Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Fenomen naturalnych kosmetyków

Fenomen naturalnych kosmetyków

Kosmetyki naturalne są coraz popularniejsze. Skąd ten fenomen? I na czym ów naturalny charakter kosmetyków polega?

Marki Yves-Rocher, Pat&Rub i Clochee już dawno postawiły na kosmetyki naturalne i ekologiczne

Coraz częściej decydujemy się na powrót do naturalnych rozwiązań. Trend ten coraz bardziej zauważalny jest w branży kosmetycznej, gdzie produkty ekologiczne i naturalne powoli zaczynają spychać te konwencjonalne na boczny tor. Skąd ten fenomen? I na czym ów naturalny charakter kosmetyków polega?

1. Kosmetyki naturalne a ekologiczne
Nie każdy kosmetyk naturalny możemy nazwać ekologicznym. Rzeczywiście, obydwa rodzaje produktów muszą być wykonane niemal w całości z ekstraktów roślinnych lub też z mało przetworzonych surowców mineralnych, a ich skład powinien być wolny od szkodliwych dodatków oraz surowców zwięrzęcego pochodzenia (z wyłączeniem tych, które są produkowane przez zwierzęta w naturalny sposób, jak mleko, miód). W obu przypadkach produkty nie mogą być też testowane na zwierzętach. Aby jednak dany kosmetyk mógł zostać określony mianem ekologicznego, wykorzystane przy jego produkcji składniki roślinne muszą pochodzić z posiadających odpowiedni certyfikat upraw ekologicznych. To gwarancja tego, że wykorzystane surowce wolne są od pestycydów, nawozów sztucznych czy GMO. Należy mieć jednak na uwadze, że nie zawsze kosmetyki, które uchodzą za naturalne czy ekologiczne, takie w rzeczywistości są. Warto szukać na opakowaniu certyfikatów, które to potwierdzą. Kosmetyki certyfikowane są nieco droższe – polecamy zatem wyszukiwanie promocji, takich jak np. kody rabatowe Yves-Rocher.

Najpopularniejsze certyfikaty w branży kosmetyków naturalnych i ekologicznych

Najpopularniejsze certyfikaty w branży kosmetyków naturalnych i ekologicznych

2. Zalety korzystania z naturalnych i ekologicznych kosmetyków
Kosmetyki naturalne i ekologiczne, jako że czerpią wprost z natury, zawierają znacznie mniej substancji, które mogą uczulać. W większości są one hipoalergiczne, co stanowi jedną z największych ich zalet. Oczywiście, nie oznacza to, że są one w pełni bezpieczne dla alergików, więc osoby nadwrażliwe lub uczulone na składniki naturalne, jak naturalne olejki eteryczne czy zioła, powinny być ostrożne podczas pierwszego kontaktu z kosmetykiem. Same w sobie jednak rzadko kiedy wywołują kolejne uczulenia, a nawet jeśli takowe się pojawia, znika relatywnie szybko – produkty te nie zawierają sztucznych, chemicznych substancji, które przenikają do naszego organizmu.
Zalet kosmetyków naturalnych jest więcej. Decydując się na ich zakup, odpowiadamy nie tylko na potrzeby naszego organizmu, ale też na potrzeby środowiska. Większość produktów posiada ekologiczne opakowania – tj. zredukowano ich wielkość, pudełka wykonanae są m.in. z papieru ze ścinek drzewnych, a przy nadruku wykorzystano tusz roślinny. Dodatkowo, bardzo często przy ich produkcji ogranicza się emisję dwutlenku węgla.

Na naszym rodzimym rynku znajdziemy wiele marek, mających kosmetyki naturalne i ekologiczne w swojej ofercie. Jednymi z popularniejszych są m.in. Pat&Rub (zajrzyj tutaj, aby sprawdzić aktualne promocje) oraz Clochee i Ava Laboratorium.

Marki Yves-Rocher, Pat&Rub i Clochee już dawno postawiły na kosmetyki naturalne i ekologiczne

Marki Yves-Rocher, Pat&Rub i Clochee już dawno postawiły na kosmetyki naturalne i ekologiczne

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ