRAGRANCE WOMAN, której formuła INTENSE Pheromones została wzbogacona damską nutą zapachową. A konkretnie:
NUTY GŁOWY: bergamotka, kwiat pomarańczy
NUTY SERCA: jaśmin, fiołek, tonka
NUTY BAZY: paczula, biała ambra, piżmo

JAK STOSOWAĆ FEROMONY?

Jak już wspomnieliśmy atraktanty zapachowe są związkami lotnymi. Dlatego najlepiej nanosić je na możliwie najlepiej ukrwione (a przez to ciepłe) rejony na ciele człowieka. Pozwala to na optymalizację efektywności ich stosowania. W laboratorium LOVELY LOVERS przeprowadzono szereg badań przy użyciu kamery termowizyjnej. Technologia ta pozwala na rejestrację promieniowania cieplnego emitowanego przez ciała fizyczne o długości fal 0,9 – 14 µm w tym ciała ludzkiego.

Lovely lovers

Wnioski: Jak widać na rysunkach numer 1 i 2 w przypadku stosowania na rękach optymalnym miejscem jest wewnętrzna część nadgarstka, gdzie temperatura jest średnio wyższa o 11,3% względem reszty. Jeśli natomiast przyjrzymy się strefie głowy (rys. 3 i 4) możemy wyróżnić kilka rejonów, gdzie mikrokrążenie jest najsilniejsze. Są to: strefa na około uszu (oprócz małżowiny, która jest jednym z najchłodniejszych miejsc), skronie, boczna część szyi oraz ramiona.

Więcej informacji o feromonach, ich stosowaniu oraz o pozostałych produktach LOVELY LOVERS uzyskasz na: www.LovelyLovers.pl

Oceń artykuł
5 komentarzy

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach