Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Ferie w MCK

Ferie w MCK

„Bądź Eko!” - pod takim hasłem odbywają się tegoroczne Ferie w MCK.

fot. Natalia Wiernik

Ekoakademia Andy’ego Warhola – warsztaty plastyczno-ekologiczne dla dzieci w wieku 7–10 lat. „Bądź Eko!” – pod takim hasłem odbywają się tegoroczne Ferie w MCK. Zajęcia odbędą się 15, 16, 17 i 22, 23, 24 stycznia 2013 od 10.00–13.00.

fot. Natalia Wiernik

Pretekstem do stworzenie ekoproduktów jest wystawa Andy’ego Warhola, artysty który zwykłe przedmioty, puszkę zupy Cambell czy butelki coca-coli podniósł do rangi sztuki. Podczas warsztatów plastycznych zużyte rzeczy, takie jak pusta puszka czy stary bilet autobusowy, zyskiwać będą nowe znaczenie i funkcję.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7–10 lat.

Koszt: 10 zł za jedne zajęcia, trzy spotkania: 25 zł

Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl, tel.: 12 42 42 860

 

Factory 3. Fabryka prezentów

8 grudnia, godz. 11.30-13.30, 14.30–16.00

Warsztaty plastyczne przygotowane dla dzieci w wieku 5-9 lat zainspirowane zostały legendarną nowojorską The Factory – atelier gromadzącym artystów i gdzie „produkowano” sztukę w latach 1963–1968. Założycielem i mentorem The Factory był Andy Warhol.

Warsztaty opierać się będą na pomyśle tworzenia przez dzieci prezentów w stylistyce pop-art, których motywem głównym będzie portret-ikona samego siebie. Dzieci będą pracować przy przygotowanej „taśmie produkcyjnej” prezentów. Każdy z uczestników będzie miał inne zadanie (dzieci po paru minutach będą się wymieniać przy stanowiskach – przygotowane zadania: wydruk portretu, przyklejenie na tekturę, opracowanie kolorystyczne, dodanie wzorów, zapakowanie).

Efektem działania będą podobne do siebie (ale nie identyczne) portrety uczestników w formie różnych przedmiotów – stojak na długopisy, szkatułka na biżuterię, torba na zakupy, które idealnie będą nadawać się na prezenty np. dla rodziców.

Dodatkowo wszystkie chętne dzieci będą mogły wziąć udział w malowaniu twarzy.

Dla dzieci przygotowaliśmy prezenty mikołajowe, ufundowane przez Empik, a dla rodziców upominek w postaci zaproszenia na wystawę Andy Warhol. Konteksty, ważne od 11 grudnia 2012 do końca trwania wystawy.

Dodatkowo, absolwentki szkoły wizażu „Artystyczna Alternatywa” będą bezpłatnie malowały twarze wszystkich chętnych dzieci w godz. 12.00–16.00.

Koszt warsztatów: 10 zł od osoby

Zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl, tel.: 12 42 42 860

Ważne są jedynie potwierdzone zapisy, zgłoszenia przyjmowane są do 7 grudnia 2012, do godz. 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Dodatkowo:

17 stycznia 2013 r.

Godz. 18.00- Ameryka vs Słowacja. Część 1. Ameryka wykład Geralyn Huxley pt. „Silver Screen Dream. The Films of Andy Warhol” w ramach cyklu Warhol vs Warhol towarzyszące wystawie Andy Warhol. Konteksty.

Prezentacja obejmuje fragmenty filmów i dokumentalne materiały fotograficzne ukazujące związek prac filmowych Andy’ego Warhola z jego innymi działaniami artystycznymi.

Po prezentacji zapraszamy do dyskusji z Panią Geralyn Huxley, która jest kuratorką zbiorów filmowych i video Muzeum Andy’ego Warhola w Pittsburgu.

Geralyn Huxley – kuratorka zbiorów filmowych i wideo w the Andy Warhol Museum, gdzie, od otwarcia placówki w 1994 roku, prowadzi pokazy filmów Andy’ego Warhola i innych artystów, w tym zorganizowała retrospektywę Paula Morrisseya. Nadzoruje działania związane z konserwacją i utrzymaniem obszernego zbioru taśm wideo Warhola; obecnie zajmuje się przeniesieniem kompletnego filmowego archiwum Warhola z taśmy szesnastomilimetrowej na nośniki cyfrowe. Była kuratorką wystaw takich jak Warhol & Jackie: Crafting the End of Camelot oraz I Just Want to Watch: Warhol’s Film, Video, and Television. Współautorka książek: Andy Warhol: 365 Takes: The Andy Warhol Museum Collection i Andy Warhol Treasures, a także licznych esejów i artykułów.

Wstęp wolny. Spotkanie w jęz. angielskim z tłumaczeniem na polski.

20 stycznia 2013 r. 

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza w niedzielę, 20 stycznia 2013 r., na Gorączkę złota w MCK. To kolejne wydarzenie towarzyszące wystawie Andy Warhol. Konteksty. Tylko tego dnia bilety normalne do Galerii MCK można będzie kupić w cenie ulgowych czyli za jedyne 5 zł, a od 10.00 do 18.00 zaplanowano wiele atrakcji dla całej rodziny. Oprócz oprowadzania po wystawie w języku polskim i angielskim, odbędą się także warsztaty plastyczne dla dzieci zatytułowane „Skarbiec Andy’ego Warhola”.

O słowackich korzeniach artysty przypomni smak win pochodzących z tego regionu, degustacja będzie poprzedzona prelekcją. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z usług „Fabryki sławy MCK”, czyli zabawić się w kogoś sławnego odciskając swoją dłoń w alei gwiazd czy fotografując się jako Andy Warhol lub Marylin Monroe (od 11.00 do 17.00).

Zobacz również:  Program wydarzenia

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ