Wednesday, June 19, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Fenomen technologiczny jabłuszka

Fenomen technologiczny jabłuszka

Czy na rynku postępów technologicznych możemy uznać iPhone'y za liderów nowych rozwiązań?

Dlatego też użytkownicy Apple’a nieczęsto decydują się na wymianę urządzeń / fot. Unsplash

Obecnie jedną z powszechnych inwestycji jest zakup nowego telefonu. Poza parametrami technicznymi oraz wbudowanymi funkcjami dodatkowymi warto zapoznać się z wpływem iPhone’a na otaczające nas środowisko. Czy na stale rozwijającym się rynku postępów technologicznych możemy uznać coraz powszechniejsze iPhone’y za liderów nowych rozwiązań?

ubezpieczenie iphonea

Dlatego też użytkownicy Apple’a nieczęsto decydują się na wymianę urządzeń / fot. materiały prasowe

W badaniu zaprezentowanym w 2017 roku przez Centrum Badania Opinii Publicznej posiadający telefony komórkowe ankietowani zadeklarowali, iż połowa spośród nich korzysta tylko ze smartfonów. Około 34% respondentów ma jedynie klasyczny telefon komórkowy. Natomiast 9% stanowią użytkownicy, którzy jednoczenie posługują się jednym i drugim rodzajem urządzeń (źródło: https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_099_17.PDF). Ponadto z badań firmy AdMob wynika, że iPhone ma aktualnie 40% udział na rynku smartfonów, jednak głównie obejmuje on rynek amerykański, a więc koncern Apple posiada przewagę na terenie swojego kraju (źródło: https://komorkomania.pl/21353,iphone-wcale-nie-jest-popularny).

Popularność iPhone’ów

Na czym polega fenomen telefonów z logo jabłuszka? Powodów, dla których konsumenci decydują się na zakup iPhone’ów, jest dużo. Najczęściej spotykamy się z opinią, że klienci cenią sobie szczególnie długi okres wsparcia aktualizacyjnego. Dlatego też użytkownicy Apple’a nieczęsto decydują się na wymianę urządzeń ­– nawet na starszych modelach można korzystać z najnowszych funkcji. Jedną z nowości w iPhone’ach jest funkcja 3D Touch, dzięki której ekran, rozpoznając siłę nacisku, umożliwia szybsze wywołanie wielu opcji. To intuicyjne rozwiązanie szybko zdobyło poklask u użytkowników iPhone’ów.

jak ubezpieczyć iphonea

Powodów, dla których konsumenci decydują się na zakup iPhone’ów, jest dużo / fot. Tim Gouw / Unsplash

Ochrona dopasowana do preferencji

Abyśmy mogli cieszyć się wszystkimi możliwościami, jakie dają nam najnowsze modele iPhone’ów, powinniśmy zadbać o ochronę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Często nie trzeba wiele, aby nasze urządzenie w trakcie codziennych czynności uległo uszkodzeniom mechanicznym, na przykład wskutek upadku. Warto również zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty telefonu w wyniku kradzieży. Choć w Polsce polisy są jeszcze mało popularne, to w Wielkiej Brytanii firma Gadget Cover oferuje takie ubezpieczenia jak iPhone insurance, które zapewniają zwrot wysokich kosztów napraw, dzięki czemu nie musimy kupować kolejnego aparatu, ale dalej możemy korzystać z naszego urządzenia. Szczegółowa oferta firmy dostępna jest na stronie: https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance.

Fani postępu technologicznego, którzy zmieniają klasyczne smartfony na iPhone’y, są często mile zaskoczeni możliwościami, jakie dają urządzenia Apple’a. Wachlarz oferowanych w tych aparatach funkcji w połączeniu z długim okresem wsparcia systemu może przypaść do gustu koneserom nowoczesnych rozwiązań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ